sport 139 Vier nieuwelingen langs de meetlat Van Gaal: geen tienrittenkaart meer bij Oranje zaterdag 8 september 2012 Bondscoach Louis van Gaal maakte vrijdag met zijn opstelling voor de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Turkije duidelijk dat niemand in Oranje meer zeker is van zijn plaats. Zo moest doelman Maarten Stekelenburg wijken voor Tim Krul en krijgt Robin van Persie in de spits alweer de voorkeur boven Klaas-Jan Huntelaar. „In het Nederlands elftal heb je geen tienrittenkaart meer, je wordt iedere keer afgewogen. Ik maak dan de beslissing", zei Van Gaal kort voor de aftrap in Amsterdam. Aanvaller Robin van Persie had weer een basisplaats had gekregen van bondscoach Louis van Gaal en was verantwoordelijk voor de 1-0. foto Vincent Jannink/ANP door Leon ten Voorde AMSTERDAM - De vernieuwings drift van Louis van Gaal leverde vrijdagavond tegen Turkije een op vallend Nederlands elftal op. Hoe verging het de spelers, die mis schien wel tot hun eigen verba zing uit de hoge hoed van de bondscoach te voorschijn kwa men? Tim Krul (24 jaar) Club: Newcastle United Positie: doelman Aantal interlands: 4 Er was in de voorbije dagen al met veel mutaties rekening gehouden, maar een basisplaats voor Tim Krul? Dat was nou niet de eerste verandering die in de hoofden van de voetballiefhebbers opkwam. Of zijn komst een definitieve wisse ling van de wacht is? Voor die con clusie is het nog te vroeg. Tegen Turkije straalde de ervaring van twee jaar Premier League in elk ge val wel van Krul af Maar tegelijker tijd was hij in de soms vervaarlijk krakende verdedigend weifelend bij hoge ballen en er waren misver standen met zijn verdedigers. Maar niet onbelangrijk, hij slaagde in zijn missie: Krul hield de nul. Daryl Janmaat (23 jaar) Club: Feyenoord Positie: rechtsback Aantal interlands: 1 Zo ben je een gewone clubvoetbal ler van Heerenveen, die verdedi gend nogal eens wat steken laat la ten, en zo vind je jezelf terug in het shirt van Oranje in de eerste kwalificatiewedstrijd voor het WK. Daryl Janmaat als internatio nal, het kan allemaal in de tweede regeerperiode van Van Gaal, de coach die in zijn profielschets over vleugelverdedigers heeft staan dat ze moeten durven voetballen. Jan maat is zo'n speler die naar voren een geweldige drive aan de dag legt. Maar zijn defensieve kwalitei ten zijn niet toereikend voor dit ni veau. Zijn debuut duurde ook maar 45 minuten. Bruno Martins Indi (20 jaar) Club: Feyenoord Positie: centrale verdediger Aantal interlands: 2 Louis van Gaal vindt van zichzelf dat hij alles heel doordacht doet, maar achter het selecteren van Bru no Martins Indi schuilt een onver valst staaltje opportunisme. Van Gaal was bij de wedstrijd tegen Dy namo Kiev, zag daar de lange ver dediger voor het eerst spelen en nam hem vervolgens maar meteen op in de selectie van Oranje. Na ja ren Heitinga/Mathijsen is daar nu opeens het duo Heitinga/Martins Indi. Dat is even wennen, ook voor hemzelf, want na veertien mi nuten kopte hij na een misver stand met doelman Krul de bal bijna in eigen doel. Verder deed de grote stoere mandekker zijn 'ding' en bleef hij voor een jonge speler opvallend koel en geconcentreerd. Jordy Clasie (21 jaar) Club: Feyenoord Positie: centrale middenvelder VierAantal interlands: 1 Iets meer dan een jaar geleden maakte hij nog zijn meters op Woudestein, nu duelleerde hij in de volgepakte Arena met spelers van Fenerbahce, Galatasaray en At- letico Madrid. Jordy Clasie kreeg van de Turken alle ruimte om als verdeelstation te fungeren en je zag ook dat hij potentie heeft. Maar op dit platform moet het alle maal nog dwingender en mag de bal wel wat minder vaak terug. Cla sie valt niet uit de toon, maar het is wel de vraag of hij nu al geschikt is om deze cruciale rol in de aS voor de komende periode in Oran je te bekleden. HILVERSUM Storm leidt, Kind beste Nederlander Graeme Storm heeft zijn leidende positie in het KLM Open overtui gend verdedigd. De Engelse golfer bracht vrijdag op de Hilversum- sche met een tweede ronde van 66 slagen zijn totaal op 129 (-11). Hij verspeelde opnieuw op geen enke le hole iets. Storm wordt op gepaste afstand - drie slagen - gevolgd door het drie tal Gonzalo Fdez-Castano (Spa), Peter Hanson (Zwe) en Scott Ja- mieson (Sch). Richard Kind is op de twaalfde plaats de beste Nederlander. Hij heeft een totaal van 136. APELDOORN Volleybalsters ruim langs Denemarken De Nederlandse volleybalsters heb ben de eerste hobbel op weg naar het EK van 2013 moeiteloos ge nomen. Oranje declasseerde het zwakke Denemarken vrijdagavond in Apeldoorn met 3-0: 25-12 25-11 25-9. De andere tegenstanders in het Omnisportcentrum zijn Grieken land en Oekraïne. Dat laatste land huisvest volgende week de returns. De winnaar van de groep kwalifi ceert zich rechtstreeks voor de ein dronde in Duitsland en Zwitser land. De nummer twee krijgt nog een herkansing in mei. BRUSSEL Wereldrecord Merritt op 110 meter horden De Amerikaanse atleet Aries Mer ritt heeft vrijdag in Brussel voor een sensatie gezorgd op de 110 me ter horden. De olympisch kam pioen verbeterde het wereldrecord dat met 12,87 seconden ruim vier jaar op naam stond van de Cubaan Dayron Robles. De 27-jarige Amerikaan snelde op de Memorial Van Damme naar 12,80 seconden. Het persoonlijk re cord van Merritt stond op 12,92, ge lopen tijdens de olympische finale in Londen. LA LASTRILLA Tweede ritzege Gilbert in Vuelta De Belgische wielrenner Philippe Gilbert heeft vrijdag zijn tweede ritzege geboekt in de Ronde van Spanje. De coureur van BMC was in de negentiende etappe de beste van een kopgroep, met daarin alle favorieten voor de eindzege. Gilbert toonde zich na ruim 178 ki lometer de sterkste op de lastige slotklim in La Lastrilla. De Belg won eerder deze Vuelta al de ne gende etappe. AMSTERDAM Breukink moet weg bij Rabobank Technisch directeur Erik Breukink moet aan het einde van het jaar weg bij de wielerploeg van de Ra bobank. Volgens de directie onder gaat de ploeg een structuurwijzi ging die deze stap noodzakelijk maakt. Breukink was sinds 2004 in verschillende functies betrokken bij de begeleiding van de formatie. Daarvoor was hij twee jaar renner van de ploeg. „Tot mijn grote spijt mag ik mijn werkzaamheden niet voortzetten", reageerde Breukink op zijn gedwongen vertrek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39