sport 141 Kerkhove toont veerkracht In slopende driesetter Mesu op WK ook in afvalkoers zaterdag 8 september 2012 MIDDELBURG Zege zaalvoetballers FC Oauwendaele De zaalvoetballers van FC Dau- wendaele hadden in hun eerste wedstrijd van het seizoen weinig mededogen met het Goese FM Sranang 2. In sporthal De Kruit- molen werd het 9-4. Voor de Middelburgse eersteklas ser scoorden Zico Tomassoa (3X), Noes Seitte (2x), Jarreau Manu- huwa (2x), Alfaro Pentury en Yan- nick Taniwel. De doelpuntenma kers voor FM Sranang 2 waren Sa- lim Sandee (2x), Pito Bernardina (2x) en Jihad Azzagari. WOUW FC Dauwendaele 2 hard onderuit Het tweede zaalvoetbalteam van FC Dauwendaele ging hard onder uit in Wouw. De Middelburgse zaal voetballers verloren het eerste duel van het nieuwe seizoen met 9-2 van Lotus 1. Kon Dauwendaele 2 de tegenstan der in de eerste helft nog wel aardig bijbenen (bij rust was het 3-1), na de hervatting brak het de ploeg op dat het zonder wissels aantrad. Jelmer Pasveer en Yoeri van Hui zen zorgden voor de twee tegen- goals. GOES Aangepaste sporters presenteren zich In Sportpunt Zeeland in Goes wordt zaterdag 13 oktober het eve nement Samen Sporten in de Delta georganiseerd. Dit provinciale eve nement staat in het teken van het aangepast sporten. Deze dag richt zich op sporters en niet-sporters met een beperking (zowel verstandelijk, lichamelijk als chronische aandoening). Ver schillende sportverenigingen laten takken van sport zien die in Zeeland op aangepaste wijze te be oefenen zijn. De aanvang is 10.00 uur. Meer informatie is te vinden op www.samensportenindedelta.nl. MIDDELBURG Korfbalduels van Swift afgelast Geen van de seniorenteams van de Middelburgse korfbalvereniging Swift komt zaterdag in actie. Alle wedstrijden zijn afgelast vanwege het plotselinge overlijden van Mi reille van Dullemen, speelster van Swift 3. Van Dullemen kwam in de afgelo pen jaren meermaals in actie bij Swift 1. zien. „Ik houd nu al van Middel burg, van de club, van de rust en stilte in dit gedeelte van Neder land, van fietsen, van de manier van leven hier... Voorlopig ben ik nog niet weg. Ik heb ook geen an dere plannen. Rugby is mijn le ven en de komende jaren leef ik hier. En ik zal proberen zo veel mogelijk kennis over te dragen op de andere mensen binnen de club." Wat Hendry wel bevreemd is dat rugby altijd zo klein is gebleven in Nederland. „Jullie land ligt zo dicht bij Frankrijk, waar het één van de populairste sporten is. Hoe kan het dan dat het hier niet zo is?" Oemoemenoe komt vanaf zondag weer uit in de eerste klasse. De Mid delburgers beginnen met een foto's Ruben Oreel thuiswedstrijd tegen het tweede team van het Leidse LRC Diok. Hoewel Brian Hendry weet dat zijn ploeg net is gepromoveerd, verwacht hij toch al een plaats bij de top vier. „Weet je hoe er in de tweede klasse gerugbyd wordt? Joh, daar kan iedereen kampioen in worden. In de eerste klasse be gint het pas. En dan vind ik een plek in de top vier heel reëel. In de seizoenen erna moeten we dan steeds een stap verder ko men. Dat wil de club, dat willen de spelers en ik zie dat natuurlijk ook graag." De trainer, die zichzelf ook weke lijks zal opstellen, heeft ontdekt dat hij van de zwart-witte brigade nog vooral een team moet ma ken. „Individueel", zo zegt hij, „zijn het allemaal goede spelers, maar nu moeten ze nog gaan sa menwerken." gen die ik heb doorgevoerd, is dat er meer uren moeten worden doorgebracht in het krachthonk. De kern van het team, bestaande uit zo'n veertien jongens, is meteen heel fanatiek gaan fitnes sen. Ik heb zelf fitnessdiploma's en kan programma's voor hen schrijven en daarmee gaan ze vier keer in de week aan de slag. Vaak zijn ze nog eerder in de sport school dan ik, haha. En dat terwijl ze ook nog twee keer in de week op het veld trainen... Ik ben echt verrast" Die krachttraining moet er in eer ste instantie voor zorgen dat de Oemoemenoe-spelers sterker wor den. Daarnaast worden ze minder gevoelig voor blessures. „Ik heb de club nu al zo ver dat er hier onder het clubhuis een eigen gym wordt ingericht De club wil dus ook echt mee in dat professionalisme." Hendry heeft nog meer zaken in gevoerd, die in rugbylanden als Schotland heel gewoon zijn. Zo is er nu een clubkostuum dat de spe lers rondom de wedstrijden moe ten dragen. „Daardoor stralen we meer eenheid uit" Ook heeft de Schot het gebruik van ijsbaden na de duels verplicht gesteld - voor een sneller herstel - en het alco- holbeleid aangescherpt „We we gen de spelers voor een na de wedstrijd. Per kilo die ze tijdens het rugbyen zijn kwijtgeraakt, moeten ze één liter water drinken voordat ze überhaupt alcohol mo gen drinken. En binnen de eerste anderhalf uur na een duel mag er helemaal geen bier worden ge dronken." De hoofdtrainer weet nog niet waar zijn vernieuwingsdrang ein digt Wel weet hij dat hij de club van impulsen zal blijven voor Speler/trainer Brian Hendry (rechts) weet van aanpakken bij Oemoemenoe. Lesley Kerkhove alphen aan den rijn - Lesley Kerk hove is vrijdagavond op miraculeu ze wijze ontsnapt aan een neder laag. In haar kwartfinalepartij in Alphen aan den Rijn keek de Zie- rikzeese tennisster meerdere keren tegen een grote achterstand aan, maar toch trok ze nog aan het lang ste eind: 0-6 6-4 7-6. Chayenne Ewijk, één van de ver rassingen tijdens de Zuid-Hol landse challenger, won de eerste zeven games. Daardoor leek de si tuatie uitzichtloos voor Kerkhove. Maar de de twintigjarige Schouw- se herstelde zich en won de twee de set. In de beslissende derde set liet Kerkhove zich op een 4-0-ach- terstand zetten. Hierna toonde ze wederom veerkracht Ze maakte de twee breaks ongedaan, sleepte er een tiebreak uit en won die na een duel van bijna drie uur met 7-3- De Zeeuwse stuit zaterdag in de halve finales op de Letse Diana Marcinkevica. Die schakelde in drie sets (7-6 2-6 6-3) Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtsker- ke uit. middelburg - Niels Mesu doet toch mee aan de openingswed strijd van het WK inline-skaten in Italië. De Middelburgse skeeleraar komt zaterdag in actie bij de afval koers over 15 kilometer op de piste van Ascoli Piceno. Mesu zou in eerste instantie alleen bij de marathonwedstrijd aan de start zou staan, maar bondscoach Desly Hill besloot vrijdag dat hij ook de openingswedstrijd mag rij den. Het WK is van 8 tot en met 15 september in Italië.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41