ïland 13 Vies zwemwater in beeld T Skidome: Sevenselixer voor Koegors T Greenpeace klaagt het OM aan Esther Krijgsman (Westdorpe) commentaar Isolement zaterdag 8 september 2012 250.000 gastenuren per jaar. Of het nu snówboarders of skiërs zijn, dat maakt de nieuwe exploitant van de skihal in Terneuzen niets uit. Hij probeert het zowel medewerkers als bezoekers naar de zin te maken. 'Vertrouwen kweken' is zijn adagium. Op basis van ervaring, deskundigheid, betrouwbaarheid en een grote dosis enthousiasme. „Ik ben blij dat de skihal weer open gaat en ik hoop zelf dat ik er weer als medewerkster aan de slag kan gaan. Vooral voor mijn kinderen Dave en Nikky ben ik blij. Ze hebben het snowboarden erg gemist. Ze doen het zo graag en ze kunnen daar straks, hoop ik, hun hart weer ophalen." Nicky Broos van Skidome uit Rucphen gaat nu ook de skihal in Terneuzen exploiteren. „Die hal heeft potentie." foto Peter van Trijen/ Het Fotoburo door Henk Boot TERNEUZEN - Ze zijn het erover eens: de herope ning van de skihal in Terneuzen komt als geroe pen. Voor de skiërs en snowboarders, voor de werkgelegenheid, voor het imago van de hal en voor de faam vanTerneuzen. Exploitant Nicky Broos is binnengehaald omwille van zijn schoon blazoen, schwung en expertise. Hij huurt de hal voor 15 jaar. Hij denkt bij de Koe- gorspolder voorlopig met 15 fulltimers en 40 tot 60 oproepkrachten uit de voeten te kun nen. Terneuzens burgemeester Jan Lonink glimt van trots. Hij hoopt dat het nieuwe Skido me zijn stad beter op de kaart zet. En project ontwikkelaar Olivier Beherman, eigenaar van het skicomplex, mikt nu vooral op een door braak in het denken over de uitbreiding van het winkelareaal in Terneuzen. „Dat moet ook in de Koegorspolder kunnen. In de binnenstad lukt het toch niet." Provincie en gemeente heb ben daarvoor wel een voorkeur. Lonink ziet echter een kentering ontstaan. „In Goes en Middelburg ging de provincie daar bovendien anders mee om dan in Terneuzen." Beherman wil snel actie. „Anders is het voor ons in Ter- peuzen afgelopen. Dan gaan we naar Gent." September 2009 De provincie besluit dat de ruimte onder de skipiste voor 20 procent gevuld mag worden met detailhan del die een relatie moet hebben met leisure. VIDEO Video's over actuele gebeurtenissen in de provincie Zeeland op www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/fotó door René Schrier MIDDELBURG - Als het water bij het strand van Ritthem dinsdag nog verontreinigd blijkt te zijn, wordt een onderzoek ingesteld naar de oorzaak. Datzelfde geldt voor het zwemwater bij het strand van Sta- venisse. Beide locaties zijn bacteriologisch verontreinigd. Dat kan verschiüèn- de oorzaken hebben. Het kan bij voorbeeld gaan om een ganzenko- lonie, de aanwezigheid van grote aantallen meeuwen, een lozing van een schip of bijvoorbeeld de overstort van een riool. Vrijdag heeft de provincie nog monsters van het water laten ne men. De uitslag daarvan is dinsdag bekend. Omdat niet duidelijk is of het om structurele vervuiling gaat, zijn uit voorzorg waarschuwings borden geplaatst. Dat heeft ook te maken met het feit dat een warm weekeinde wordt verwacht, wat nog wel zwemmers kan trekken. Voor drie locaties zijn negatieve zwemadviezen verstrekt. De derde locatie is het badstrand bij de Speelmansplaten. Daar gaat het niet om bacteriologische vervui ling. Op die plek is sprake van een grote concentratie blauwalg. Die