Zefir brengt cd's uit van pianotalent Martin Oei Kaarten voor Marcus Miller Ton Brandenbarg geridderd brieven maandag 1O september 2012 The Louisiana Men overspoelden het Havenplein met rootsmuziek uit de swamps. foto Ronald den Dekker MIDDELBURG - Zefir Records uit Middelburg brengt het komende jaar twee cd's uit van het i6-jarige pianotalent Martin Oei. Op beide cd's komt de fantasiesonate 'Vroe ge pastorale' te staan, die in okto ber in het Concertgebouw Amster dam zijn wereldpremière beleeft. „De eerste cd wordt op een moder ne vleugel opgenomen en bevat naast de door musicoloog Cees Nieuwenhuizen gereconstrueerde fantasiesonate Beethovens Storm- sonate, de zelden gespeelde defini tieve versie van Beethovens Für Elise en de vijfde sonate van Cees Nieuwenhuizen, geïnspireerd op een gedicht* van Adriaan Roland Holst", laat directeur Jakko van der Heijden van Zefir Records we ten. De tweede cd wordt opgeno men met de klank van een instru ment uit de tijd van de jonge Beet hoven: een kopie van een Strei- cher-Stein fortepiano uit 1805, ver vaardigd door orgelbouwer Klop. Naast de 'Vroege pastorale' zal de cd Beethovens sonate 'Pathetique' bevatten, en van Mozart de Sonate KV 310 in A mineur en de beken de Fantasie in D mineur. „Van dit laatste stuk is het einde verloren gegaan; meestal speelt men het einde dat August Eberhard Mtiller voor het stuk schreef Martin Oei zal een interpretatie van Nieuwen huizen spelen op basis van de brie ven en schetsen van Mozart, die sterk afwijkt van de gebruikelijke versie maar de oorspronkelijke ver sie dicht zal benaderen", aldus Van der Heijden. De eerste cd komt in oktober uit. Oei is woensdag in het Radio4 pro gramma Earbites te horen tussen 17.00 en 18.00 uur. Donderdag geeft hij twee solo recitals op het Grachtenfestival in Amsterdam. RENESSE - De kaartverkoop voor het concert van de wereldberoem de basgitarist Marcus Miller en zijn band op zaterdag 3 november in het Dorpshuis in Renesse is geo pend. De kaarten a 50 euro zijn te bestellen via de website: www.renesseinconcert.nl/tickets. Per persoon kunnen maximaal zes tickets worden gekocht. De afreke ning gaat via iDeal betalen. XtZegl6(K»ü!iB9G&i6l%GS6SBS8K8^^ Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst MIDDELBURG - Een bastion met kasten en kluizen vol kennis en weten schap. Of meer een vermaakcentrum, waar je in het voorbijgaan even je tan den poetst en, als het nodig is, je onderbroek door een sopje haalt. Hoe onzeker de toekomst van de bibliotheek is kwam zaterdag uitgebreid ter sprake tijdens het afscheid van directeur Ton Brandenbarg van de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Hij zwaaide er zes jaar de scepter, en gaat nu met pensioen. De bieb staat voor een roerige tijd, zoveel maakten de gast sprekers directeur Paul Schnabel van het Sociaal en Cultureel Planbureau en Herman Pleij, emeritus hoogleraar Historische Nederlandse Letterkunde, wel duidelijk. Roerig, maar de bieb zal overleven, was de strekking. Commis saris van de koningin Karla Peijs maakte het afscheidsfeestje compleet door de vertrekkende directeur tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau te be noemen. Namens Hare Majesteit, en op grond 'van zijn totale verdiensten op cultureel terrein'. Brandenbarg was er blij mee. foto Ruben Oreel Spoedeisende hulp 3 Ik heb me gestoord aan de uitspra ken van het ADRZ over het ver plicht vervoerd worden naar Goes als er een ambulance wordt inge zet bij