Middelburg deelt tik uit in stadsderby Terneuzen haalt het in extremis wél in derby in 321 HW'24 mist pingel en verliest RCS pakt punt tegen WSC w Duel wordt ontsierd door opstootje maandag 10 september 2012 HULST - Het zat zondag niet mee voor zondag-derdeklasser HW'24. Halverwege de eerste helft negeer de de scheidsrechter een vlagsig- naal wegens buitenspel, waardoor de bezoekers uit Oudenbosch de score wisten te openen: 0-1. Na de ze treffer trok Victoria'03 zich te rug, maar desondanks kreeg HW'24 kansen op de gelijkmaker. De beste mogelijkheid was voor Ja- riVyaene, maar zijn inzet vanaf de stip werd gekeerd door de Brabant se doelman. OOST - SOUBURG - In de eerste thuiswedstrijd trof zondag-tweede klasser RCS met WSC een ploeg die vorig seizoen nog in de eerste klasse uitkwam. Halverwege de eerste helft kwam WSC op 0-1 door lamie Penningsdie. Geraldi Geerman bracht de Souburgers langszij (1-1), maar op slag van rust bracht Onur Ulusan de gasten op nieuw op voorsprong. Na tien mi nuten in de tweede helft had RCS pech met een inzet van Len Evers- dijk die tegen de paal eindigde. Kort hierna kreeg Eversdijk een herkansing en ditmaal eindigde de bal aan de voor de thuisploeg goe de kant van de paal: 2-2. Hierna kon de wedstrijd beide kanten op, maar het bleef bij 2-2. Ondanks het puntenverlies keek trainer Ro meo van Aerde tevreden terug op de competitiestart „Vier punten uit de eerste twee wedstrijden is een mooi resultaat." Aardenburg - 't Zand 2-2- (0-2). 8. Rens van de Hout 0-1,17. Nick Weer man 0-2, 60. Niek van Sprundel (pen) 1-2, 68. Jelle de Vreeze 2-2. door Johnny Willeboordse MIDDELBURG - Zeelandia Middel burg heeft zondagmiddag in de stadsderby Jong Ambon een pak slaag gegeven. De thuisclub ging met maar liefst 0-7 onderuit. Jerfy Booij maakte een hattrick voor de ploeg van trainer Ruud Pennings. In de beginfase leek het een gelijk waardige strijd te worden, maar de verdediging van Jong Ambon was te zwak om stand te kunnen hou den. De snelle aanvallers van Zee landia Middelburg waren in de 23e minuut voor het eerst doeltreffend via Salim Ben Salam. De 1-0 viel na een hoge bal vanuit de verdediging van Zeelandia Mid delburg, waar de verdediging van Jong Ambon slecht mee omging. Hierdoor kon de aanvaller scoren met een beheerste lob. Vanaf dat moment ging het snel. In de 29e minuut kon Alper Koe de bal eerst nog van de lijn halen, maar in de zelfde minuut werd het alsnog 2-0 na een mooie aanval over de lin kerkant van het veld. Salim Ben Sa- lam speelde zichzelf vrij en kon met een voorzet Alberto Conde Morgado voor de keeper zetten. De vleugelspits faalde niet en maakte de 2-0. Twee minuten later bracht Jerfy Booij de stand op 3-0 met de mooiste goal van de mid dag. Vanaf twintig meter krulde hij de bal in de lange hoek en liet daarmee keeper Steven Manz kans loos. „Voor m'n gevoel had ik even de mogelijkheid om te schieten en dat deed ik dan ook. Dat de bal zo mooi in de verre bovenhoek vliegt is dan wel erg lekker." In de 35e minuut werd de zwakte van Jong Ambon nog maar eens blootgelegd. Na een lange bal van Zeelandia Middelburg wisten de verdedigers de bal niet weg te wer ken en kon Jerfy Booij de bal nog net voor de handen van de keeper binnenkoppen. De 5-0 viel in de 39e minuut nadat via één simpele pass van Salim Ben Salam plotse ling drie mensen van Zeelandia Middelburg vrij voor de keeper stonden. Nadat Morgado het spel letje wie van de drie had gewon nen mocht hij de vijfde goal bin nenschuiven. Deze tegenslagen werden Martin Waisapy van Jong Ambon allemaal te veel. Na een overtreding schoot hij de bal kei hard tegen een geblesseerde speler aan. Hiervoor kreeg hij de rode kaart. Na de kaart liep de wedstrijd even helemaal uit de hand. Verschillen de spelers waren betrokken bij een opstootje waarbij ook de verzor