zeeland 27 Train je Sterk Eerste ideeën voor nieuwe bestemming kerk Sas Herdenking van Breskense slachtoffers '9-11' MEEST GELEZEN 1. Westdorpe wil Tractaatweg in bak 2. CDA'er laakt bordjes bij sluizen 3. Duitser overlijdt in bouwput STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto zaterdag 8 september 2012 HULST Cursussen Frans voor beginners en experts HULST Rommelmarkt in Van Foreeststraat Mariëlle Vleeshouwers start half september met verschillende cur sussen Frans in De Lieve in Hulst. Opgave via 0114-320751 en mvleeshouwers@online.nl. Vandaag wordt in de Van Foreest straat en de Leeghwaterstraat in Hulst een rommelmarkt gehouden. Die begint om 8.00 uur en duurt tot ongeveer 15.00 uur. HULST Veel soorten hoeden te zien in bibliotheek CLINCE Film voor 60-plussers in Malpertuus Hoedenmaakster Corine de Serière du Bizournet exposeert tot en met 2 oktober in de bibliotheek in Hulst. Zij toont hier verschillende hoeden van onder meer vilt, sisal en voile. Op 24 september start in haar atelier in Walsoorden een cur sus hoeden maken. Ook in Oost burg gaat eind oktober een cursus van start. Meer informatie is te vin den op www.hoeden4you.nl. Caritas Clinge begint donderdag 13 september aan het nieuwe seizoen. Vanaf 14.00 uur wordt er in ge meenschapscentrum Malpertuus een film vertoond. Zestigplussers zijn welkom. Entree is gratis. Verder staan op het najaarspro gramma: De Notenwevers (11 okto ber), zang en toneel (15 november) en een soos in kerstsfeer (precieze datum nog onbekend). Jeanette Vermast en Lisette Verbrugge volgden een opleiding bij de stichting Omgaan met Pesten (OMP). Zij zijn nu gediplomeerd trainer en bieden Sta Sterk-trainingen aan voor kinderen, volwassenen, scholen en bedrijven. SSfSSSClSS&S^SSiSSSiSiSSSSSaiSSSSS^JilBlSS^SgSS SAS VAN GENT Truckroll viert feest tijdens 25e editie Het evenement Truckroll Zeeuws- Vlaanderen is vandaag toe aan de 25e editie. Chauffeurs van meer dan 250 trucks gaan vrijwillig de weg op en nemen een lichamelijk of verstandelijk gehandicapte mee als bijrijder. De indrukwekkende stoet vertrekt vanaf de Vlaanderenhal in Sas van Gent De eerste vrachtwagens rij den daar om 9.45 uur weg. De tocht gaat dit keer door Oost- Zeeuws-Vlaanderen. Bij terugkeer is er feest voor chauf feurs en passagiers, met verschillen de muzikale optredens. GROEDE Laatste zomereditie van Adrie Oosterling Adrie Oosterling speelt vanavond, voor de laatste keer zijn zomer voorstelling 'Als niks er toe doet...' Daarin combineert de cabaretier en liedjeszanger oud en nieuw werk. De voorstelling in Oosterlings ei gen huistheater De Twee Duiven aan de Slijkstraat in Groede begint om 21 uur. Toegang kost 11 euro. Reserveren kan via 06-50617910. HULST Sportclub voor hartpatiënten Sportclub Door Oefening Fit (D.O.F.) is het nieuwe seizoen be gonnen. De sportclub is speciaal be doeld voor hartpatiënten, diabetici, senioren en hun partners. Iedere donderdagavond van 19.00 tot 20.00 uur werken de sporters in de benedenzaal van het Reynaert- college, locatie Gildenstraat, in Hulst aan hun conditie, onder bege leiding van een instructeur en een EHBO-er. door Harmen van der Werf SAS VAN GENT - Tja, wat moet je er mee, met een enorm kerkgebouw dat ook nog een rijksmonument is. De parochiecommissie van de rooms-katholieke kerk in Sas van Gent heeft met onder meer de ac tieve Heemkundige Kring Sas van Gent een fraaie tentoonstelling ge maakt om antwoorden te krijgen op die vraag. Wethouder Jaap Bos van Terneu- zen opende de expositie gistermid dag en de eerste suggesties hingen al aan 'boompjes' bij de entree van de kerk. 'Een museum voor Zeeuws-Vlaanderen', was er één. En een ander: 'Stiltecentrum of kerkelijk museum; is er in Zeèland nog niet'. Miel Erpelinck, oud-pastoor in Sas van Gent, hoopt op nog veel meer ideeën, zodat het monumentale godshuis - in 1891-1892 gebouwd naar een ontwerp van de vermaar de architect Joseph Cuypers - in elk geval als gebouw behouden kan blijven. Dat de kerk 1 januari 2013 sluit, staat vast. Sassenaren moeten vanaf die datum ter kerke in Philippine. „Eeuwig zonde", aldus Jan Hanse uit Axel die 22 jaar in het Sasse kerkkoor zong. „Deze kerk is een baken in zee, maar de beslissing is ook wel begrijpelijk. Gezien het kerkbezoek en ook de onderhouds kosten." Hanse heeft de laatste dagen heel wat koper gepoetst van prachtige religieuze voorwerpen die schitte ren in vitrinekasten. Zo staat en hangt de Cuyperskerk vol attribu ten die herinneren aan het rijke Roomse verleden, waaronder twee kleurrijke processiekleden en rijk- bewerkte liturgische gewaden. De expositie - die mede plaatsvindt in het kader van Open Monumenten dag - is vandaag, zaterdag, nog te bezoeken van 10.00 tot 17.00 uur en zondag na de eredienst van 13.00 tot 17.00 uur BRESKENS - Stichting Oorlogsmo nument verzorgt dinsdag de her denking van de slachtoffers van het bombardement op Breskens, op 11 september 1944. De aanval van de geallieerden, die daarmee hoopten de Duitsers de pas af te snijden, kostte aan 184 burgers het leven. Een monument aan de Steenoven houdt de gedachten aan hen levend. De herdenking begint om 19.10 uur op het Oranjeplein. Vanaf daar vertrekt een stoet naar het monument, waar om 19.30 uur de plechtigheid plaatsvindt. De 'last post' en andere muziekstukken worden gespeeld door muziekvere niging Breskens-Groede. Vervol gens worden de namen van de slachtoffers en enkele gedichten voorgedragen en daarna zingen de De expositie 'De kerk sluit haar deuren..,.en wat nu?' is vrijdag geopend in herdenkers het Wilhelmus. Ten- de rooms-katholieke kerk van Sas van Gent. foto Mark Neelemans slotte worden bloemen gelegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 147