Faes wint ZK sport 139 Overstekend wild Groene Ster begint met een zege Kerkhove grijpt weer naast toernooizege maandag i O september 2012 mum ui— nu'ia^wgaiaaasagas NIEUW NAMEN - Een opvallende verschijning zondagmiddag tijdens de voet- gaten hebben steekt er een wild konijn het veld over. De wedstrijd werd balwedstrijd tussen Hulsterloo en Steen. Zonder dat de spelers het in de met 0-2 gewonnen door de bezoekers uit Steen. foto Camïle Schelstraete TERNEUZEN - Op de atletiekbaan van AV Scheldesport werd zater dagmiddag gestreden om verschil lende Zeeuwse titels. Adrie Faes van Dynamica noteerde op de tien kilometer in de categorie Mannen 50 een tijd van 37.16 minuten. Henk Lous uit Vlissingen werd tweede. Bij de Masters ging de overwinning naar Andres de Wit te in 40.44 minuten, bij de senio ren pakte Stefan van Damme de zege. Bij de Mannen 40 was Rem- co Hoetmer uit Hilversum de snel ste, voor Alwin de Zeeuw van Scheldesport. Bij de trimmers no teerde Mark Verhage de snelste tijd: 37.36. Benjamin Gerrits werd tweede. De vrouwenwedstrijd werd een prooi voor Marion Goossen. De at lete van Scheldesport noteerde een tijd van 53.31. Audrey de Beule won het discuswerpen bij de vrou wen. Jos de Kreek werd kampioen in M45 op de 400 meter horden. Ser ge Beckers won de 100 en 400 me ter horden bij de M50. Hij bleef Jacques Zaman twee keer voor. In het Belgische Tielt hebben twee meisjes C zich uitstekend voorbereid op het Zeeuws kam pioenschap dat zaterdag in Hulst wordt gehouden. Romy de Kesel won het hoogspringen met een pr van 1.53 meter en werd vierde op verspringen met 4.39 waardoor ze in de combistand eerste werd. Daarnaast kwam ze uit op discus met een pr van 27.24, goed voor de tweede plaats. Ze werd zesde op kogel met 9.49. Romy Louwers werd tweede in de combi door tweede te worden met 10.24 en vierde op discus met 24.35. Junior B Jan Markenhof plaatste zich bij speer op de tweede plaats met 42.64, de derde plaats op kogel van 10.98 en de derde plaats in de com bi Collin de Moor beperkte zich tot kogelstoten met 9.78 meter. VLISSINGEN - De zaalvoetballers van Groene Ster zijn goed aan de competitie in de eerste divisie be gonnen. De Vlissingse ploeg boek te een zwaarbevochten 7-5-zege op FSG uit Sittard. Groene Ster kende een goed begin tegen FSG en kwam via Abdoe Ab- denbi op voorsprong. Hierna zakte het spelpeil en de thuisploeg wist zelfs niet te profiteren van een overtalsituatie. Bij rust keek men tegen een 1-2-achterstand aan. Na de pauze was Groene Ster in elk geval agressiever en het werd een enerverend duel met doelpun ten over en weer. Met nog negen minuten te gaan schakelde Groene Ster een tandje bij. De 7-5-zege kreeg in de slotminu ten gestalte. Voor Groene Ster scoorden Abdoe Abdenbi (3x), Saï'd Bouzambou (3X) en Salim Ben Sellam. ALPHEN AAN DEN RIJN - Tennisster Lesley Kerkhove heeft zondagmid dag de finale van de challenger van Alphen aan den Rijn verloren. De Zierikzeese, die voor de derde keer in de eindstrijd stond van een 25.000 dollartoernooi, kwam net tekort tegen de Tsjechische Sandra Zahlavova: 7-5 7-6. Kerkhove nam in de eerste set een break voorsprong en kreeg op 5-4 zelfs setpunten. Die werden wegge slagen door Zahlavova, die ver volgens de set nog naar zich toe trok. In de tweede set kwam de Schouwse nummer 406 van de we reld met 4-2 voor. Haar Tsjechi sche opponente brak echter terug, sleepte er een tiebreak uit en won die met 7-5. Een week eerder verloor Kerkhove ook al de finale van het futuretoer- nooi in Rotterdam. GOES FM Sranang komt nog niet in actie De zaalvoetballers van FM Sranang moesten hun eerste optreden in de topklasse een week uitstellen. Voor vrijdagavond stond een bezoek aan FCV/Dorpscafé Wil op het pro gramma, maar dat duel ging niet door omdat FCV zich op het laatste moment uit de competitie terug trok. De topklasse C gaat nu door met elf teams. Vanavond speelt FM Sranang op eigen veld tegen Eteha (aanvang 20.55 uur). BERGEN OP ZOOM Groene Ster 2 begint met een nederlaag De zaalvoetballers van Groene Ster 2 hebben hun debuut in de hoofd klasse geen luister kunnen bijzet ten met een zege. De Vlissingse promovendus verloor in een spec taculair duel met 9-6 van De Mar kies. Groene Ster liep vlot combine rend uit naar een 0-5-voorsprong. Nog voor de rust rechtte de thuisclub echter de rug en werd het 5-5. In de tweede helft werd het eerst 9-5 voordat Mohammed Alhajaji voor het slotakkoord zorg de. De overige treffers van Groene Ster 2 kwamen op naam van James Beije, Khalid Saiboua, Imad Azzana- gui (2x) en Rafaël Vulin. DEVENTER Overwinning voor ID-renster Van Duyn Irma van Duyn uit Schoondijke is zaterdag winnares gewonnen bij een wedstrijd voor ID-renners op wielerparkoers De Rielerenk in De venter. De koers werd gereden in de vorm van een omnium met een indivi duele tijdrit over 1500 meter en een rit in lijn. Beide onderdelen schreef Van Duyn bij de vrouwen op haar naam en dat was uiteraard voldoende voor de eindoverwin ning. NIEUW-NAMEN Veel animo voor Grote Scheldeprijs De Grote Scheldeprijs van Nieuw-Namen heeft al een behoor lijke historie achter de rug. Gedurende vele jaren was dit slot nummer van de jaarlijkse kermis een KNWU-wedstrijd maar sinds enkele jaren is er voor samenwer king gekozen met de Belgische vrije liefhebbersbond Waod. Dinsdagavond staat de Grote Schel deprijs weer op het programma en mag er opnieuw een behoorlijk deelnemersveld aan de start, die om 18.00 uur in de Hulsterloost- raat wordt gegeven. MIDDELBURG Birgit Lavrijssen rijdt ploegentijdrit op WK De 21-jarige Birgit Lavrijssen is door ploegleider Marc Bracke van het Sengers Ladies Cycling Team geselecteerd voor het WK ploegen tijdrit, aanstaande zondag in Lim burg. Het is voor de in Wemeldinge woonachtige Lavrijssen, die vrij dag in de vierde etappe van de Brainwash Ladies Tour vanwege ziekte afstapte, de eerste deelname aan een WK bij de elite-vrouwen. In 2009 werd zij in Moskou 22e op het WK op de weg voor junior-da mes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39