Herlings is mentaal de sterkste sport! 29 Degenkolb boekt in Madrid vijfde ritzege De Duitse wielrenner John Degenkolb boekte op de slotdag van de Ronde van Spanje in Madrid zijn vijfde ritzege. Met die imposante serie maakte hij de wildcard die zijn Nederlandse werkgever Argos-Shimano had verkregen meer dan waar. „Het is ongelooflijk. Ik kan de juiste woorden niet vinden, die zijn er misschien wel niet", jubelde de pas 23-jarige Duitser die zich nu gaat richten op.de wereldtitelstrijd over 2 weken in Valkenburg. Alberto Contador viert zijn eindzege in de Ronde van Spanje, waarin hij in de slotweek de macht greep. foto Alberto Di Lolii/AP miïttmmmsism door Jeroen Wolbers FAENZA - „De tranen stonden in mijn ogen bij het ingaan van de laatste twee ronden. Toen kwam het besef dat ik wereldkampioen zou worden." De doorgaans zo koele motorcrosser Jeffrey Her lings hield het. zondagmiddag tij dens en na de race niet droog in het Italiaanse Faenza. Het zeven tienjarige talent uit Elsendorp dek lasseerde in de voorlaatste GP in beide manches het deelnemers veld. Hij verzekerde zich daarmee van de wereldtitel in de MX2-klas- se. Sinds Pedro Tragter in 1993 kreeg Nederland daarmee weer een Nederlander op de hoogste trede van het podium in de solo- cross. „Hier heb ik het hele jaar keihard voor geknokt", zei Herlings direct na de huldiging. „Na een seizoen met ups en downs komen de emoties. Het is geweldig dit feest samen met mijn fans en dierbare familieleden te mogen vieren." De race in Faenza bevestigde dat Herlings niet alleen sportief, maar ook mentaal een topprestatie heeft geleverd dit seizoen. Na het vertrek van voormalig wereldkam pioen Ken Roezen naar de Vere nigde Staten was de jonge coureur zijn gedoodverfde opvolger. Her lings liep niet weg voor die favq- rietenrol. Hij zette vanaf de ope ningswedstrijd in de GP van Valkenswaard de toon. Sindsdien heeft hij zijn rode leidersplaat op het stuur niet meer afgegeven. Zondag kwam hij op een totaal van negen GP-zeges. Runner-up Tommy Searle was dit seizoen de enige die enigszins in het spoor van de ongenaakbare Herlings kon blijven. De Brit is ruim vijf jaar ouder en fysiek de sterkste van de twee. Ook heeft hij al ervaring opgedaan met het rijden in de Verenigde Staten. Toch wist hij die meerwaarden slechts in drie gewonnen GP's uit te druk ken. Herlings bewees zowel technisch als tactisch de beste rijder te zijn. De rivaliteit tussen de twee liep dit jaar als een rode draad door het kampioenschap. Zowel bin nen als buiten de baan. Searle zet te de zaak op scherp voor de start van het WK. In een interview riep hij weinig vleiend 'Wie die Herlings nu eigenlijk is?'. Het kamp Searle nuanceerde de uit sprak later. Het was typische En gelse humor die verkeerd geïnter preteerd werd. Bij de jonge Bra bander schoot de uitspraak in het verkeerde keelgat. „Het is geweldig dit feest samen met mijn fans en dierbare familie leden te mogen vieren" In interviews gooide Searle nog wat olie op het vuur door steevast te blijven volhouden dat hij de beste was. Het kamp Herlings be tichtte de Brit van het aanzetten tot mentale terreur. De zeventien jarige mocht het zichzelf aanreke nen dat hij daar in mee ging. Het ging ten koste van zijn rijden, hij begon foutjes te maken. Een goed gesprek met zijn broer en moeder Alice van Kaathoven moest er aan te pas komen om Herlings weer primair op de races te laten focus sen. Het was het keerpunt in de ti telstrijd. Searle kreeg geen vat meer op de mentaal .gegroeide Herlings. De persconferentie gaf zondagmid dag feilloos aan hoe de verhoudin gen zijn tussen de twee. Het twee tal keurde elkaar geen blik waar- dig. „We hoeven geen vrienden te zijn", erkende Searle. „Er is weder zijds respect, meer niet." maandag 10 september 2012 aigssgsamsemGfflssmmKmmmmxmiïaGSBm VILLACH Edward Cal wint kür, Minderhoud vierde Edward Gal heeft tijdens het hip pisch evenement in de Oostenrijk se plaats Villach de kür op muziek gewonnen. De dressuurruiter uit Harskamp kreeg met zijn olympische paard Glock's Undercover een score van 83,775 procent. Hans-Peter Minder houd uit Westkapelle werd met Glocks Tango vierde met 75,675%. In de Grand Prix eindigde hij ook als vierde. Minderhoud schreef wel de Grand Prix Special op zijn naam. BERG EN TERBLIJT 'Jeroen Blijlevens naar mannenploeg Rabo' Na het ontslag van technisch direc teur Erik Breulcink bij Rabobank is de kans reëel dat er bij de Neder landse wielerploeg nog meer ingre pen zullen volgen. Met name bij de ploegleiders staan er veranderin gen op stapel. Jeroen Blijlevens, momenteel nog actief bij de vrou- wenploeg van Rabobank, stapt vol gend seizoen zo goed als zeker over naar de profploeg. De voorma lige sprinter wilde zijn overstap naar de profs zondag nog niet be vestigen. ISTANBUL Schaakploeg zesde op Olympiade De Nederlandse schakers zijn op de Olympiade in Istanbul als zesde geëindigd. Oranje won in de laatste ronde met 3-1 van Argentinië. De winstpartijen kwamen op naam van Anish Giri en Loek van Wely. Ivan Sokolov en Jan Smeets maak ten remise. De titel was voor Armenië, Rus land en Oekraïne werden tweede en derde. Bij de vrouwen won Rusland vóór China en Oekraïne. Nederland werd twintigste. Zhaoqin Peng, Li sa Schut, Anne Haast en Arlette van Weersel sloten af met een 3-1-zege op Australië. MIDDELBURG Nordhaug wint GP Montreal De Noorse wielrenner Lars-Peter Nordhaug heeft de Grote Prijs van Montreal gewonnen. De Sky-ren- ner bleef in de WorldTourwed- strijd de Italiaan Moser en de Rus Kolobnev voor. Vrijdagavond won de Australiër Si mon Gerrans de GP Quebec, de eer ste wedstrijd van het tweeluik op Canadese bodem. Johnny Hoogerland eindigde in Montreal in de kopgroep. In Que bec stapte hij voortijdig af. PORTO Merckx volgt jaspers op als WK-winnaar Eddy Merckx is in Porto Dick Jas pers opgevolgd als wereldkampi oen driebanden. De Belgische bil jarter won zondag in de finale zon der al te veel moeite van de Zuid-Koreaan Choi Sung-Won: 40-24. Merckx ging in 24 beurten uit, een moyenne derhalve van 1,666. Jaspers verloor in de eerste knock-outronde (laatste zestien) verrassend van de Japanner Takes- hima. Raimond Burgman strandde in de groepsfase.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29