gers en wisselspelers van beide teams betrokken waren. Nadat het spel vijf minuten werd stilgelegd om de gemoederen te laten beda ren kon het spel verdergaan met tien tegen elf. Na de rust werd direct het verschil tussen beide teams weer duidelijk. De 6-0 viel in de 69e minuut door Jerfy Booij, die hiermee zijn hat trick voltooide. Volgens de win nende trainer was het uitbÜjven van snelle doelpunten in de twee de helft geen gebrek aan motivatie. „We wilden de controle houden en niet geforceerd gaan zoeken naar goals", zei Ruud Pennings. Ook de maker van drie goals was na afloop duidelijk over de bedoe lingen in de tweede helft. „De kop pies gingen bij hun al redelijk snel hangen in de eerste helft. Dan weet je dat het in de tweede helft geen zware strijd meer zal wor den. Je hebt er niks aan om te gaan jagen op de 6, 7, of 8-0." In de 84e minuut zette Dennis Tuk ker de eindstand op de borden. De trainer van Jong Ambon Pearl Doesburg berustte in de uitslag. „Het was vandaag zeker niet goed, dit moeten we snel vergeten." Jong Ambon-Zeelandia Middelburg 0-7 (0-5). 23. Salim Ben Salam 0-1, 29. door Jan Dagevos Kjell Vanderhaeghen (tweede van links) verliest een duel van Kees Duiteme- ijer. Grensrechter Hans van Driel en Niels Burm (rechts) kijken toe. foto Mark Neelemans AXEL - 'In het Axelse Bos is niets te halen.' Bij Axel leken ze zondag middag 89 minuten lang het gelijk aan hun zijde te hebben. Een bizar re slotfase, waarin opponent Ter- neuzen twee keer scoorde, deed het kattegespin echter verstom men: 1-2. Terneuzen-verdediger Roel Alberti kon het na afloop niet nalaten om te refereren aan de uitspraken die in de aanloop naar de derby wa ren gedaan. 'Hoezo niks te halen', riep hij naar de supporters van Ter- neuzen. Even later vierde hij met ontbloot bovenlijf de zwaarbevoch ten overwinning om vervolgens de ontgoochelde spelers van Axel sportief de hand te schudden. „De derby leeft bij Terneuzen minder dan bij Axel, maar zulke uitspra ken zetten mij altijd wel extra op scherp", zei Alberti. „Al bij de fina le van de Cofely Cup hadden ze het hier in Axel over deze wed strijd, terwijl wij met onze gedach ten bij de beker en de openings wedstrijd in de competitie wa ren." De sentimenten aan de vooravond van de ontmoeting tussen Axel en Terneuzen - een voetbalderby die op het niveau van de tweede klas se in 1979 voor het laatst werd uit gevochten - waren groot Het bracht zondag zo'n 700 toeschou wers op de been en dat zorgde voor een mooie ambiance op het lieflijke sportpark. De vonk sloeg in de eerste helft echter niet over op de 22 spelers in het veld. Het spel was angstig en bij vlagen vlak. Slechts twee serieu ze kansen deden zich voor, maar tot twee keer toe was de uitsteken de Axel-doelman Lorenzo Mest- dach de situatie meester. Hoe anders was dat in de tweede helft Axel gooide de schroom van zich af en deed Terneuzen in de eerste tien minuten pijn. De ge droomde voorsprong kwam er zelfs. Na een prachtige crossbal van Remy de Die (ex-Terneuzen) kon de volledig vrijstaande Kjell Vanderhaeghen de bal aannemen en Terneuzen-doelman Dennis Wondergem van dichtbij passe ren: 1-0. Het was de opmaat voor een ener verende derby met alles erop en er aan. Felle duels, meelevende trai ners langs de kant, kleine irritaties in het veld en een prima arbiter Nijsen. Terneuzen was de bovenlig gende parij, terwijl Axel vooral op de counter loerde. „Als we het be ter hadden uitgespeeld, hadden we misschien de knock-out kun nen uitdelen", stelde Axel-trainer Michel Leonhart. De beste kansen waren voor Ter neuzen, maar doelpogingen van Remco van Leeuwen (vrije trap), Dominique Verlinde (kopbal) en Roel Alberti (kopbal) leverden De gemoederen tijdens Jong Ambon-Zeelandia Middelburg liepen af en gagjss!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32