Walcherse vierdeklassers boeken makkelijke zege het Axelse Bos 33 VCK houdt stand bij Arnemuiden MZVC zet Domburg simpel opzij maandag 10 september 2012 toe flink op. Alberto Conde Morgado 0-2, 31. Jerfy Booij 0-3, 35. Jerfy Booij 0-4, 39. Alber to Conde Morgado 0-5, 69. Jerfy Booij 0-6, 84. Dennis Tukker 0-7. Gele kaar ten: Remco Felius, Robbie van Iwaar- foto Ruben Oreel den, Daniel van 't Westeinde (Jong Am- bon). Rode kaarten: Martin Waisapy. Scheidsrechter: G. Steeman (Brussel). Aantal toeschouwers: 350. Bekijk de doelpunten op pzc.nl/video door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de tweede klasse E is VCK na twee duels nog steeds ongeslagen, want het elftal van Nick Corré sloot de uitwedstrijd bij Arnemuiden af met o-o. Seroos- kerke en Dauwendaele hebben het eerste punt binnen, want die twee ploegen speelden onderling 3-3. Oostkapelle verloor op eigen veld met 2-0 van Bruse Boys. Serooskerke - Dauwendaele 3-3: De neutrale toeschouwer was de grote winnaar, want er gebeurde van alles in Serooskerke. Mart de Kroo zette Dauwendaele op 0-1, maar via Jasper Wilderom kwam Serooskerke in de eerste helft nog langszij. Na rust miste Mart de Kroo namens Dauwendaele een strafschop. Ook Serooskerke kreeg een penalty en Alex Jobse schoot Serooskerke wel naar een voor sprong. Dauwendaele toonde daar na echter veerkracht en kwam via Bram de Jong, na een uitgespeelde aanval, op 2-2. Jaap de Kroo bracht zijn ploeg van afstand aan de lei ding: 2-3. De Middelburgers ver zuimden daarna om het karwei te klaren en daardoor kon het gebeu ren dat Alex Jobse met zijn tweede treffer Seroos een punt bezorgde. Oostkapelle - Bruse Boys 0-2: De eerste helft was van een matig ni veau, maar ging wel gelijk op. Bru se Boys was met een bal op de paal nog het dichtst bij een treffer. Na rust bleken de bezoekers slag vaardiger. Domenique van den Berge opende op aangeven van Thomas Groeneveld de score en niet veel later kopte Van den Berge de bal uit een voorzet van Mare Bij de Vaate de 2-0 binnen. Pas in de slotfase drong Oostkapelle nog maals aan. Eerst redde doelman Mark Giljam op een inzet van Maarten van Maldegem en in de rebound raakte Wouter Verduijn de paal. Arnemuiden - VCK 0-0: De Wal- cherse derby eindigde zoals die be gon. Arnemuiden was gedurende de hele wedstrijd wel de bovenlig gende partij, maar drukte dat niet in treffers uit. Al in de derde mi nuut kopte Marinus Baas op de lat en daarna leverden een aantal schoten ook geen treffers op. VCK was via Erik Goudt, met een vrije trap op de lat, na rust ook nog ge vaarlijk. Duiveland - Klundert 4-1: Op het eigen Oostersportpark was Wesley Goud met twee goals de gevierde man. Met de overwinning be houdt Duiveland de leidende posi tie in de competitie. De 3-0 was een eigen doelpunt. Dennie le Comte tekende voor 4-0. SSV'65-WC'68 4-2: WC'68 be gon slap aan het duel en de Goese- naren profiteerden daar in de eer ste 35 minuten optimaal van. Ri chard Schouten zette het elftal van trainer Marco Groeneveld op 1-0 en in de 32e minuut maakte Chris- tiaan Boon er al 2-0 van. Drie mi nuten later vergrootte Schouten met zijn tweede goal de score. Na een foutje van doelman Hilco Goe- ree tekende Noël van Chaam in de 49e minuut voor de 3-1. Toen Van Chaam in de 72e minuut ook de 3-2 maakte, leek SSV'65 in de pro blemen te komen. Pas ver in de blessuretijd stelde invaller Souli man Abali met een schitterend schot de Goese zege veilig. Zaamslag-Heinkenszand 5-1: Zaamslag miste in het eerste half uur de nodige kansen en kreeg daarvoor in de 38e minuut de reke ning gepresenteerd. Rens Baas zet te Heinkenszand verrassend op 0-1. De thuisploeg herstelde de schade nog voor rust Uit een voor zet van Jorin Missu zorgde Wesley Dieleman voor de 1-1 en via Mario de Fouw, die attent was bij een re bound na een inzet van Joris Rade makers, kwam Zaamslag op 2-1. In de 58e minuut gooide Rademaker met een afstandsschot de wed strijd op slot Peter Dieleman hielp Zaamslag daarna aan de 4-1 en na een kopbal van Jordy Bakker op de lat schoot Ivo Verstraeten met een geplaatste bal de 5-1 binnen. MIDDELBURG - In de vierde klasse A verpulverde Kruiningen Lewe- dorpse Boys met 8-0. Vlissingen versloeg SVD met 3-0 en Colijns- plaatste Boys pakte drie punten bij Borssele, 1-2. Bevelanders verloor thuis met 2-4 van Veere. Walche ren versloeg Wolfaartsdijk met 2-0. SVD-Vlissingen 0-3: De thuis ploeg speelde goed mee en was bij vlagen de betere ploeg in de eerste helft. Op slag van rust mikte Don- ny Donovan de 0-1 in het doel voor Vlissingen. In het tweede be drijf was Vlissingen veel sterker en dankzij twee goals van Abdoe Ach- med liep de ploeg uit naar 0-3. Bevelanders-Veere 2-4: In een ge lijk opgaande wedstrijd opende John Verswijver de