Schroder en London herenigd 27 Aan meniscus geopereerde Leroy Fer staat voorlopig buitenspel WK- Aanvoerder Gera geblesseerd bij Hongarije Albert Zoer vierde in GP Paderborn maandag 10 september 2012 Leroy Fer is zondag geopereerd aan de meniscus. De speler van FC Twente, die vrijdag in het duel van het Nederlands elftal met Turkije ge blesseerd raakte, is daardoor mogelijk een week of zes uitgeschakeld. Orthopedisch chirurg Roy Hoogeslag, hoofd van de medische staf van FC Twente, voerde de ingreep uit Hij verwijderde het kapotte deel van de buitenmeniscus in de linkerknie van de speler. Fer: „Ik ben natuurlijk teleurgesteld over de blessure en dat ik daarom niet meer bij Oranje ben. Ik wens het team veel succes tegen Hongarije. Vanaf nu richt ik me op het herstel. Ik zal sterker terugkomen." Leroy Fer (foto linksboven) haakte afgelopen weekend geblesseerd af bij het Nederlands elftal en mist de wedstrijd in en tegen Hongarije. De kans is groot dat Jordy Clasie (rechts) en Daryl Janmaat (linksonder) hun basisplaats morgen kwijt zijn. foto Vincent Jannink en Toussaint Kluiters door René Banierink PADERBORN - Precies vier weken na dat ze hun tweede zilveren Olym pische medaille veroverden, zijn Gerco Schroder en zijn paard Lon don herenigd. In het Duitse Pader- born reden ze hun eerste voorzich tige parkoersen. De springruiter uit Tubbergen kijkt niet te ver vooruit. „Ik kan weer op concours, dat is het belangrijkst." Tijdens zijn eerste echte wedstrijd sinds de zenuwslopende barrage om Olympisch zilver hoefde het paard zich niet bovenmatig in te spannen. In de Duitse stad Pader- born waren de hindernissen tot maximaal 1.40 meter gebouwd. Dat zijn hoogtes waar London om lacht, zeker na de Olympische Spe len waar ze tot twintig centimeter hoger waren. Toch krijgt hij twee strafpunten, wegens tijdsover schrijding. Kortom: hij mocht het kalm aan doen. „En toch heb ik spierpijn", lacht Gerco Schroder. „Dat komt omdat ik een week niks heb gedaan. Ik heb vakantie ge had, lekker met vrouw en kinde ren naar Gran Canaria." Een week je vakantie, net als voorgaande ja ren. Ook als winnaar van dubbel Olympisch zilver gunt Schroder zichzelf niet meer. Maar er was ook een keerzijde. Want was de ruiter snel thuis, voor het paard lag het anders. Een dag na een van zijn grootste succes sen werd beslag op hem gelegd door de schuldeisers van het feillie- te vastgoedbedrijf Eurocommerce van Ger Visser. De hengst met een miljoenenwaarde werd naar de stal van de Brit Ben Maher gediri geerd en diende daar te blijven. Het was een idiote situatie, geeft Schroder toe. „Maar wat kun je er aan doen? Voor mij was het be langrijkst dat mijn groom Laïs bij hem was. Daardoor wist ik dat London in goede handen was." De ruiter zelf kwam een dag later nog in actie in Valkenswaard maar daarna was ook dat voor twee we ken gebeurd: op alle paarden van de stal was intussen beslag gelegd en ze mochten tot nader order niet op concours. Drie weken (in clusief vakantie) niet op concours, voor een wereldreiziger als Schroder was dat een bijzondere ervaring. Na zijn successen in Londen kreeg Schroder vele verzoeken voor inter views. Hij sloeg ze vrijwel allemaal af „Omdat ik wist dat het vooral ging om de situatie rond Eurocom merce. Er was iemand van de ra dio die eerlijk zei: ik moet van mijn baas ook wat vragen over Eu rocommerce, anders krijg ik te ho ren dat ik mijn werk niet goed