meningen 117 brieven Cor de Jonge zaterdag 8 september 2012 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Stationsbrug Waarschijnlijk zal het nu een stuk veiliger zijn op de stationsbrug, nu deze autovrij is. Dat er gehand haafd wordt, is een goede zaak. Want de verkeersregels worden niet meer zo nauw genomen tegen woordig. Maar dat de gemeente boa's wil inzetten bij de stations brug verwondert mij zeer. In het voetgangersgebied van de binnen stad kan men zomaar overal fiet sen zonder dat daar op het fietsver- bod gehandhaafd wordt. De veilig heid van de voetgangers in het win kelgebied laat veel te wensen over. Misschien moet er eerst een onge val plaatsvinden? Hier kunnen de boa's zich ook nuttig maken of zijn ze alleen opgeleid om de auto mobilisten te bekeuren? De volgen de stap is een veiliger binnenstad, fietsen in het winkelgebied is asociaal. A .B. Brouwer Klein Vlaanderen 39, Middelburg Partij voor de dieren Met groeiende ergernis van de stel lingen van Marianne Thieme ken nis genomen, daarbij de conclusie getrokken dat deze dame een eind je met haar voeten boven de grond zweeft. Vossen mogen niet worden afgeschoten omdat ze natuurlijke vijanden van ganzen zijn, maar Reintje zelfheeft hier geen natuur lijke vijanden. Groot wild mag niet afgeschoten worden, maar leg dat maar eens uit aan die familie in Oostkapelle, waar de herten 's mor gens vroeg de moestuin, het nieu we blad aan de struiken en de bloe men hebben opgevreten en de man in Hoenderloo, die zijn tuin met tegels geplaveid heeft, omdat anders de zwijnen de tuin tot bij zijn achterdeur ruïneren. Nu wil ze de mosselvisserij ook verbieden? De druppel die de emmer doet overlopen. Deze dame is obsessief en naïef; de voorzitter van de be stuursraad van de Universiteit van Wageningen heeft een heel ander idee over voedselproductie en dat is wél een deskundige. W.J. van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Verkiezingen Bijna elke dag staan de lijsttrekkers elkaar zwart te maken. Aan de wer kelijke problemen, de euro en de schulden van de zuidelijke landen, wordt geen woord vuilgemaakt. Be zuinigen ten koste van de burger, alles voor een verenigd Europa. Ontslagen in Nederland, steeds meer dik betaalde politici in Euro pa. Geen oplossingen, problemen vooruitschuiven. Nederland blij, want er wordt geprofiteerd van een verenigd Europa, probeer het eens zonder grootbetaler Neder land. Nederland moet van bedrij ven streven naar een groot Europa, vervolgens verhuizen ze de produc tie naar een lagelonenland. De ban ken veroorzaakten de crisis, de bur ger moet het financieel oplossen. Banken moeten een buffer creë ren, ook hier gaat de rekening naar de burger. Pensioenfonds ABP, hier verdween 30 miljard naar de overheid, nu mag de pensioenge rechtigde de rekening betalen. Kor ting, premieverhoging alom. Het stemvee is aan zet, er komt geen re ferendum over de euro, zo bang zijn ze. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Prive-kliniek Dankzij privatisering en marktwer king alweer een private kliniek ge opend. Waar is het eind? En dan vindt de commentator het nodig Het Klaverblad (Privé-klinieken ha len de krenten uit de pap!) een veer in het achterste te steken, ter wijl daar nu eigenlijk de boter in dikke stromen van het hoofd moet lopen. Zij hebben in Vlissingen niet alleen de krenten uit ons mooie ziekenhuis geplukt, maar ze hebben de hele pappot leegge roofd. Leest u het verhaal van me vrouw Jansen uit Vlissingen in de zelfde editie er nog maar eens op na. De haren rijzen je te berge. Arm ambulancepersoneel, afge straft voor zeer terecht en ade quaat sociaal handelen. Schande voor ADRZ en aanhang. Chris Verheul Paul Krugerstraat 2 flat 39, Vlissingen Privé-kliniek 2 Directeur Ad van de Kreeke van Klaverblad Zeeland waarschuwt, te recht, voor wildgroei in de zorg bij bestaande ziekenhuizen door de komst van de Victoriakliniek. Maar, de komst van deze privékli- niek zal toch wel de ogen openen van de ouderwets georganiseerde en dus kostbare