een ongeval. Ook de uit spraak, dat zij nou eenmaal proto collen hebben, vind ik niet kun nen. En wat te denken van 'de pa tient kan zelf niet inschatten', dat is toch echt niet meer van deze tijd. Het is nog altijd zo dat je zelf als klant, gewond maar wel bij be wustzijn, mag bepalen waar en door wie je geholpen wil worden. Het ziekenhuis kan adviseren, maar jij zelf beslist. En laten de mensen van het ziekenhuis eerst eens de mens zien en dan pas die protocollen. Weten ze toch wel dat elke mens uniek is en ook zijn ei gen op haar of hem toegesneden behandeling verdiend? Al die regel tjes en protocollen maken de ge zondheidsdienst niet erg mens-en- klantvriendelijlc. En dan krijgt ook nog het ambulancepersoneel een veeg uit de pan. J. Ederveen M.D. de Grootstraat 77, Goes 130 kilometer per uur Wie kan het nog volgen? Met trots deelt men mee dat de borden bij de grensovergangen zijn gewijzigd in maximumsnelheid 130 kilome ter per uur. Je komt er al snel ach ter dat dit niet klopt Pakken we nu enkel ons Zeeuwse stukje. We rijden de A58 op bij Vlissingen, daar geldt 120, een aantal kilome ters verder mag er dan eindelijk 130 worden gereden, om vervol gens bij Rilland weer terug te gaan naar 120. Tot Markiezaat is er dan ook nog een flex ingebouwd. Be paalde uren mag daar dan weer wel 130 worden gereden. Dit alles omdat het gevaarlijk zou zijn in verband met invoegstroken. De parkeerplaats bij Arnemuiden moest er voor worden gesloten, be lachelijk, want daar is het weer ver anderd naar 120, zoals altijd. Toch moet de parking dicht omdat het nu ineens toch te gevaarlijk is. Was dit dan voorheen niet zo? We kun nen er wel op rekenen dat er ge flitst wordt. Johan izeboud Vroonstraat 6, Serooskerke Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Spoedeisende hulp Beleving eerste hulp beleid: Het lijkt er in dit artikel op dat er voor de patiënt op Walcheren geen keu zevrijheid meer is voor behande ling. Dit had de NMa ook kunnen voorzien bij haar toestemming voor fusie en concentratie in Goes, zonder behoud van ten minste een spoedeisende hulp (SEH) op Wal cheren. Wel vraag ik mij af of een patiënt die ambulancevervoer no dig heeft: en niet in acuut levensge vaar is, nog keuzevrijheid heeft voor de behandelingsplaats. Het kan niet zo zijn dat iemand tegen zijn of haar wil naar een bepaalde SEH wordt gebracht, terwijl er ook een andere SEH bereikbaar is. E. Kant Sabalaan 3, Vlissingen Spoedeisende hulp 2 Ik heb het verslag van de Spoedei sende hulp (SEH) van mevrouw Jansen gelezen. Het ongeval vond plaats op een steenworp afstand van het ziekenhuis in Vlissingen. De hulp is goed, snel en dichtbij verleent, na een paar uur weer thuis, prima toch! Maar dit is ken nelijk niet wat de directie van het ADRZ wil. Als de patiënt in een ambulance terechtkomt, moet de ze naar Goes. Dat de patiënt zijn ei gen toestand op dat moment niet goed in kan schatten, is'waarschijn lijk correct, maar dat het zelfbe schikkingsrecht ontnomen wordt, lijkt mij een stap te ver. De ver pleegkundigen (ambulancemede werkers) zijn naar mijn mening op geleid om de toestand van een pa tiënt wel goed in te kunnen schat ten, zij zijn immers de eerste hulp verleners. Niet alleen personeel wordt 'monddood' gemaakt maar ook de patiënten. Behoud SEH in Vlissingen. A. Kleinepier Duinstraat 16, Koudekerke Percussiegroep Ritmix, tijdens het optreden aan de Schuithaven in Zierikzee. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17