doe. Maar ik kon daar gewoon niksover zeggen." Inhoudelijk is daar niet veel in ver anderd. Maar hij zit er nog wel mee in zijn maag. „Ik heb dagelijks contact met de familie Visser, ze krijgen heel wat over zich heen. Maar ze zijn altijd goed geweest voor mijn broer Wim en mij. Ik hoop dat er een oplossing komt waar ze mee kunnen leven." En voor hemzelf, na veertien jaar trouwe dienst? De winnaar van dubbel Olympisch zilver kan zo maar van de ene op de andere dag ruiter te voet zijn. „Geen idee. Ik weet alleen dat ik nu weer op con cours kan en ik ga er vanuit dat het volgende week ook nog zo is." Want de schuldeisers weten ook wel: de paarden langer op stal hou den heeft weinig nut. Dan dalen ze alleen maar in waarde en boven dien kunnen ze op stal geen prij zen winnen. Hoe lang de onzeker heid nog duurt? Niemand die het weet, Schroder al helemaal niet. UITSLAGEN GROEP A Schotland-Servië 0-0. Scheidsrechter: Eriksson (Zwe). Gele kaart: Snodgrass (Schotland), Nastasic, Ninkovic (Servië). Aantal toeschouwers: 47.369. GROEP B Denemarken-Tsjechië 0-0. Scheidsrech ter: Stark (Dui). Gele kaart: Kvist, Mikkel- sen, Cornelius (Denemarken). Aantal toe schouwers: 30.000. PROGRAMMA Dinsdag. Groep A, 20:30 uur: Servie-Wa- Ies, 20:45 uur: Belgie-Kroatie, 21:00 uur: Schotland-Macedonie. Groep B, 20:00 uur: Bulgarije-Armenië, 20:45 uur: Italie-Malta. Groep C, 20:30 uur. Zweden-Kazachstan, 20:35 uur: Oostenrijk-Duitsland. Groep D, 19:30 uur Roemenië-Andorra, 20:00 uur: Turkije-Estland, 20:30 uur: Hongarije-Nederland. Groep E, 19:00 uur: Cyprus-IJsland, 20:00 uur: Noorwegen-Slovenië, 20:30 uur: Zwïtserland-Albanië. Groep F, 19:00 uur: Israel-Rusland, 20:45 uur: Noord-lerland-Luxemburg, 21:15 uur: Portugal-Azerbeidzjan. Groep G, 20:00 uur: Bosnië-Herzegovi- na-Letland, 20:15 uur Slowakije-Liechten- stein, 20:45 uur: Griekenland-Litouwen. Groep H, 20:30 uur: San Marino-Monte- negro, 20:45 uur: Polen-Moldavië, 21:00 uur: Engeland-Oekraine. Groep I, 19:30 uur: Georgië-Spanje, 21:00 uur: Frankrijk-Wit-Rusland. BOEDAPEST - Hongarije moet het dinsdagavond in Boedapest in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Nederland waarschijnlijk zonder aanvoerder Zoltan Gera stellen. De 33-jarige middenvelder van West Bromwich Albion raakte vrij dag in de uitwedstrijd tegen An dorra (0-5) geblesseerd aan zijn achillespees. Hij werd in de rust vervangen door Tamas Priskin, na dat hij uit een strafschop nog wel het tweede doelpunt op zijn naam had gebracht Bondscoach Sandor Egervari liet zaterdag weten dat hij niet op Gera rekent voor het duel met Oranje. De routinier was vo rig seizoen door een knieblessure lang uit de roulatie. PADERBORN - Albert Zoer is op de slotdag van het concours hippique van Paderborn vierde geworden in de Grote Prijs. De Drentse springruiter bleef met de ruin Sam in de tweede omloop op tijd ook foutloos, maar was met 41,21 secon den niet snel genoeg. De hoofd prijs van bijna 19 mille was voor de Duitser Marcus Ehning. Hij stuurde zijn merrie Noltes Küchengirl al na 38,59 door de fi nishlijn. De Nederlands springruiters zijn als derde geëindigd bij de lan- denwedstrijd op Spruce Meadows bij Calgary. Jur Vrieling met zijn paard Bubalu, Leon Thijssen met Tyson, Harrie Smolders met Ex quis Walnut de Muze en Jeroen Dubbeldam met Quality Time kwamen uit op 25 punten. De ze ge was voor Duitsland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27