al gen kunnen giftige stoffen afschei den, wat weer kan leiden tot bra ken, hoofdpijn, huidirritatie, misse lijkheid en diaree. Ook wordt afge raden honden in het water te laaten. Die kunnen ook last van dergelijke verschijnselen krijgen als ze water binnen krijgen. Arduin luidt de nood klok. Als de Haagse bezuinigingsplan nen doorgaan, ont staan ernstige problemen bij het vervoer van verstandelijk gehandicapten in Zeeland. Want de overheid wil het bud get met tachtig procent korten. Voor Arduin is dit extra pijnlijk omdat deze instelling voorop loopt met de spreiding van cliënten over verschillende loca ties. Dit bevordert hun deelna me aan het gewone leven. Ar duin staat niet alleen. De Zeeuws-Vlaamse zorginstelling Tragel heeft hetzelfde pro bleem, zij het dat de korting daar 'maar' iets meer dan de helft van het budget beloopt Deze ingrepen zijn buiten alle proporties. Zij storten de gehan dicapten in een isolement. De Vereniging Gehandicaptenzorg Nederland is al naar de rechter gestapt. Die vindt het voldoen de dat de instellingen dit jaar nog gewoon hun geld krijgen. Daarna moeten ze maar zien. Rechtens is dit ongetwijfeld juist. Maar uit moreel oogpunt klopt er niets van. MIDDELBURG - Greenpeace dient een klacht in tegen het Openbaar Ministerie (OM) in Middelburg. Volgens de actiegroep heeft het OM 'bewust ten onrechte gesugge reerd dat een protestactie van Greenpeace bij kerncentrale Bors- sele vorig jaar oktober gevaar op het spoor veroorzaakte'. Dat liet Greenpeace vrijdag weten in reactie op een artikel in Trouw dat citeert uit politiedocumenten, waaruit zou blijken dat van gevaar geen sprake was. Actievoerders ver stopten op 6 oktober vorig jaar een opblaasbaar spandoek tussen de spoorrails op het industrieter rein bij kerncentrale Borssele, als protest tegen transport van kernaf val naar Frankrijk. Volgens Trouw zou uit processen-verbaal blijken dat deskundigen van ProRail al op 11 oktober hebben verklaard dat de ze actie geen gevaar vormde, ter wijl het OM in een persbericht op 13 oktober zou hebben gezegd dat de actie mogelijk een gevaar was. Minister Maxime Verhagen (Ener gie) schreef de Tweede Kamer in januari dat hij de mening van het OM deelt dat 'het onverantwoorde lijk is om treinrails te ondergra ven'. Campagnedirecteur Joris Thijssen van Greenpeace is verbijs terd dat het OM 'bewust onjuisthe den heeft gecommuniceerd'. Hij vraagt zich ook af waarom 'een be windspersoon de onjuistheden herhaalt'. Hij hoopt dat onderzoek naar aanleiding van de klacht daar over meer duidelijkheid geeft. Mei 2010 Toetsingsbureau Bibob geeft een negatief advies over de toekenning van een horecavergunning. B&W Terneuzen volgt dit advies maar gedoogt de bestaande horeca. November 2011 De Raad van State eist dat de detailhandel in de skihal niet ten koste gaat van het winkelaanbod in de binnen stad. Ook moet de gemeente duidelijk maken hoe groot de winkelruimte wordt. half juni 2012 Nicky Broos van Skidome in Rucphen komt in beeld als nieuwe exploitant van de skihal en horeca. 7 september 2012 Broos wordt de nieuwe huurder van de skihal die de naam Skidome Terneuzen krijgt. De deuren gaan op 1 oktober open. Donja Odijk Eind mei 2012 De bv's voor personeel en horeca van Snowbase worden failliet verklaard. Het bedrijf blijft open tot begin juni. De 50 (parttime) personeelsle den worden ontslagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3