Basisscholen in Oost burg alle drie nieuw IfsigiiiflV ZEEUWS-VLAANDEREN Failliete Linex Prefab Hulst kruipt binnen tien dagen al uit de as ZATERDAG 8 september 2012 25 PZo Brede school zomer 2014 klaar Pesten is van alle tijden en gebeurt overal 26 en 27 door Martijn de Koning OOSTBURG - Alle drie de basisscho len in Oostburg krijgen de beschik king over een nieuw onderkomen. Voor de katholieke Sint Bavo en de openbare Berenburcht wordt een brede school gebouwd, en cbs De Drieklank krijgt een eigen, nieuw gebouw. Met het plan van het Sluise B en W lijkt een eind te komen aan bijna tien jaar praten over en on derzoek doen naar de komst van een nieuw onderkomen voor met name de Sint Bavo. Uit een recent onderzoek blijkt dat nieuwbouw van Sint Bavo en Berenburcht goedkoper is dan renovatie. Het plan is beide naast elkaar gelegen gebouwen te slopen, net als het ge bouw van de kinderopvang, naast de Sint Bavo. Op het vrijkomende terrein komt een brede school, waar ook plaats is voor de kinder opvang, de peuterspeelzaal en het consultatiebureau. De bouw van de brede school moet over een jaar beginnen en in de zomer van 2014 klaar zijn. Over vervangende huisvesting van de leerlingen wordt nagedacht, vertelt wethouder Jan Schaalje. „Mogelijk gaan we daarvoor Den Hoekzak ge bruiken." Dat hangt wel af van de snelheid waarmee de 'supermarkt procedure' voor die plek wordt doorlopen. Het college wil Den Hoekzak immers afbreken en op die plaats een vierde supermarkt toestaan. Agrimarkt en Nettorama hebben concrete belangstelling. „Mocht het snel gaan met die ont wikkeling, dan zoeken we een an dere oplossing voor de kinderen", zegt Schaalje. De Drieklank, die eerder al liet we ten geen trek te hebben in vesti ging in de nieuwe brede school, krijgt ook een nieuw gebouw. Ook daar bleek nieuwbouw goedkoper dan renovatie. De school wordt volgend jaar tijdens de zomerva kantie in zes weken gebouwd, naar voorbeeld van de Europa- school in Zuidzande, die vorige zo mer op die manier wérd ver nieuwd. Zo hoeft niet naar vervan gende huisvesting voor scholieren te worden gezocht. De plannen vergen samen een in vestering van 6,9 miljoen euro. Die kosten waren al begroot, waar door er geen 'nieuw' geld hoeft te worden vrijgemaakt. Schaalje ver wacht dan ook geen problemen met de gemeenteraad, die het plan deze maand bespreekt. „Ik denk dat iedereen dit idee van harte on dersteunt." (■hhummsmumrh door Henk Boot HULST - 37 van de 54 werknemers van het op 28 augustus failliet ver klaarde bedrijf Linex Prefab in Hulst kunnen opgelucht ademha len. Curator Van Boven uit Middel burg en directeur De Groot zijn er binnen tien dagen in geslaagd om een doorstart voor het bedrijf te organiseren. Dankzij de Rabobank, die een van de vorige twee aandeelhouders aan een financiering helpt, draait Linex onder een nieuwe naam ver der. „Net op tijd", aldus Van Bo ven „Anders had het er voor een aantal personeelsleden minder goed uitgezien." Directeur De Groot blijft op zijn post. Linex Pre fab is leverancier van prefab daken en dakkapellen. Het bedrijf levert vooral aan in nieuwbouw gespecia liseerde aannemers. De omzet hol de, ondanks een kapitaalsinjectie begin dit jaar, achteruit. EEDE - De luchtwachttoren van Eede wordt geen grote bijenkorf. Het plan van twee architechten om lucht- wachttorens met hun kenmerkende honingraten om te bouwen tot speciale bijenstations, vinden ook bestuur ders van Dorpsraad Eede prachtig. Maar de dorpsraad zet zich in om de toren toegankelijk te maken voor mensen. Om vooral de jeugd te laten zien dat tijdens de Koude Oorlog speciale uitkijkposten werden neergezet om laagvliegende Russische vliegtui gen op tijd te signaleren. Arsène Cuelenaere en Cle ment Rootsaert waren eind jaren vijftig, begin jaren zes tig luchtwachter. Clement stond in zeven jaar tijd meer dan tweehonderd uur op de uitkijk. Een Russisch vlieg tuig heeft hij nooit gezien. Lachend: „Wel Nederlandse, Belgische en Engelse. Ik kende ze allemaal." De gedeeltelijk gerenoveerde luchtwachttoren werd vrij dagmiddag officieel onthuld door beide luchtwachters. Hardhouten trappen geven klauteraars de kans de toren vandaag en morgen tijdens de Monumentendagen vei lig te beklimmen. foto Mark Neelemans TERNEUZEN Student Matthijssen gelauwerd in Londen De uit Terneuzen afkomstige Ar nold Matthijssen (21) behaalde de ze week de titel master in science theoretische natuurkunde aan het University College in Londen. Naast de mastertitel kreeg de oud-leerling van het Zelden- rust-Steelant College de faculteits medaille mathematical and physical sciences, een onderscheiding voor de beste student aan de faculteit MIDDELBURG Politie bekeurt op Stationsbrug De politie heeft de afgelopen week in totaal vijf bekeuringen uitge deeld aan automobilisten die over de Stationsbrug in Middelburg re den. Sinds een maand geldt er een inrijverbod. De eerste weken werd dat zeer vaak overtreden. Sinds tweeëneenhalve week deelt de poli tie daarvoor bekeuringen uit. Er wordt niet speciaal gepost bij de brug door agenten. GROEDE Everaarslaan geruime tijd dicht voor werk De Everaarslaan, de 'ringweg' rond het centrum in Groede, is tot half november afgesloten. Fase 2 van omvangrijke rioleringswerkzaam heden wordt nu uitgevoerd. Het ge deelte van de Monnikenstraat tot de Zorgvlietstraat krijgt een nieuw riool, en daarna is het stuk tot de Voorstraat aan de beurt. Rijweg en trottoirs worden vervolgens her- straaL Verkeer wordt omgeleid. 11 SiiwgS |SijS§ 'fel!®» ff.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 145