'We gaan iets moois van de skihal maken' 2 zeeland Erfgoed hoort bij identiteit T Snowbase in Terneuzen is, wat de nieuwe exploitant Nicky Broos betreft, dood en begraven. Onder de nieuwe naam Skidome Terneuzen gaat hij in oktober aan de slag. Zweven De krant 6 weken voor 18 euro! PZC Stil was het voor winkel Familie Krijgsman kan die achterbleef in skihal weer snowboarden zaterdag zaterdag 8 september 2012 Weet u al op wie u woensdag aanstaan de gaat stemmen? Of hoort u net als ik tot de zwevende kiezers. Dat is zo'n 40 procent. Dat is echt veel, dat betekent dat zelfs de kleinste partij nog de grootste kan wor den. Het is eigenlijk te veel, het be tekent dat ons huidige politieke stelsel met al die partijen achter haald is. Partijpolitiek is iets van vroeger toen de wereld nog netjes in hokjes verdeeld was. Was je ka tholiek dan stemde je op de Ka tholieke Volkspartij (nu CDA), was je arbeider dan stemde je op de Partij van de Arbeid en ga zo maar door. Tegenwoordig zweven mensen van de PW naar de SP, van de SP naar de WD en van de WD naar de PvdA. Niemand die lijkt te weten waar partijen voor staan of wat hun programma is. Het draait allemaal om dat ene poppetje dat steeds op televisie is. Eerst was Rutte zo'n vrolijke vent, maar die is nu te vrolijk, toen was Roemer zo'n aardige ke rel, maar die blijkt eigenlijk te aar dig te zijn en nu komt out of the blue Samsom naar voren. Behalve de lijsttrekkers zie je niemand in de media, en dat vind ik helemaal raar. Als Samsom nu ineens der tig zetels haalt, dan haalt hij nege nentwintig mensen binnen die we helemaal niet kennen en dat geldt voor al die partijen. Maar de nummer 20 op de lijst van de SP, de nummer 18 op de lijst van de PW en de rest van de pakweg 140 Kamerleden gaan wel over ons re geren. Het heten de verkiezingen voor de Tweede Kamer te zijn, maar dat zijn het helemaal niet. We kie zen wie de grootste popiejopie is en die mag dan zijn vriendjes mee de Kamer in nemen. Schaf partijen af, evenals die vreselijke opiniepeilingen en laat al die 150 Kamerleden (mogen er ook wat minder zijn) hun eigen stem ver dienen. Laat in iedere provincie de mensen een paar van hun afge vaardigden kiezen. Dan weten we tenminste wie we in huis halen. Ach, u zult me wel voor gek ver klaren en denken dat ik ben gaan zweven. Dat klopt, maar dat zei ik toch al. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzïgt 35, Middelburg - Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088-0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Antwoordnr 10008, 5680 VB Best Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro €80,85) Jaar €296.50 (acceptgiro €299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (nmsi een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (ma) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proel gehad) (P6) Stuur de bon naar; PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZCgaat axgvuldigom mei Desoonsgegrvere. In hel colofon treft u nadere (ntormalie aan Vanaf 1 oktober heet Snowbase Terneuzen Skidome Terneuzen. De nieuwe exploitant Nicky Broos knipt de banden met het verleden door. 'Het moet een gezond, mooi en correct opere rend bedrijf met ongeveer tach tig medewerkers worden.' door Romain van Damme RUCPHEN - Nicky Broos is duide lijk, zoals altijd. „In Terneuzen ligt een gouden kans. Dat het zo gelo pen is in Terneuzen, is geschiede nis. Dat interesseert me niets." In zijn kantoor in Rucphen waar hij Skidome uitbouwde tot een flo rerend sneeuwattractiepark, windt Nicky Broos er geen doekjes om. „Zo ben ik nou eenmaal. Daarom ook zeg ik dat er in Terneuzen sprake was van puur mismanage ment. De kansen daar liggen voor het oprapen, maar dan moet je er wel kundige mensen neerzetten. Zo heb ik voor de horeca ook al mensen op het oog, Zeeuws-Vla mingen." Eerder dit jaar werd hij benaderd door Olivier Beherman, de Bel gische eigenaar van de skihal aan de rand van Terneuzen. Acht jaar geleden werd er ook al gesproken over samenwerking, maar dat liep op niets uit. Broos: „Ik heb me toen teruggetrokken omdat er rond de investeringen een zweem, of noem het een waas, van drugs gelden hing. Daarmee zeg ik niet dat het boeven zijn. Sterker nog, ik heb respect voor Meddie Willem- sen die binnen de grenzen van de wet en het Nederlandse gedoogbe