trekpaard redden Totale leegverkoop! KORTINGEN Olie op dak tank zorgt voor stankoverlast Uitgebreide stoomtreindiensten Middelburgse showkorpsen naar Dordrecht Mark van de Vijver zaterdag 8 september 2012 NIEUWDORP - Bij één van de olieop slagtanks van Zeeland Refinery in Nieuwdorp is donderdagnacht een hoeveelheid ruwe olie op het zwe vende tankdak terecht gekomen. Door de verdamping was er vrij dag sprake van een sterke oliegeur in de wijde omgeving. Automobi listen op de A58 dachten dat hun auto benzine lekte. De oorzaak van het incident is nog onbekend. De raffinaderij is di rect gestart met een onderzoek. De olie is niet over de tankrand ge komen. Er is dus geen sprake van vervuiling van het terrein rondom de tank. Het tankdak wordt gerei nigd met behulp van vacuüm- trucks. Het duurt nog enige tijd voordat alle olie is opgeruimd. Het gaat om een vat met een diameter van 75 meter. foto's Peter Nicolai euro per veulen." Jan de Boitselier van de Koninklijke Maatschappij van het Belgisch Trekpaard ziet het dan wat minder somber in. „Eind jaren '80 was er ook een dip en werd er een veulenpremie van 5000 franken (123 euro) ingevoerd. Dat werkte. Het aantal geboortes verdubbelde." Charles Verkest: „In Wallonië is die premie nooit afgeschaft en daar hebben ze niet te maken met een drastische daling. Maar je moet het op de lange termijn zien. Het wordt overal minder. We zul len de krachten moeten bundelen om het Belgisch trekpaard over eind te houden." In Frankrijk, maar ook in de Brusselse deelgemeentes (Schaarbeek en Oudergem) worden de trekpaarden inmiddels ingezet om huisvuil op te halen. Ook verschillende diensten die in het groen werkzaam zijn, gebrui- GOES - De Stoomtrein Goes-Borse- le (SGB) rijdt dit Open Monumen- tenweekeinde volgens een uitge breide dienstregeling. Op beide da gen vertrekt de stoomtrein om 11.00 en 14.00 uur, maar ook de dieselmotorwagen rijdt. Deze rail bus vertrekt driemaal vanuit Goes: om 10.00,12.00 en 15.00 uur. zie ook www.destoomtrein.nl ken de trekpaarden. „Met alleen re- creatiegebruik redden we het niet", verklaart Verkest. Maar voor IJzend- ijkenaar Jack van Aert blijft het een hobby. „Ik heb nu vier merries rondlopen. Met twee merries fok ik. Momenteel lopen er twee veu lens. Hengstveulens. Dat is pech hebben. Daar verdien ik niets aan. Een merrieveulen kun je nog kwijt voor een 800 euro. Maar ja, je weet nooit van tevoren wat het wordt. Risico loop je altijd." MIDDELBURG - Junior Drumcorps Johan Friso en Juliana Drum 8c Bugle Corps uit Middelburg doen vandaag mee aan het Nederlands Kampioenschap voor showkorp sen in Dordrecht. Juliana verdedigt de titel. Johan Fri so werd vorig jaar tweede maar versloeg de complete concurrentie tijdens het daaropvolgende Euro pees Kampioenschap. Volgens de leiding van de beide korpsen zijn hun leden erg ge brand op het veroveren van de Ne derlandse titel. Zekerheid dat dat lukt is er niet omdat de kwaliteit van de concurrentie volgens hen groot is. 'In de gehele paardensector wordt de laatste tijd minder gefokt Dat is niet alleen bij de trekpaarden. Wellicht heeft dat toch wat te maken met de economisch mindere tijden. Maar om van een bedreiging voor het ras te spreken, vind ik te ver gaan. Er lopen in elk geval hier in de streek nog genoeg volwassen paarden rond. Wedgw000. Nieuwe Burg 8 4331 AH Middelburg Tel.: 0118 613266 Wf jl male ervaringen en op een gij; gegeven moment wilde ik i J Jl Gedurende 10 jaar ben ik in iaiiffll Amer'ka begeleid door een jlj^ sjamaan en door een zeer ziel die van een sjamaan is en dat ik mensen moest gaan helpen. Ik heb daarna een opleiding gevolgd tot ayurvedisch massagethe rapeut aan de ayurveda hogeschool te Nijmegen. Middels alle kennis die ik in al die jaren verworven heb en alle ervaringen die ik heb opgedaan,heb ik nu een praktijk opgebouwd waarin dit allemaal samen komt en waarin ik al vele mensen heb mogen helpen. Wat doe ik precies? Als sjamaan sla ik een brug tussen de aardse en de spirituele wereld en leef ik als het ware tussen deze 2 werelden waar door ik gemakkelijk contact kan maken met gidsen, begeleiders en Overledenen van de mensen die bij mij komen. Verder zie ik uw energie in uw lichaam en zie ik ook blokkades, die ik middels een massage met warme olie ophef en laat ik uw energie weer optimaal stromen. Deze combinatie van gesprek en massage is uniek en is zeer succesvol gebleken,na een paar behandelingen voelt u zich al veel beter! Dus heeft u last van stress, hyperventilatie, depressie, fybrcmyalgie, vermoeidheid,of voelt u zich b.v. niet geaard? Of loopt u op wat voor manier dan ook vast in uw leven? Of wilt u meer informatieneemt u dan contact met mij op. Tel: 0629092048 of bekijkt u eerst mijn website www.helendeshamaansemassaqe.nl Graag tot ziens! MIDDELBURG Korendijk 58 Fraai, sfeervol monumentaal herenhuis met 2 nwe. badka mers, nwe. keuken en achterom! SCHULTING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29