binnenland 17 weekendcompany *9 Lood nodig voor zeemansgraf Register personeel van kinderopvang in 2016 Rotterdam- Zuid krijgt pretpark Smokkelaars qat opgepakt in Duitsland 3 dagen voordelig Harderwijk www.weekendcompany.nl /actie VAL 10 KILO AF IN EEN MAAND TIJD! Wereldhavendagen Negen gewonden busongeval Zuid-Afrika terug zaterdag 8 september 2012 Bedrijfsfeest Bruiloft Receptie Diner Congres Hotel Vlissingsestraat 38-40 Koudekerke Tel.: 0118 - 55 30 03 www.huysterschelde.nl VcLObcurfie, 8 éefi&em&er-aoia. inclusief Hightea! Hotel Marktzicht 1 Harderwijk 2 overnachtingen incl. ontbijt Uitgebreide Hightea ié'. Gratis parkeren In hartje centrum gelegen y' Verblijf tot 21 december 2012 Korting 31% 136 beschikbaar! OP=OP Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) ma/vr 09.00 - 21.00 uur |za/zo 10.00 uur -15.00 ut "Prijs ab.v. 2-persoonsbezetting en exd. reseiveringskoslen 12,50 per boeking. Kijk voor de volledige voawaarden op de website Let op! Alleen op 8 september tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken. i i DEN HAAG - Vanaf 2016 moet er een register zijn van personeel in de kinderopvang en van peuter speelzalen om de veiligheid van kinderen te verbeteren. Het kabi net wil dit register instellen voor continue screening van het perso neel op relevante strafbare feiten, bijvoorbeeld kindermisbruik. In juli 2011 zeiden de ministers Henk Kamp (Sociale Zaken) en Ivo Opstelten (Veiligheid en Justi tie) al bestanden te gaan koppelen voor een voortdurende screening van personeel in de kinderopvang op advies van de commissie-Gun ning. Die was ingesteld na de ze denzaak bij kinderdagverblijf Het Hofnarretje in Amsterdam. Voor de voortdurende screening wor den vanaf maart 2013 bestanden van gemeenten, UWV en de Ka mer van Koophandel aan elkaar ge koppeld, zodat snel duidelijk kan worden dat iemand in de kinder opvang werkt. Als een melding van een strafbaar feit binnenkomt bij de Dienst Justitie moet worden bekeken of diegene kan blijven werken in de kinderopvang. Als dat niet zo is, gaat er een signaal uit naar de gemeente en de GGD. Vanaf 2016 worden de bestanden niet meer gekoppeld, en wordt dit systeem vervangen door het regis ter. door Koos van Wees DEN HAAG - Neil Armstrong wilde een zeemansgraf, en krijgt het ook. Wie in Nederland kiest voor een laatste rustplaats op zee moet in ieder geval wat lood en oud ijzer meenemen. En flink wat geld. Voor dat zeemansgraf moet namelijk eerst de reis naar Enge land of Schotland worden ge maakt, waar vervolgens de Britan nia Shipping Company for Burial at Sea minimaal 2700 euro vraagt voor zijn diensten. In ruil daar voor garandeert de maatschappij een zeemansgraf op minimaal drie honderd meter diepte, dat niet ver stoord wordt door visserij. Eisen zijn er ook: 'De kist moet verzwaard zijn met minimaal 100 kilo, ten minste twaalf gaten van 20 mm aan elke zijde hebben en met twee stalen banden zijn afge sloten om te voorkomen dat de kist openklapt bij de tewaterla ting'. Vier zeebegraafplaatsen zijn er ten westen van de Britse eilanden. In Nederlandse wateren is er niet een. De wet op de lijkbezorging verbiedt dat, al is niet helemaal duidelijk waarom. „Ik vermoed dat het iets met verontreiniging te maken heeft", meent een uitvaart ondernemer. Een 'Nederlands' zee mansgraf is alleen voorbehouden aan wie op zee het loodje legt, in omstandigheden die bewaring van het stoffelijk overschot onmogelijk maken. En dat komt vrijwel nooit De Eazy Shape proteïne shakes zijn momenteel het nummer 1 dieet product in Nederland. Val snel en zonder moeite af, gegarandeerd! Wat is Eazy Shape? De nieuwe generatie Eazy Shape proteïne shakes zijn een revolutie op het gebied van dieet producten. De speciale formule van Eazy Shape zorgt ervoor dat u snel en veilig uw streefgewicht bereikt en nooit meer terugvalt naar uw oude gewicht! ZOMERACTIE: Bestel vóór 18 september ;i op onze website of telefonisch met de actiecode en krijg een maandpakket voor €59,95 i.p.v. €79,95! INHOUD MAANDPAKKET: 4 smaken Dieet handboekje Design shaker Gratis coaching ACTIECODE: EST59837 Gebruikerservaring Lisa Vermeer: "Ik heb momenteel 2,5 weken achter de rug en ben maarliefst 8,5 kilo afgevallen!" Tel: 088 777 2000 Website: eazyshape.nl ROTTERDAM - De AVR-verbran- dingsoven op Rotterdam-Zuid wordt door de Overijsselse onder nemer Hennie van der Most voor 10 tot 15 miljoen euro omgetoverd tot pretpark Speelstad Rotterdam. Dat maakte hij vrijdagmiddag be kend op het terrein van de voor malige afvalverbrandingsoven. Van der Most staat bekend als on dernemer die grote bedrijfsgebou wen opkoopt om er iets nieuws in te beginnen, vaak in de recreatie sfeer. Zo kocht hij in de jaren 90 de Duitse kerncentrale Kalkar op om er pretpark Wunderland op te zetten. Inmiddels bezit hij bijna 15 bedrijven. Speelstad Rotterdam moet in 2014 open. Op het terrein komen zowel bin nen als buiten allerlei attracties voor de hele familie. Welke dat precies zijn, weet hij nog niet. Hij denkt onder meer aan een kleine achtbaan, draaimolens en bots auto's. Een deel van de attracties heeft hij nog op voorraad liggen. Volgens de ondernemer wordt de Rotterdamse attractie vergelijkbaar met Speelstad Oranje, het indoor- pretpark van Van der Most in Drenthe. De entreeprijs zal rond de 20 euro liggen. Voor de gemeente Rotterdam komt het goed uit dat de kathe draal, zoals de oven in de volks mond wordt genoemd, een nieu we bestemming krijgt. Rotter dam-Zuid is al jaren een probleem gebied. Met het Nationaal Pro gramma Kwaliteitssprong Zuid wil len onder anderen de gemeente en de Rijksoverheid het gebied er weer bovenop helpen. Op het terrein, 25.000 vierkante meter groot, korrït een parkeer plaats voor 600 auto's. Verkeersproblemen naar de Speel stad verwacht verantwoordelijk wethouder Hamit Karakus niet di rect. „En als die er zijn, gaan we die met elkaar oplossen", aldus Ka rakus. Van der Most denkt dat hij zelf een a twee dagen per week bij de verbouwing aanwezig is. ROTTERDAM - Op het water vindt ter hoogte van de Wilhelminapier de offi ciële opening plaats van de jaarlijkse Wereldhavendagen. Tijdens de 35e editie van het driedaagse festival staat het thema 'Er zit muziek in de ha ven' centraal. Tijdens de Wereldhavendagen kunnen bezoekers een kijkje nemen achter de schermen van de grootste haven van Europa. foto Bas Czerwïnski/ANP AMSTERDAM - Twee Nederlanders zijn vrijdag in Duitsland opgepakt voor het smokkelen van qat. De twee bleken 106 jutezakken vol met bladeren van de qatplant in hun auto te vervoeren. De waarde van de smokkelwaar bedraagt on geveer 150 duizend euro, meldt de Duitse politie. De 25-jarige bestuurder en zijn even oude bijrijdster werden be trapt op de A7 richting Hamburg ter hoogte van de parkeerplaats Seevetal. De twee vielen door de mand tijdens een controle. Agen ten roken daarbij de typische muf fe geur van qat. De Nederlanders zeggen dat zij hun voertuig in opdracht van een bedrijf naar Denemarken zouden brengen. Het voertuig en de drugs zijn in beslag genomen. Het kau wen op de bladeren van een qat plant heeft een stimulerende wer king. Het bezit van en handel in qat is in veel landen verboden. DEN HAAG - Negen Nederlanders die maandag bij een busongeval in Zuid-Afrika gewond raakten, mo gen zaterdag terug naar huis. Zij zijn inmiddels voldoende her steld om terug te reizen, meldde een woordvoerder van de ANWB vrijdag. Van de veertien inzittenden die ge wond raakten, moeten er nog drie in Zuid-Afrika blijven. Ook een fa milielid van een van die drie perso nen blijft achter. De bus waarin 24 Nederlanders za ten, was op weg van Durban naar Johannesburg toen die van achte ren werd aangereden door een schoolbus met kinderen. Daardoor sloeg de bus met de Nederlanders over de kop. Het reisgezelschap was bezig met de laatste dag van een 16-daagse rondreis. In totaal raakten veertien inzittenden van de bus gewond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7