score voor Be velanders. Matthijs van Gilst trok de stand weer in evenwicht. Wou ter Koster schoot Veere op voor sprong en Van Gilst bracht de mar ge op twee doelpunten verschil, 1-3. Mark de Deij maakte er 1-4 van, voordat Verswijver de eind stand bepaalde op 2-4. Walcheren-Wolfaartsdijk 2-0: De thuisploeg was negentig minuten lang de bovenliggende partij. Wolf aartsdijk kon niet veel brengen, maar bleef lang in de race doordat Walcheren het na liet om een doel punt te maken. Invaller Bart Cher- min tekende voor de openingstref fer. Tien minuten voor tijd zorgde Tim Smulders voor 2-0. niks op. Op een moment dat de doorgewinterde Terneuzen-sup- porters zich al neergelegd hadden bij een'nederlaag en zich richting uitgang begaven, sloeg hun ploeg toch nog ongenadig hard toe. Tot twee keer toe speelde de scheidsrechter daarbij een cruciale rol. Hij paste in de 89e minuut de voordeelregel uitstekend toe toen Remco van Leeuwen bij het ver zenden van een pass onderuit werd gehaald. De bal belandde uit eindelijk bij de handige Verlinde. De 36-jarige aanvaller speelde zich tussen twee verdedigers van Axel knap vrij en schoot beheerst raak: 1-1. „We hadden een goal nodig om los te komen", vond Verlinde. „We zijn rustig gebleven", oordeel de centrumverdediger Roel Alber- ti. „We hadden afgezien van die ene bal controle over de wedstrijd en zijn nimmer in paniek geraakt. Toen we gelijk maakten, wist ik dat er nog meer inzat Erop en er over, heb ik geroepen tegen mijn medespelers. Je zag dat er iets ge knakt was bij Axel." En Terneuzen greep zowaar nog de verdiende overwinning ook. Bij een voorzet vanaf links in de 92e minuut kreeg Axel-verdediger Roy van Ham de bal tegen de hand. Het ontging scheidsrechter Nijsen niet en dus ging de bal op de stip. Bert den Hamer ontfermde zich over de bal en schoot fraai raak: 1-2. „Als ik zie hoe blij Terneuzen is met deze overwinning, dan ben ik trots op mijn ploeg", zei Michel Leonhart. „Het gebrek aan fysieke kracht is ons in het laatste kwar tier opgebroken. Dat is het verschil tussen de tweede en derde klasse. Wij moeten punten halen tegen andere teams, tegen ploegen die net als ons uit de derde klasse zijn gekomen. En ik ben ervan over tuigd dat dat ook gaat gebeuren." Terneuzen is na twee speeldagen koploper. door Robin Hamelink MIDDELBURG - In de derde klasse A heeft Spui met 1-1 gelijkgespeeld te gen De Meeuwen. Streekgenoot AZW ging met 3-0 onderuit te gen De Noormannen. 's-Heer Arendskerke versloeg Apollo'69 met 4-1 en Nieuwland pakte drie punten bij Kapelle: 2-4. MZVC won met gemak van Domburg (3-0). Spui-De Meeuwen 1-1: De thuis ploeg miste twee sterkhouders door schorsingen en kwam na een kwartier op achterstand door een doelpunt van Martijn Houterman. De ploeg uit Zoutelande had gedu rende de hele wedstrijd het betere van het spel, maar Spui kwam langszij. Een goede individuele ac tie van Jelmer de Pooter beteken de de 1-1. In de tweede helft had De Meeuwen een licht overwicht, maar grote kansen werden er niet gecreëerd. De Noormannen-AZW 3-0: Het spel ging op en neer en Noorman nen kwam voor rust op voor sprong dankzij een treffer van Mark Minderhoud. In het tweede bedrijf kreeg AZW veel kansen, maar de doelpunten vielen aan de andere kant. Menno de Nooijer maakte 2-0 en Jacco Cijsouw be paalde de eindstand terecht op 3-0. 's Heer Arendskerke-Apollo'69 4-1: De thuisploeg schoot uit de startblokken en kwam snel op voorsprong door een doelpunt Frank Davidse. Kort hierna viel Ro bin Braam van Apollo geblesseerd uit met een beenbreuk. Jeffrey Ot- ten knalde de verdiende gelijkma ker in het doel met een afstands schot. Na de thee benutte Pieter Adema een strafschop na hands (2-1) en zorgde Stefan van Sabben met twee doelpunten voor een 4-1-eindstand. Kapelle-Nieuwland 2-44 Een sterk Kapelle kwam via Raymond Ribbink op voorsprong. André Goedhart bracht de stand snel weer in evenwicht. Drie minuten later zette Roderick van Iwaarden de thuisploeg weer op voorsprong. De bezoekers kregen twee straf schoppen en die werden twee keer omgezet door Richard Jacobs. Kapelle kreeg kansen op 3-3, maar dankzij uitblinker Corné van Bel- zen werd het 2-4. MZVC-Domburg 3-0: De Middel burgers hadden constant het beste van het spel. Domburg kwam er gewoonweg niet aan te pas. Na een misverstand in de achterhoe de van Domburg kon Aynsley Jans sen simpel 1-0 maken. Een niet on houdbaar afstandsschot van Mei vin Caljouw betekende 2-0. Een rustig en vlot combinerend MZVC slaagde er na de pauze in om nog eenmaal te scoren via Niels van Kortenhof, 3-0. Nieuwdorp-DFS 5-0: Turan Dogan 1-0, 21Niels Mulder 2-0, 45+1Niels Mul der (strafschop) 3-0, 53. Niels Mulder 4-0, 72. Niels Mulder 5-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33