7 of 8 Dit was een zomer van hollen of stilstaan Slecht weer bestaat niet voor Zeeland Attracties Investeren in het vakantiegevoel van de gast Conferentie Schelde valt slecht bij PvZ VAKANTIEPARKEN KRAS.NL maandag 10 september 2012 Zo beoordelen recreatie-onderne mers het toeristische seizoen 2012. 'In juli hebben we beter gedraaid dan vorig jaar, maar in augustus was het voor ons gewoon te warm, toen raakten we de voorsprong weer kwijt.' Sven van Rijswijk van Zeeland Attracties Voor wie op het strand zijn brood verdient, was het een zomer van hollen of stilstaan, zegt de Vlissingse strand- wacht Albert Dijkstra. In mei en juni, en zelfs het grootste deel van juli nog, was het wachten op die eerste mooie stranddagen. „Daar om krijgt deze zomer van mij een 7. Omdat we het moesten hebben van een hele, korte periode." Maar als er dan een paar warme dagen waren, trókken de mensen zo massaal naar de kust dat Dijk stra en zijn kompanen handen te kort kwamen. „Extreem druk heb ben we het gehad. Normaal heb je de wespensteken, kwallenbeteri, botbreuken, hartinfarcten. Nu moesten we daar bovenop opval lend vaak zwemmers uit de vaar geul halen, waren er veel kinderen kwijt, gevallen van oververhitting, mensen die door de stroming in de problemen kwamen enzo voorts." Een groot voordeel was het nieuwe onderkomen bij Panta Rhei: „We hebben veel beter zicht op het strand en de zee. In het vroege voorjaar zagen we een meis je dat op het Nollehoofd alleen in zee was, kopje onder gaan. We konden haar redden net voor ze voor de laatste keer onder zou gaan. Dat was echt te danken aan die nieuwe reddingspost." De Vlissingse strandwacht Albert Dijkstra. foto Ruben Qreel Een prima seizoen voor Mini Mundi in Middelburg. foto Mechteld Jansen Speelcircus Bambini en Het Arsenaal in Vlissingen, Mini Mundi en Voetbal Experien ce in Middelburg hebben een goed seizoen achter de rug, zegt Sven van Rijswijk van het overkoepelen de Zeeland Attracties (ZA). „Van mij krijgt deze zomer een 7. Ik vond het echt een gewone, Hol landse zomer." De attracties van ZA zijn afgestemd op dat typisch Hollandse 'heen-en-weer-weer', waarbij je het ene moment naar buiten trekt omdat het zonnetje schijnt en even later weer liever er gens binnen zit, omdat het toch net even te koud is. Vooral juli was heel druk, zegt Van Rijswijk. Beter dan vorig jaar zelfs. „Bij het ZEP in Middelburg was het véél drukker dan vorig jaar, maar we hebben dan ook enorm veel aan promotie gedaan. Promotieteams die de straat op gingen, reclameborden, maar ook acties samen met Albert Heijn' of de Agrimarkt." De hogere bezoekersaantallen waren deels ook te danken aan het grote aantal mensen dat een ZA-pas kocht. „Er zijn mensen die wel drie keer per week komen. We zien aan de post code van de pashouders dat ook veel toeristen een ZA-pas kopen. En al is de toegang na drie keer ei genlijk gratis, ze blijven wel iets drinken of eten in het horeca-deel: we hebben daar dan ook een om zetstijging geboekt." Strandcamping Groede heeft dit jaar de vruchten mogen plukken van de recente in vesteringen. En dus komt deze zo mer op een 8 uit, wat Eric van Damme van het familiebedrijf be treft. Eric van Damme is voorals nog content. „We hadden een goe de bezetting. Begin juli viel het wat tegen, maar later trok het weer aan. Ik zie duidelijk dat het loont om te investeren, en dan heb ik het niet per se over luxe en ook niet over de kampeerplaats of het sanitair. Je moet de gast een echt vakantiegevoel geven." Camping Groede doet dat door het bedrijf meer aan te laten slui ten bij het omringende landschap. „Aan de voorzijde trekken we de strandbeleving de camping op met duintjes