Drama vete in familie meer geduld buitenland 19 Zusters uit tehuis in Lommei verkochten baby's voor 3500 euro Oadl JAAR dejongintra.nl WAANZINNIG LONDEN f V DE BESTE NAJAARSREIZEN Moezel en Rijn I Het mooiste van de Rijn [Toscane en Venetië zaterdag 8 september 2012 Moord in Annecy Brute moordpartij in Frankrijk ontstond mogelijk door ruzie tussen twee broers van Iraak- se komaf over geld. Broer ontkent en zegt mede werking toe met onderzoek. e Dochter (4) heeft dader(s) niet gezien. ANNECY - De politie onderzoekt of een vete tussen broers te maken heeft met de moordpartij in Frank rijk bij het Meer van Annecy. Dat heeft justitie gisteren bekendge maakt. „Het lijkt erop dat er een geschil was tussen twee broers over geld", aldus aanklager Eric Maillaud. De informatie is volgens hem afkomstig van de Britse poli tie. Een 50-jarige Brit van Iraakse kom af Saad al-Hilli, zijn vrouw Ikbal en naar verluidt de 74-jarige moe der van Ikbal werden doodgescho ten in hun auto. Ook een Franse fietser werd vermoord. Waarschijn lijk was hij toevallig getuige van het bloedbad, dat vele tekenen van een professionele afrekening heeft. Twee zusjes overleefden het dra ma. Het ene (7) ligt met zware hoofdwonden in het ziekenhuis en verkeert buiten levensgevaar. Het andere meisje (4) werd pas acht uur na de moorden onge deerd gevonden. Zij had zich on der de kleding van haar moeder verborgen gehouden. Ze heeft de politie verteld dat er een groene auto met vierwielaandrijving was. Ze heeft kennelijk de dader(s) niet gezien. De broer met wie HiÉi ru zie zou hebben gehad, heeft zich bij de Britse politie gemeld. Hij zei onschuldig te zijn en zegde alle medewerking toe in het onder zoek. De Britse politie doorzoekt het huis van de familie in Claygate in het zuidoosten van Engeland. op te lossen tober. Romney weet ook dat een groot deel van de kiezers gedesillu sioneerd is over beloftes die Oba- ma niet waar kon maken. Peilin gen laten zien dat de meeste Ame rikanen denken dat Romney de beste plannen heeft om de econo mie er weer bovenop te helpen, al werd er op de conventie minder over beleid gesproken dan bij de Democraten. De partij van Obama ontplooide een slimme strategie waarin ze 'gewone' Amerikanen over de gevolgen van het door hem ingezette beleid lieten praten én over wat er zou gebeuren als Romney dat terug zou draaien. Amerikanen zullen zich immers voor een gang naar de stembus af vragen of ze beter af zijn dan vier jaar geleden. Het campagneteam van Obama ontweek die vraag maandag nog, om er dinsdag vol mondig 'ja' op te antwoorden. Maar wat vindt het volk? Als het antwoord voor hen 'nee' is, wil dat niet direct zeggen dat ze op Romney zullen stemmen, maar wel dat ze mogelijk thuisblijven. Dat is voor de Democraten de grootste uitdaging, zorgen dat ont goochelde kiezers dat niet doen. zie onze website:bimiteniand Bekijk een samenvatting van de toespraak van Barack Obama door Koen Snoekx LOMMEL - Het drama rond de door zusters van het tehuis Tamar in Lommei afgedwongen adopties van vrouwen die ongewenst zwan ger waren, blijkt groter dan ge dacht Zo blijken vrouwen buiten hun weten te zijn gesteriliseerd. De zusters blijken de baby's voor 3500 euro te hebben verkocht. Dit is gebleken uit getuigenissen van twee vrouwen die in Tamar verbleven. Zij traden naar buiten nadat lotgenote Elise (61) donder dag als eerste openlijk sprak over de gewraakte praktijken. Cyrella Vanseer (54) uit Maaseik werd in 1981 in Tamar gedwongen om haar pasgeboren kindje af te staan. „Heel even heb ik mijn dochtertje nog gezien. De dag na dien was ze weg", zucht Cyrella. Na haar bevalling werd zij ook nog eens gesteriliseerd. „Zonder dat ik daar zelf iets van wist." Cyrella werd in 1981, 24 jaar oud, naar Ta mar gebracht. „Ik was zeven maan den zwanger. Ik had een relatie met een man, maar hij wilde dat kind niet. Hij heeft mij gedwon gen naar dat tehuis te gaan." Op een dag kreeg ze weeën. „Een zuster heeft mij toen naar het zie kenhuis gebracht. Tijdens de beval ling is ze naast mijn bed blijven zit ten. Maar toen ik mijn kindje enke le uren later een eerste keer wilde vastpakken, moest ik het meteen weer neerleggen. 