Duidelijk is het niet op de A58 PZC Meer bezoekers Nazomerfestival Wooncorporaties stunten met salaris 130 km/u op A58 wordt 120 IN BEELD Er zijn nogal wat onduidelijkhe den over ontstaan. Mag je hier nu 120 of 130 kilometer per uur? En tot hoever loopt dat door? Op een deel van de Zeeuwse A58 zijn nu drie verschillende regels van kracht. Van Vlissingen tot on geveer Arnemuiden geldt een maximum snelheid van 120 kilomter per uur. Hierna volgt tot Rilland 130 kilometer per uur en van Rilland tot het knooppunt Markie- zaat mag je overdag 120 en tussen 19.00 Klaagmuur van de ANWB De ANWB heeft een speciaal meldpunt op gericht voor weggebruikers die hun ervarin gen willen delen: 130@anwb.nl Op de eerste dag zijn er ruim 1000 meldin gen binnengekomen bij het meldpunt. Er heerst vooral veel onduidelijk over waar je nou hoe hard mag rijden: 120 of 130 ki lometer per uur, of geldt er een dynami sche maximumsnelheid? door Najoni Kamps uur en 06.00 uur, 130 kilometer per uur. Niet erg duidelijk en overzichtelijk vindt Jeffrey van Zweeden, die dagelijks-over de A58 rijdt. „Ik rijd van Vlissingen naar Roosendaal voor mijn werk en het duur de wel even voor ik door kreeg hoe het precies in elkaar steekt." Sinds afgelopen weekeinde is de maxi mumsnelheid op de Nederlandse snelwe gen officieel 130 kilometer per uur. Van Zweeden is blij met de invoering van de ze regel. „Het is prettig dat je nu 130 kilo meter per uur kan rijden. Je hoeft dan niet zo te focussen op je kilometerteller." Nou is dit niet het enige voordeel volgens Van Zweeden. Hij zit niet alleen relaxter achter het stuur, hij is ook nog eens snel ler thuis. „Kijk, een paar kilometer 130 per uur zal niet echt veel uitmaken, maar als je over een groot stuk flink wat gas kan geven dan zal dat wel degelijk wat tijd schelen." Van Zweeden geeft toe dat hij nog maar pas heeft gezien dat er 120 kilometer per uur borden staan langs het stuk dat hij 20 zaterdag 8 september 2012 Jeffrey van Zweeden rijdt dagelijks van Vlissingen naar Roosendaal rijdt. „Het is erg fijn dat er bij iedere oprit een snelheidsbord is neer gezet. Zo kan je het in ieder geval niet missen. Al moet ik zeggen dat het bij Rilland wel slecht staat aangegeven. Als je op de snelweg bijvoor beeld een vrachtwagen inhaalt en er wordt van snelheid veranderd, kan het best zo zijn dat je door de inhaalmanoeu vre het bord mist." Volgens Van Zwee den houd je er rekening mee als je het tra ject iedere dag rijdt. „Voor mensen die er foto Ruben Oreel de eerste keer rijden zal het wel' even wennen zijn. Ik rijd het iedere dag en ik ben er nu wel van op de hoogte hoe het zit met de snelheden." Wat Van Zweeden niet snapt is waarom op zo'n kort traject als Rilland-knoop punt Markiezaat overdag 120 kilometer per uur geldt, en 's avonds 130 kilometer per uur. „Zou dat echt zoveel uitmaken als je alleen 's avonds maar 130 kilometer per uur mag rijden? Ik betwijfel het." VIDEO VAN DE WEEK UW MENING 413 reacties Jonge moordenaar verdient volwassen straf eens oneens mr/o MEEST GELEZEN OP WWW.PZC.NL 'De vrijwillige ouderbijdrage betaal ik elk schooljaar, maar zo vrijwillig is die niet. Je krijgt daar een betalingsherinnering voor.' Marieke Padmoes, moeder van Amber uit havo 2 van het Goese Lyceum. Het Zeeland Nazomerfestival heeft 28.344 bezoekers getrokken. Dat zijn er 1200 meer dan in 2011. In bijna de helft van de bezoeken ging het om een betaalde voorstelling. Uitschieter was locatievoorstelling Medea met 95 procent. Het slotoptreden van Ra coon was met 3000 belangstellenden het best bezochte concert. MIDDELBURG - Directeur Antoine de Ceuster van Zeeuwland in Zierikzee is één van de meest verdienende be stuurders van woningcorporaties in Zeeland. Hij stond in 2011 voor een to taal van 191.391 euro aan salaris en ver goedingen op de rol. Clavis in Temeu- zen was met 156.969 euro het minst kwijt aan directiehonorarium. EmzEsaBEEiEHeHee Begin van het Oesterseizoen van de Nederlandse Oesterver eniging in Bruinisse. Basisschoolleerlingen pakken zwerfvuil aan bij het strandje Borrendamme te Zierikzee. Educatieve kindermiddag aan de Oosterscheldedijk bij We- meldinge. Beginnersduik in de Ooster- schelde vanaf ms De Onrust 1. Gemeente wil 75 mille van fruitteler uit Sint-Maartensdijk 2. Maximum 130 kilometer op A58 deels teniet gedaan 3. Bouwput Zuidsingel wordt op gevuld met zand IN BINNEN- EN BUITENLAND Miljoenenstrop Rijk Voor de Staat dreigt een strop van meer dan honderd miljoen euro door een blun der met handel in derivaten (financiële pro ducten). Rijksambtenaren hebben voor 11,2 miljard euro te veel aan derivatencontrac- ten afgesloten, waarmee ze de Staat wilden behoeden voor renteschommelingen. Met 130 km/u rijden op het Zeeuwse deel van de A58 is deels voorbij. Op één stuk geldt een dyna mische maximumsnel heid en op het stuk tus sen Arnemuiden en Vlis singen, vice versa, geldt 120 km/u als maximum snelheid. De maatregelen zijn genomen vanwege de aanwezige natuur. foto Lex de Meester Einde euro is rampzalig VS screent op banden Taliban AMSTERDAM - Het uiteenvallen van de euro zone levert Nederland niet alleen een forse recessie op maar ook honderden miljarden euro's aan kosten. Het financiële risico dat Nederland loopt als zwakke broeders Italië, Spanje, Griekenland, Portugal en Ierland uit de euro stappen, is 339 miljard euro. Het Amerikaanse leger schort de opleiding van circa looo nieuwe rekruten voor de Af ghaanse politie voorlopig op. Andere rekru ten worden opnieuw gescreend, aldus een verklaring van de Special Operations For ces. De dienst wil eerst zoeken naar infil tranten vanuit de Taliban, VRIJDAG 14 SEPTEMBER Prins Willem Alexander is aan wezig bij de opening van film by the Sea. De Zeeuwse band Capital Sen timental presenteert eerste CD in de Spot in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 80