met helmgras en paalhoof den voor de 'strandsfeer'. Aan de achterkant hebben we onder meer waterpartijen gegraven om een vloeiend verloop naar het omlig gende natuurgebied te maken. Zo krijg je een camping die ook aan trekkelijk is als het weer eens min der is. Bovendien, als het geen strandweer is, hier in de omgeving is genoeg te doen. Stedentripjes naar België bijvoorbeeld. En met de toeristenpas kun je allerlei acti viteiten in de omgeving met kor ting bezoeken. Strandcamping Groede heeft een goed seizoen gehad, foto Mark Neelemans door René Schrier MIDDELBURG - Statenlid Johan Ro besin van de Partij voor Zeeland (PvZ) is boos over de conferentie die over de (Wester)schelde wordt gehouden. De Vlaams Nederland se Scheldecommissie houdt die vrijdag 12 oktober in Middelburg. Robesin zegt dat hij het initiatief voor de conferentie heeft geno men en met commissaris van de koningin Karla Peijs heeft bespro ken hoe de opzet zou moeten zijn. Zijn boosheid en teleurstelling ko men voort uit het feit dat er geen enkele rol is weggelegd op het sym posium voor de Zeeuwse politiek. Robesin had het willen hebben over de toekomst van de Wester- schelde in het komende decen nium. Het was volgens hem ook een prima gelegenheid geweest om te spreken over de Scheldever- dragen uit 2005. „Ik dacht aan een rondetafelconferentie omdat het Westerscheldedossier momenteel in een impasse verkeert. Zoals het er naar uitziet gaat het straks over Zeeland, zonder dat Zeeland een inbreng heeft." De bijeenkomst heeft vooral een ambtelijk en technisch karakter met inleidingen over de veiligheid, de toegankelijkheid en de natuur van de Westerschelde. Volgens Peijs komt het idee van de conferentie van haar. Als Zeeland zelf iets zou organiseren over de Westerschelde komt er niemand op af is haar mening. Ook een eva luatie van de Westerscheldeverdra- gen is niet aan de provincie Zee land. „Daar gaan wij niet over. Dat was en is een zaak van de twee re geringen, de ministers en staats secretarissen. België en Den Haag zijn helemaal niet geïnteresseerd in wat Zeeland te zeggen heeft over de Westerschelde. Wij zijn al leen aangewezen voor de regie bij de uitvoering van de verdragen." Ze voegt er aan toe dat de Zeeuw se Staten elke dag iets kunnen zeg gen over de toekomst van de Schel de. De- Staten hebben hun eigen agenda. Peijs mag wel de bijeenkomst ope nen. Ze is van plan in haar ope ningswoord het over de toekomst van de Westerschelde te hebben: „Het moet niet zo zijn dat Zeeland helemaal wordt afgegraven voor de toegankelijkheid van Antwer pen. We moeten wel met elkaar naar de toekomst kijken." msBBBKBOaatBiBaeBBBOBBSgtagssBStimasgguasiiiaisea 4-/5-/8-daagse autovakanties VAKANTIEPARK LA BOVERIE jgfjjjl ife •■Ri'ÈI 'f JlT*" H I Zoek de natuur op in de Belgische Ardennen Op de grens van Duitsland, België en Luxemburg verblijf op dit vakantiepark in Rendeux, temidden van fruitbomen, op loopafstand van rivier de Ourthe met o-a. een restaurant, tennisbaan en minigolf Aankomstdata: van 17/9 t/m 29/12 I I verblijf op dit vakantiepark in Kronenburg, in het natuur park Nordeifel, ideaal voor wandel- en fietsliefhebbers met o.a. een restaurant en bar Aankomstdata- van 24/9 t/m 31/12 I Zie www.kras.nl/51049 waarom zou je meer betalen Zie www.kras.nl/26196 verblijf op dit Hogenboom Vakantiepark in Hoeven, nabij Etten-Leur meto.a. een speeltuin en zwembad (tegen betaling) Aankomstdata: van 17/9 t/m 31/12 I Zie www.kras.nl/51389 BOEK ONLIIME of bel 0900-9697 i5cPm Prijzen zijn per persoon, tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservenngskosten en Calamiteilenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3