'Dat kind is niet voor jou. We hebben voor haar een andere bestemming', brulde ze." Na gesprekken met andere meisjes in het tehuis werd het voor Cyrella duidelijk wat er met haar dochtertje gebeurd was. „Die meisjes vertelden mij dat de zus ters onze kindjes verkochten, aan gezinnen met veel geld." Dat wordt bevestigd door H., een vrouw uit Zuid-Limburg, die eind jaren '70 in Tamar verbleef en er een goed contact had met de zus ters. „De kinderen die weggeno men werden bij de vrouwen, wer den voor 140.000 frank (3500 eu ro, red.) verkocht aan adoptiegezin nen. Dat heeft een zuster mij in vertrouwen verteld." De directie van Tamar neemt af stand van de gebeurtenissen. „Het is betreurenswaardig wat er des tijds gebeurd is, maar het Tamar van nu is niet meer het Tamar van vroeger", zegt directrice Ann Ver- massen. De administratie van het tehuis voor de periode 1970-1984 is over gebracht naar adoptiedienst de Mutsaard in Antwerpen. Naar ver luidt zijn alle dossiers later echter vernietigd. Oad Reizen biedt u in samenwerking met Stena Line deze spectaculaire aanbieding aan naar Londen! Profiteer nu van deze bodemprijs! Inclusief: retour overtocht per Stena Line, Hoek van Holland - Harwich nachtafvaart heen en terug inclusief 2-persoonsbinnenhut treinkaartje Harwich-Londen v.v. 1 of 2 overnachtingen in hotel Royal National o.b.v. logies/ontbijt (continentaal) Vertrek in september t/m december Kijk voor de algemene voorwaarden en meer informatie op oad.nl/stenaline. oad.nl/stenaline jffl' ,(jp) Bel0900-8482(o,i5p.ro.)ofganaaruwANVR-reisbureau. REIZEN! al vanaf 8-daagse busreis J Highlights: Maria Laach, Boppard, Bad Ems, Koblenz, j Cochem, Trier, Aiken, Beilstein en Monschau S Bij ons inclusief: Een kopje koffie bij vertrek, reis I per luxe Comfort Class Touringcar, overnachtingen I volgens programma, 7 x ontbijt, 5 x lunch en j 7 x diner, deskundige chauffeur tevens reisleider, I diverse excursies (entreegelden niet inbegrepen), I warme afscheidsmaaltijd Diverse vertrekdata t/m december 2012 deionaintra.nl/bblof02 Gegarandeerd vertrek op 22 september en 13 oktober! 7-daagse riviercruise j Vaarschema: Arnhem Düsseldorf Keulen I Königswinter Linz Andernach Rüdesheim Oberwesel Boppard Duisburg Arnhem Highlights: Siena, San Gimignano, Assisi, Lago di Garda, Pisa, Lucca, Bologna, Padua en Venetië Bij ons inclusief: Vlucht van Amsterdam naar I Pisa enTreviso naar Amsterdam pertransavia.com, 1 overnachtingen volgens programma, 10 x ontbijt I en 10 x diner, lokale touringcar met chauffeur, I deskundige Nederlandssprekende reisleiding, I diverse excursies (entreegelden niet inbegrepen) I Vertrekdata: 11,18 en 25 september j deiongintra.nl/vbit406 Gegarandeerd vertrek op 18 en 25 september! bel 0180-457803 of ga naar uw ANVR reisbureau 1 Bij ons inclusief: Welkomstcocktail, 6 overnach- tingen o.b.v. volpension aan boord van de 8 mps Horizon, koffie en/of thee in de ochtend en I in de middag, Captains dinner en havengelden Gegarandeerd vertrek 4 oktober J deionointra.nl/crcr423 Boek nu en ga gratis mee naar de kerstmarkt in Keulen! 11-daagse vlieg-busrondreis (Jii *~A Voor alle reizen geldt: geloonde prijzen zijn per por.onn o.bpersonen, exclusief reserveringskosten. Bijdrage Calannteuenfonds f2.50 per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9