Fiasco formatie dreigt PZC Strandgangers lopen vast in il@ Matroos komt om bij ongeluk Terneuzen Drie doden gevonden in huis Kekerdom Maxima zwemt in Amsterdamse gracht Occupy laat stampassen vernietigen Word ook abonnee! MAANDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren I Zonnige 10 september 2012 I 254e jaargang nr. 214 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,01 perioden, 21° ZEELAND PZC SPORT Het was minder druk, Niet elke coach maar de sfeer is beter gelooft heilig in geworden Stekelenburg 2 en 3 25 Oud-Senator Joop van den Berg uit kritiek op regelementsartikel Kamer DEN HAAG - De Tweede Kamer heeft nou wel besloten de konin gin buitenspel te zetten en zelf het initiatief ter hand te nemen bij de kabinetsformatie, maar heeft die nieuwe werkwijze bar slecht gere geld. Als de Kamer niet oppast, ko men er flinke brokken van en zal 'zelfs een geharnaste republikein terugverlangen naar een formatie S8S88BS88£HS8S3ai VLAKE - Een botsing tussen auto's in de Vlaketunnel, waarbij blik schade ontstond, leidde zondag tot een file die na 21.00 uur een lengte bereikte van 25 kilometer. Het verkeer liep vast omdat olie van de weg verwijderd moest wor den. Duizenden terugkerende strandgangers liepen vast. TERNEUZEN - Een 35-jarige Filip pijnse matroos is zondagmiddag rond 12.45 uur omgekomen bij een ongeluk in de zeesluis in Terneu zen. Het zeeschip waarop hij voer, was vanaf de Westerschelde de sluis ingevaren en meerde aan in afwachting van de opening van de tweede sluisdeur. Daarbij raakte een tros los: de zwiepende kabel raakte de matroos. Die overleed ter plaatse. Een traumahelikopter werd nog opgeroepen, maar dat mocht niet meer baten. De Water- politie en Onderzoeksraad voor Veiligheid onderzoeken de toe dracht van het fatale ongeval. KEKERDOM - In een woning aan de Weverstraat in het Gelderse dorp Kekerdom zijn zondag drie men sen dood aangetroffen in een wo ning. Een van hen werkte bij de politie Gelderland-Zuid. Zijn func tie is volgens een politiewoordvoer der voor zover nu bekend 'niet re levant voor dit drama'. pagina 6: Kekerdom staat op stelten onder koninklijke leiding'. Dat schrijft Joop van den Berg, voor malig hoogleraar en oud-PvdA-Se- nator in de bundel 'Koning, Ka mers, kabinetsformatie', samenge steld door het Montesquieu Insti tuut. Het reglementsartikel van de Ka mer over hoe het nu moet, is om slachtig en zit vol openstaande ach terdeurtjes, vindt Van den Berg. „Het enige dat vaststaat is dat er wordt gedebatteerd over de verkie zingsuitslag. Vervolgens is het doel een formateur of informateur aan te wijzen, maar de Kamer legt zich niet de plicht op dat doel daadwer kelijk te halen." De geleerde ver baast zich erover 'dat de Tweede Kamer zichzelf ruim de tijd gunt en dus de urgentie van de totstand koming van een kabinet niet hoog aanslaat'. Hij noemt het vreemd dat de Kamer wel de regie wil, maar dat zij 'de gecompliceerdheid en de politieke verwarring die dik wijls ontstaat na Kamerverkiezin gen, negeert'. De oude situatie was tenminste duidelijk: de koning(in) raadpleegt adviseurs en vervolgens AMSTERDAM - Prinses Maxima heeft een zwemtocht van ruim 2 kilometer door de Amsterdamse grachten volbracht. Ze legde het parcours van 2028 meter zon dagmiddag af in 50 minuten. Aan de finish werd ze met applaus verwelkomd door prins Willem Alexander en hun drie dochters en het publiek op de kade. Gehuld in een wetsuit en een oranje badmuts deed de prinses alle fractievoorzitters. Maar nu dreigt het tempo eruit te gaan, ter wijl er geen enkele zekerheid is dat er een meerderheid voor een informateur en formateur komt, waarschuwt Van den Berg. Zijn boek wordt woensdag, verkie zingsdag, gepresenteerd. UTRECHT - Protestbeweging Occu py heeft zondag tijdens een mani festatie in Utrecht onder meer stempassen verbrand. De betogers willen mensen bewust maken van het feit dat hun stem eigenlijk niets uitmaakt in het huidige sys teem. „Je kunt je afVragen hoeveel in vloed jij hebt op politici in het hui dige systeem. De invloed van de kiezer op de Tweede Kamer is door het kiesstelsel behoorlijk inge damd", meent organisator Dhjana Samshuijzen. „Bovendien is het maar de vraag hoeveel invloed po litici hebben op bedrijven en der gelijke." De beweging riep zoveel mogelijk mensen op om mee te lopen van af het Jaarbeursplein naar het Neu- de. Daar werd onder meer een work shop 'creatieve destructie van de stempas' aangeboden. DE STELLING Ik geloof in een snelle formatie Reageer op pzc.nl UW MENING 189 reacties Oranje is goed op weg eens oneens mee aan de Amsterdam City Swim, een zwemtocht voor het goede doel. De opbrengst komt ten goede aan de bestrijding van de ongeneeslijke zenuw- en spierziek te ALS. Naast duizend 'gewone' deelnemers legden ook andere prominenten, onder wie Pieter van den Hoogen- band, Marleen Veldhuis en Ronald de Boer, het par cours af. foto's Robin Utrecht/ANP Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 9910 8"711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1