ziekenhuizen? Laat de Victoriakliniek een voor beeld zijn voor de verouderde zie kenhuizen, er is dus blijkbaar veel te verdienen! De ruimte en appara tuur is nota bene volop aanwezig. De onderlinge samenwerking op en in een bestaand ziekenhuis ver dient verbetering. Stuur een van de (te) vele managers naar een pri- vékliniek en kijk daar even rond. Als de reguliere ziekenhuizen net zo efficiënt zouden werken heb ben de privéklinieken geen be staansrecht. De politiek heeft hier weinig mee te maken, zoals gezegd in het commentaar op dezelfde pa gina, omdat de ziekenhuizen zelf achterblijven in de ontwikkelin gen. J. Duin Leliendaleweg 15, Burgh-Haamstede Sekte Joost Bareman worstelt met enkele vragen: 'Wat gebeurt er met de be weging van Sun Mying Moon na zijn overlijden?' en 'Wanneer spreek je van een sekte en wan neer van een kerk?' Ik wil Joost het antwoord geven van de Franse filo soof Bernard Guéganou: 'Alle gods diensten, wereldreligies, en kerken zijn begonnen als sektes, hoe meer aanhangers, volgers en vooral beta lende gelovigen hoe groter de kans wordt dat de sekte uitgroeit tot een kerk'. Ook voor de sekte van Moon zal er zeker weer een voorganger komen. Misschien wel een reïncar natie van Lou de Palingboer. Jaap Keijmel Christiaansenstraat 11, Aardenburg Intensieve landbouw? Wat een gemiste kans van de baas van de landbouwuniversiteit Wage ningen door te pleiten voor een door hem geschetste noodzakelijke intensievere landbouw. Specifie ker; een nog meer intensieve vee teelt. Wat een kans was het niet ge weest om juist te wijzen op de enorme negatieve gevolgen voor dier en mens als het eten van vlees op deze manier wordt gepropagan- deerd. Naast het ethisch aspect van dierlijk lijden (zo ga je niet met die ren om) is er ook een enorme aan slag op reeds aanwezige landbouw gronden welke worden aangewend alleen voor het verbouwen van vee voer. Genoemde Dijkhuizen geeft aan het einde van zijn betoog nog wel aan dat een gedragsverande ring ten aanzien van het eten van vlees gewenst zou zijn. Als acade micus zou de heer Dijkhuizen ook moeten weten dat gedragsverande ring begint bij jezelf Niet wijzen naar de ander maar zelf de kans op pakken om een eind te maken aan de uitbuiting van dierlijk leed. Mis schien zijn de belangen van zijn universiteit wel te zeer verweven met de vleesindustrie. Jammer! Cees Cosijn Burg. Geillstraat 21, Terneuzen Zeeland Zeeland is een prachtige provincie. Alle jaren tellen is het thema van de Appeltjes van Oranje 2013. Het Oranje Fonds zoekt succesvolle bestaande initiatieven die op een bijzondere manier generaties met elkaar verbinden. Heeft of kent u zo'n initiatief? Meld het dan uiter lijk 28 september 2012 aan voor de voorrondes van de Appeltjes van Er is voorspoed, rust en ruimte. Er zijn zelfs 2 dagbladen met 2 volko men onafhankelijke redacties. Er wordt over de nieuwsvoorziening goed nagedacht. Er is een mooie ba lans tussen 'human interest' en an der nieuws. De krant is allang geen Mijnheer meer. De evenwichtige verdeling over verschillende stro mingen in de politiek wordt als door terriërs bewaakt. Wat zeg ik? Als door leeuwen natuurlijk! Als door Guus en wat campinggasten wordt geprotesteerd, wordt daar nauwelijks aandacht aan besteed. Geen populisme! Als in een doorre kening van het CPB een foutje wordt gemaakt bij cijfers van GroenLinks, wordt dat de dag daar op direct rechtgezet! En wat fijn om de interviews van lijsttrekkers van de grotere partijen te lezen. Be halve van de VVD. Maar daar mocht gelukkig nummer 2 opdra ven. Tja, er valt niets meer te kla gen. De wereld in Zeeland is vol maakt? Frans van Kollem Langedreef 9, Zuiddorpe Oranje 2013! Jaarlijks reikt Prinses Maxima, beschermvrouwe van het Oranje Fonds, de Appeltjes van Oranje uit. De prijs bestaat uit een geldbedrag van 15.000 en een bronzen beeldje. Kijk voor meer informatie en de aanmeldprocedure op www.oranjefonds.nl/appeltjes Oranje Fonds Brengt ons bij elkaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17