leid met Checkpoint een mooi be drijf heeft opgezet Maar goed. Uit eindelijk voelden we ons daar niet goed bij." Het duurde ditmaal maanden eer de deal met Beherman rond was. „We willen 1 oktober met vrij skiën en snowboarden beginnen. In de kerstvakantie beginnen we met de lessen en wordt de zaak met het management verder uitge bouwd. Misschien komt er een bowling bij en ijskarten." Wie in Terneuzen een pas heeft, kan ook in Rucphen terecht. En omgekeerd. Broos: „Mensen die een ski-abonnement hebben maar door het faillissement niet meer in de hal konden, worden ruimhartig behandeld. Als iemand nog vier, vijf maanden op zijn jaarpas heeft, mag die naar binnen. Dat kost me geld." Broos wil vertrouwen kwe ken. Bij medewerkers en gasten. Hij mikt op een kwart miljoen be zoekersuren per jaar. Tegen 120.000 voorheen. „Onlangs belde ik tien campings die in een straal van zestig kilome ter rond Terneuzen liggen. Vroeg of ze wisten waar Snowbase lag en wat het was. Nooit van gehoord. On-be-grij-pe-lijk! Geloof me, er gaat daarstraks een frisse wind waaien." Niemand vindt het leuk om ergens helemaal in je eentje te zitten", zegt Irene de Cocker, mede werkster van Perry Sport. En dat was maandenlang wel het geval voor de sportwinkel, die achterbleef in het gebouw waarin de skihal zat. „Maar we zijn altijd positief geweest. We hebben minder aanloop gehad door de sluiting van Snowbase. Belgen die skiën com bineerden met winkelen, die kwamen niet. Het zal weer snel goedkomen, want Belgen weten dat sport- spullen bij ons goedkoper zijn." Het had veel erger kunnen zijn. „Als de skihal was dichtgegaan in de winter, 's Zomers is het altijd al stiller." Familie Krijgsman in Westdorpe is 'drie keer blij', omdat de skihal weer opengaat. „Mijn twee kinde ren hebben het snowboarden zo gemist. Ze zaten in het boardteam, waren zeker drie keer week in de hal en dan is het van de ene op andere dag voorbij", zegr Esther Krijgsman. Dave (8) wilde toch iets sportiefs te doen hebben en ging op voetbal. Dochter Nikky (12) ging toneellessen volgen. „Nee, ze stoppen daar niet mee. Ik denk dat het goed te combineren is met snowboarden." Esther zelf werkte 'in de sneeuw'. „Ik hield me met de verhuur van spullen bezig. Ik wil daar weer heel graag aan het werk gaan." 00 O M Juni 2008 Snowbase opent zijn deuren in deTerneu- zense Koegorspolder. Initiatiefnemer is de Belgische projectont wikkelaar Olivier Beherman. September 2008 Justitie legt beslag op de skihal i.v.m. het onderzoek naar Checkpoint. Coffeeshop- houder Willemsen zou geld hebben gestoken in grondtransacties voor de skihal. De maatregel is in het kader van de Plukze-wetgeving. Eind september 2008 Perry Sport opent zijn deuren. De andere winkel ruimtes zijn nog niet inge vuld wegens bezwaren van onder anderen Terneuzense ondernemers. In november opent ook een sportschool. December 2008 Rechtbank Middelburg: skihal is voor een groot deel gefinancierd met crimineel geld. 7,5 miljoen van de benodigde 20 miljoen zou van Checkpoint komen. Het beslag blijft bestaan. door René Schrier ZIERIKZEE - Het cultureel erfgoed geeft Zeeland in het algemeen en Schouwen-Duiveland in het bij zonder, zijn gezicht, zijn eigen identiteit Dat zei wethouder Wim Schouten vrijdag bij de opening van de Open Monumentendag die vandaag wordt gehouden. Schouten memoreerde het grote aantal monumenten dat vandaag in Zeeland wordt opengesteld. Veel meer dan bijvoorbeeld in een stad als Amsterdam. Hij had nog een nieuwtje over zijn eigen ge meente. Daar wordt binnenkort een platform cultureel erfgoed op gericht, waarin een belangrijke rol is weggelegd voor de inwoners en organisatie van het eiland. Want die zijn het die met initiatieven ko men en de handen uit de mou wen steken. Als plaats van hande ling voor de officiciële opening was het stadshuismuseum van Zie rikzee gekozen. Het thema van de open monumentendag is 'Groen van Toen'. Vandaar dat historicus Ronald van Immerseel een inlei ding hield over Zeeuwse buiten plaatsen. De gelegenheid van de opening werd te baat genomen om een serie nieuwe themafiets routes te presenteren die alle ver trekken bij een Zeeuws museum. Deze routewaaier met tien fietsrou tes is vanaf vandaag verkrijgbaar bij musea en de VW's. door Maikel Harte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2