Vijf jaar lang ijsbaan op de Markt Armen van staal tillen buizen op WALCHEREN almanak Sloop ZATERDAG 8 september 2012 25 Het ruikt er naar hout en rijstpapier 26 en 27 Premie moet trekpaard redden 28 en 29 Akkoord over meerjarige financiering evenement Winterstad door Emile Calon MIDDELBURG - De komende vijf jaar kan er 's winters geschaatst worden op de Markt in Middel burg. De stichting Hendrick Aver- camp, de gemeente Middelburg en de ondernemersvereniging VOM hebben een akkoord bereikt over jaarlijkse financiering van de ijs baan, aldus wethouder Johan Aal- berts. Niet alleen de ijsbaan is geregeld, zo benadrukt Aalberts. Ook alles door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Er zijn op de hele wereld maar twee van deze pipe grabbers, zegt Martij n Hermsen van huizenhandel Herstaco in Mid delburg. „Eén hier in Middelburg en één op ons terrein in Vlissin- gen." Het bedrijf ontwikkelde de afgelopen jaren zelf het machi neonderdeel met twee uitschuifba- re stalen pakarmen en grijpers dat met de punt aan de rotator van een overslagmachine kan worden gemonteerd. Het maakt het laden en lossen van de grote en zware stalen buizen gemakkelijker, veili ger en goedkoper. Voorheen waren bij het verladen van een vracht vier aanpikkela- teurs (twee op de wal en twee op schip of vrachtauto) nodig om de buizen met kettingen vast en los te maken. Nu kan het met één per soon in de cabine van de overslag machine en gaat het bijna twee keer zo snel. Voordeel is ook dat de buizen nu hoger opgestapeld kunnen worden op het terrein. Het idee voor deze pipe grabber komt van Joos Jobse, voorman en machinist bij Herstaco. Buurbe drijf Timmerman maakte het ma chineonderdeel. Herstaco heeft het patent op de stalen buizenpak ker. Hij is te koop, maar niet voor concurrenten. zie ook www.pzc.nl/video daaromheen, zodat de komende ja ren op en rondom de Markt het evenement Winterstad plaats kan vinden. De financiering van de ijsbaan was al enkele jaren een probleem. Op het laatste moment lukte het ech ter steeds het benodigde geld bij el kaar te krijgen. Dit voorjaar liet de gemeenteraad echter weten dat het afgelopen moest zijn met het geven van subsidies uit allerlei pot jes die daar niet strikt voor be doeld zijn. Het dagelijks bestuur zag daardoor geen mogelijkheid meer om het evenement weder om te ondersteunen. Aalberts heeft de afgelopen tijd overlegd met de stichting, één van de sponsors van de ijsbaan, en die is nu bereid dit jaar extra bij te dra gen zodat de gemeente niet hoeft bij te springen. Vanaf volgend jaar draagt de gemeente wel geld bij aan het evenement, zo verzekert de wethouder. De stichting Hendrick Avercamp heeft tot doel het schaatsen in Mid delburg te bevorderen. De stich ting had de ijsbaan in bezit waar lange tijd ook de stadscamping was gevestigd. Dat terrein is ver kocht aan een ontwikkelaar zodat de stichting nog wel geld heeft maar geen plaats waar geschaatst kan worden. Door de ijsbaan deels te financieren, komt de stichting wel haar doelstelling na. De wethouder laat ook weten dat de ijsbaan mooier wordt aange kleed en dat er rondom die ijsbaan ook meer wordt georganiseerd. Hij vertelde ook dat op die ijsbaan, in samenwerking met de Neder landse Schaatsbond, deze winter lessen worden georganiseerd, on der andere door schaatstoppers. Om die reden zal de schaatsbaan vier weken gebruikt kunnen wor den. En dan vooral in die weken wanneer er op de Walcherse scho len nog lessen worden gegeven, al dus de wethouder. Het is volgens hem nog niet bekend wanneer er op de Markt geschaatst kan wor den. Joos Jobse MIDDELBURG Vijf bekeuringen op Stationsbrug De politie heeft de afgelopen week in totaal vijf bekeuringen uitge deeld aan automobilisten die over de Stationsbrug in Middelburg re den. Sinds ruim een maand geldt er een inrijverbod. De eerste we ken werd dat verbod zeer vaak overtreden. Sinds tweeëneenhalve week deelt de politie bekeuringen uit. Er wordt niet speciaal gepost bij de brug door agenten. Tip? redactie@pzc.nl De sloop van de verpauperde pan den van de Kop van de Noordstraat in Temeuzen en nog meer de toe komst van het gebied domineren het Zeeuws-Vlaamse nieuws. Dat is lo gisch, het wel en wee van het stukje binnenstad gaat veel mensen aan het hart. Niet voor niets worden er tallo ze foto's en video's gemaakt van het werk van de slopers. De vijftiger uit Biervliet vindt het allemaal maar een beetje overdreven. Telkens als hij langs de Kop loopt, verwondert hij zich over de vele toeschouwers bij het betere beuk- en sjorwerk. „Ze moeten er geld voor gaan vragen. Ze hadden daar ooit toch een bioscoop bedacht? Ik weet zeker dat de sloop veel meer bekijks trekt dan de films die daar zouden draaien."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25