niet bij een borstvergroting? werken 15 R Arduin zoekt: teamleider (meewerkend) mm fjjl m Én GEZOCHT zaterdag 8 september 2012 wat acceptabel is. In bredere zin wordt daar over gediscussieerd binnen, de NVP. De werkgever heeft verantwoordelijkheden die al honderd jaar vastliggen, maar ook de werknemer heeft een verantwoordelijkheid om in zijn gedrag en levensstijl rekening te houden met zijn werk. Daar ligt niets over vast. Daar vallen deze ingrepen ook onder wat mij betreft." Op persoonlijke titel heeft Bongers wel een oplossing. „Het gaat erom waarom iemand een niet-medisch noodzakelijke ingreep wil ondergaan. Als iemand echt lijdt onder een haakneus, een platte borst of een kinder loos bestaan, kan ik me voorstellen dat een werkgever verzuim doorbetaalt. In de geval len dat een werkgever niet wil doorbetalen voor zo'n behandeling en de herstelperiode, zou een onafhankelijke arts moeten beoor delen of het alleen een kwestie is van ver fraaien, of dat er sprake is van echt leed. De arbo-organisatie zou die taak op zich kun nen nemen. Uiteindelijk zou het 't beste zijn als er aanvullende wetgeving komt over het onderwerp. Het komt steeds vaker ter sprake." „De gedachte dat het leed een criterium kan zijn, is ook bij mij opgekomen", zegt Swart. Hij kan zich voorstellen dat er objectieve cri teria kunnen worden opgesteld om lijden vast te stellen. Ook zou aangehaakt kunnen worden bij de vergoeding vanuit het basis pakket van de ziektekostenverzekering, filo sofeert hij. Krijgt de patiënt de ingreep ver goed, dan hoort daar ook betaald ziektever lofbij. Oordeelt de verzekeraar dat de pa tiënt de ingreep zelf moet betalen, dan moet hij vakantiedagen gebruiken voor in greep en herstel. HR-medewerkers discussiëren hierover ook op het forum van HRbase.nl. Professionals maken een duidelijk onderscheid tussen een ingreep voor verfraaiing en een ingreep op medische indicatie. Op het borstenfo- rum.nl wordt ook gediscussieerd over de vraag of cosmetische ingrepen recht geven op betaald ziekteverlof. Een aantal vrouwen vindt van wel omdat ze de ingreep immers al zelf betalen, of omdat ze er jarenlang pre mie voor hebben betaald of omdat er colle ga's zijn die veel meer profiteren van be taald ziekteverlof Ook wordt de vergelijking gemaakt met het krijgen van een kind. De vergelijking met zwangerschap - ook een eigen keuze en doorgaans met opzet ver oorzaakt - gaat mank. Zwangerschaps- en bevallingsverlof vallen onder de Ziektewet, net als verlof wegens orgaandonatie. De werknemer heeft dan een ziektewetuitke ring van de overheid en de werkgever hoeft geen loon door te betalen. Wando Beissel, directeur van de arbo-orga nisatie Verzuim Expertise Bureau heeft gere geld te maken met werkgevers die vragen hebben over verzuim door niet-noodzakelij- ke medische operaties. „Ik zie frustratie en onbegrip, zeker als de werkgever net het hoofd boven water kan houden en zelf heel hard werkt. Het is moeilijk uit te leggen dat ze dan het loon moeten doorbetalen van ie mand die voor een borstvergroting recht heeft op zes weken ziekteverlof. Dat is zeker niet goed voor de arbeidsrelatie. Het is tijd dat het wettelijk goed geregeld wordt." Een vooruitziende werkgever zou kunnen bedenken cosmetische ingrepen en gevaarlij ke sporten privérisico's uit te sluiten in de arbeidsovereenkomst. Dat ligt heel moeilijk, weet Marco Swart. Toch staat de werkgever volgens hem niet helemaal machteloos: zie ke werknemers hebben volgens de wet recht op 70 procent van hun loon als ze ziek zijn. Nu is het gebruikelijk om toch 100 pro cent door te betalen, maar daar kan een werkgever van afwijken. Aan het recht op aanvulling mogen wel voorwaarden gesteld worden in de arbeidsovereenkomst, zo blijkt uit de uitspraak van de Hoge Raad uit 2006. Toen ging het om een werknemer die een gevaarlijke sport beoefende en daardoor vaak uitviel. Niet-medisch noodzakelijke in grepen kunnen voor werknemers ook een gevaarlijke sport worden als de werkgever ze als uitsluitingsgrond voor aanvulling in het contract opneemt. reageren? geld@wegener.nl GELDEN WERK ONLINE zie onze website:geldenwerk Geld en werk is ook te volgen op de website van deze krant. Naast diverse columns en rubrieken treft u al het nieuws dat met uw persoonlijke financiën en het werk te maken heeft op één overzichtelijke plek aan. Ondersteuning verlenen aan mensen met een verstandelijke beperking. Dat doe je natuurlijk bij Slidrling Arduin. ^§§j§pfpF* kernbegrippen zij autonomie, zelfbepaling, ondersteuning en dialoog. FleuRoJa in Zierikzee is een kleinschalige woning waar S mensen met een medewerkers die m dienst zijn van Arduin. FleuRoJa is een ouderinitiatiel en werkt sinds januari 2006 samen met Arduin De waarden van FksfjaJa zgn respea en t i»»| i*vj. De bemones zyr het Voor ouderinitiatiel huls FleuRoJa te Zierikzee zoeken wij een Teamleider m/v 30 uur gemiddeld per week Elke week belichten we hier een personeelsadvertentie die elders in deze krant staat. Vandaag spreken we met personeelsjïinctionaries Isabelle Goeree van Arduin. De advertentie staat op pagina 12 van dit katern. Waar komt de meewerkende teamlei der te werken? „In het huis Fleuroja aan de Reigerstraat 4 in Zierikzee. Het is een kleinschalige woning waar vijf mensen met een meer voudig complexe verstandelijke beper king wonen met ondersteuning van me dewerkers die in dienst zijn bij Arduin. Fleuroja is een ouderinitiatief en werkt sinds 2006 samen met Arduin." Waar bent u naar zoek? „Een enthousiaste medewerker die in staat is zowel zorg te verlenen aan de cliënten als specifiek coaching te geven aan de collega's binnen het team, juist doordat hij/zij zelf deel uitmaakt van dat team." Wat houdt het werk in? „De teamleider zal voor een deel van de uren ingeroosterd zijn op onregelmatige tijden op de locatie zelf en zal daar ook voor een deel coördinerend/sturend aan wezig zijn. Voor beide delen moet hij/zij flexibel inzetbaar zijn." Wat verdient het? „De functie wordt gehonoreerd op basis van de CAO Gehandicaptenzorg in schaal 45. Dat houdt concreet in: Mini maal €1.857,-- en maximaal €2.840,-- bru to per maand op basis van 36 uur. Waar let u op bij een sollicitant? „In de eerste plaats of de persoon in kwestie oog heeft voor het belang van de cliënten. Daarnaast moet hij/zij in staat zijn goed samen te werken met de ver schillende partijen rondom de cliënten. Dat zijn: de leden van het verzorgende team, de ouders van de cliënten en de vertegenwoordigers van de ouders en met Arduin natuurlijk." Wanneer moet uw nieuwe collega be ginnen? „In goed overleg met de sollicitante zelf: zo spoedig mogelijk."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53