27 Scheepsmodellen, schetsen en klinkhamers Nog drie stukjes asbest gevonden Oucf Scheidsman Spinning voor kinderen met ziekte op expositie in Vlissingen zaterdag 8 september 2012 VEERE Rïngrijden bij Nieuw-Sandenhurgh De ringrijdersvereniging Gapinge houdt vandaag vanaf 10.00 uur een ringrijwedstrijd bij zorg- en ver- pleegcentrum Nieuw-Sandenburgh in Veere. Voor kinderen is er een 'Beestenboel'. Zij kunnen ponyrij den of zich vermaken op een springkussen. Kinderboerderij De Klepperhoeve uit Middelburg is aanwezig met kleinvee. In de tent en op het terras kunnen bezoekers terecht voor een hapje en een drankje en er staat een ijskar. WESTKAPELLE Mosselrit van Luctor et Emergo Choppermotorclub Luctor et Emer go houdt vandaag de vijfde editie van de Mosselrit De start, tussen stop en het eindpunt is dit jaar op de Markt in Westkapelle. De rit over ongeveer 90 kilometer wordt in een acht-vorm over Walcheren gereden. Na afloop krijgen de deel nemers een bak mosselen. De start is om 10.30 uur en om ongeveer 16.00 is de aankomst in Westkapel le. Inschrijven kan vandaag ook nog vanaf 9.00 uur. VLISSINGEN Wijkdag in en om Sint Jozefschool L'escaut woonservice houdt van daag een wijkdag in de Acacialaan, Geraniumlaan en Margrietenlaan in Vlissingen. Van 13.00 tot 19.00 uur zijn er allerlei activiteiten in en om de Sint Jozefschool. Er zijn kramen, spelletjes, optredens en ka raoke. Vanaf 17.30 uur wordt de wijkdag afgesloten met een barbe cue. Willem Westerbeke, Ron van Maanen en Gerard Vermeulen in het Scheldearchief, dat het gemeentearchief in bruikleen heeft gekregen, foto's Ruben Oreel MIDDELBURG door Wendy Wagenmakers Wie niet kan wachten de Scheldecollectie te zien, kan nu al terecht in het Vlissingse gemeentearchief Daar zijn de pronkstukjes nog twee maanden tentoongesteld. Scheepsmodellen staan er, klinkha mers, schetsen en meer dan hon derd foto's; uitvergroot en geplakt op van die gezellige ouderwetse tentoonstellingswandjes. Zonder tekst, want dat hebben de echte Vlissingers niet nodig. Voor hen ligt het beeld van schepen die bo ven de Hobeinstraat uitsteken, vers in het geheugen. Onder een glasplaat ligt ook het re keningenboek van de Schelde, met ernaast het originele contract van kruiser Java - waaruit je niet an ders kunt concluderen dan dat het dubbel uitvallen van investeringen van alle tijden is. De Java zou later een belangrijke rol spelen in de oorlog in Indië. Maar ook in het le ven van Ron van Maanen, die de expositie heeft samengesteld. „Een deel van mijn familie is daar omge komen. Ik kom uit een familie waarin iedereen op zee zat, de meesten in de koopvaardij. Ook ik zou gaan varen, maar toen brak er een economische crisis uit en moest ik gaan werken. Ambtenaar werd ik. Maar mijn passie voor de scheepsvaart, met name de mari ne, bleef. Alles heb ik erover uitge plozen. Toen ik begin dit jaar op het Vlissingse gemeentearchief werd aangenomen, en ik me ook nog eens met de Schelde mocht bezighouden, kwam een droom uit." En de familietraditie werd nog voortgezet ook. Zoon Alex zit in middels op de Zeevaartschool. Oldtimerrit voor motoren In Middelburg wordt zondag de vijftiende Oldtimer Motorrit Mid delburg voor klassieke motoren ge houden. Deelname kan alleen met een motorfiets van vóór 1980. De start is om 11.30 uur op de Markt. Inschrijven en verzamelen vanaf 10.00 uur. De rit van zo'n 115 kilometer gaat van Middelburg over Walcheren en Zuid-Beveland. Het eindpunt is weer de Markt in Middelburg. Na afloop wordt de Hans de Graaff-tro- fee uitgereikt „Ambtenaar werd ik. Maar mijn passie voor de scheepsvaart, met name de marine, bleef. Alles heb ik erover uitgeplozen. Toen ik begin dit jaar op het Vlissingse gemeentearchief werd aangenomen, en ik me ook nog eens met de Schelde mocht bezighouden, kwam een droom uit" OOST-SOUBURG - Tijdens onder zoek vrijdag in de groenstrook bij de Padweg in Oost-Souburg waar eerder asbest was gevonden, zijn nog drie stukjes asbest aangetrof fen. Volgens een woordvoerder van de gemeente Vlissingen lagen de drie stukjes die vrijdag gevon den zijn bij elkaar in de buurt. De ze plek, van vier bij tien meter, is afgezet. De gevonden deeltjes zijn stukjes golfplaat. Volgens de woordvoerder is het niet bekend TWMrwwiliMWlimiiwiiiiiiilBMiiiiir'wmiMii m» mm waar de asbest precies vandaan komt. Op die plek heeft vroeger wel een boerderij gestaan. De onderzoekers hebben vrijdag grondmonsters meegenomen die onderzocht worden op asbestdeel- tjes. De uitslag hiervan wordt maandagmiddag verwacht. Woensdag werden op het grasveld aan de Padweg ook al drie kleine stukjes asbest gevonden. Het gaat om de minst schadelijke soort, risi cotype 1, aldus de gemeente. VLISSINGEN - Jan Weug (90), oud-directeur van Koninklijke Maatschappij De Schelde, geeft morgen om 15.00 uur een toelich ting bij de tekeningen die geëxpo seerd worden in de Cultuurwerf in de Walstraat in Vlissingen. De tekeningen zijn van de hand van Auke van der Heide, een klein zoon van oud-Schelde-werknemer Hendrik Antheunisse (1901-1974). Van der Heide gebruikte foto's van De Schelde als basis voor zijn teke ningen. In het gebouw aan de Walstraat is naast de tekeningen ook werk van de Vlissingse kunstenaar Bob Pin gen te zien. VLISSINGEN - Optisport Health Club van het Vrijburgbad doet mee aan de landelijke spinningma- rathon morgen van 10.00 tot 15.00 uur. De opbrengst gaat naar kinde ren met een spierziekte. In alle Health Clubs van Optisport wordt deze dag zo'n marathon gehou den. Iedereen kan zich inschrijven voor €10,- per fiets per uur. Voor elke duizend euro die per vesti ging wordt opgehaald, kan Optis port één team afvaardigen naar het hoofdevenement, de Spinning voor Spieren Marathon op 28 sep tember in Amsterdam. Ron van Maanen Statemlaan e.o. Wij.iiöc!igen'u van harte uit de verschillende appartementen I 3 mafpiaprSH komen bekijken tussen 1900 11 Idfi c I a d i 'Hl *-'< w. c-ri 20.00 uur'U'hoeft hiervoor geen afspraak te maken. U kont ildi melden aan de Statenfean 98 te Middelburg en van. daaruit andere appartementen bekijken: Voor deélnemendecbjecten: JeStekiil of;M2Mal«bar5:ml. Prijzen vanaf 92.250,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27