Pesten komt overal voor zeeland 129 Train je Sterk Asfaltonderhoud voor Coese wegen Krottenwijk op de Oesterputten s5sassB3fflK5asHsas^^ zaterdag 8 september 2012 Jeanette Vermast en Lisette Verbrugge volgden een opleiding bij de stichting Omgaan met Pesten (OMP). Zij zijn nu gediplomeerd trainer en bieden Sta Sterk-trainingen aan voor kinderen, volwassenen, scholen en bedrijven. Pesten is van alle tijden en ge beurt praktisch overal: op scho len, op het werk en ook thuis. Jeanette Vermast en Lisette Ver- brugge uit Terneuzen hebben een bedrijfje opgericht om jong en oud te trainen tegen pestge drag: Train je Sterk. door Harmen van der Werf Overal waar mensen elkaar ontmoeten, bestaat de kans dat de één of de ander wordt gepest. Jea nette Vermast die deze week haar eigen kantoor opende aan Schelde- kade 56a in Terneuzen, maakt zich daar geen illusies over. „Nee, pes ten gebeurt niet alleen op scholen, maar zeker ook op het werk." Ze geeft een aansprekend voor beeld. „Je hebt van die kantoortui nen waar veel mensen bij elkaar werken. Gaat er iemand koffie ha len voor de hele groep, maar één collega wordt steeds overgeslagen. Dat gebeurt." In 2005 is Jeanette Vermast voor zichzelf begonnen, nadat ze eerder bij chemisch bedrijf Engelhard in de communicatie werkte en bij ha venbedrijf Verbrugge in de ver koop. Het laatste was niet 'haar ding'. „Ik ben een mensenmens, wil met mensen werken en dat doe ik nu zeven jaar." Ze is na een Jeanette Vermast werkt bij kinderen met speciale poppen om hun li chaamshouding te verbeteren. foto Peter Nicolai sociale opleiding begonnen met het coachen van onder anderen werkzoekenden, via de afdeling so ciale zaken van de gemeente Ter- neuzen en voor UWV-werkbe- drijf Gaandeweg merkte ze dat er nogal wat werkzoekenden zijn die min der weerbaar zijn, omdat ze in het verleden zijn gepest. Vaak is dat al op school begonnen. En het is als of anderen het ruiken, op het werk zet zich dat nogal eens voort. „Het gevolg is dat mensen zich te rugtrekken, geïsoleerd raken en angsten ontwikkelen. 'Ik ben ken nelijk niet goed genoeg'. Met trai ningen kun je dat patroon helpen te doorbreken." Jeanette werkt met speciale pop pen om kinderen te leren hoe ze alleen al met hun houding zich weerbaarder kunnen opstellen. Ze zet bij een pop het hoofd rechtop. „Dat geeft al een ander idee dan dat je met je hoofd omlaag loopt." Jeanette en haar collega Lisette - ac tiefin het speciaal onderwijs - wer ken tot nu toe met kinderen veelal in groepen. Ouders, pesters en leer krachten worden er ook bij betrok ken. Gepeste volwassenen vragen meer een individuele aanpak. Jeanette heeft het over 'helpende en niet-helpende gedachten'. „Om hen te leren zeggen waar ze last van hebben en om bijvoorbeeld eens een keer 'nee' te durven zeg gen, zonder agressief te worden, maar op een rustige, beheerste ma nier." Jeanette en Lisette willen de gepesten met hun training zelfred- zaam maken. „Dan is ons doel be reikt." Zie ook: www.cogitocoaching.nl GOES - In de gemeente Goes vindt de komende weken op verschillen de plaatsen asfaltonderhoud plaats. Vanaf maandag 10 september tot en met 14 september gaat het om de 's-Gravenpolderseweg tussen de rotonde Buys Ballotstraat rich ting het ziekenhuis, de Oude Rijks weg tussen de Slotstraat en de Ver- metstraat in 's- Heer Arendskerke, de Boomdijk, de Veerweg bij res taurant Het Veerhuis en de Molen dijk tussen de Oostkerkeweg tot en met de Sportweg in Wolp- haartsdijk. Van 17 tot en met 21 september krijgt de Nansenbaan de definitie ve deklaag. In de week daarna zijn de Verbartelweg tussen Motel Goes en rotonde Nansenplein, de Van Hertumweg tussen het Poel plein en de spoorwegovergang, M.A. de Ruijterlaan, een gedeelte van de Bergweg en een gedeelte van de Valckeslotlaan aan de beurt Verkeer wordt tijdens het onder houd, dat vooral 's avonds en 's nachts wordt uitgevoerd, omge leid. In het onderhoudsprogramma is dit jaar ruim een miljoen euro be stemd voor asfaltonderhoud. In to taal wordt er ruim 30.000 vierkan te meter aan deklagen vervangen, waarvan 13.000 alleen al voor de Nansenbaan. nfin MSysSSMf ■HHSNhw? THOLEN - Tientallen jongeren waren gisteravond druk in de weer met het maken van hun eigen krot op de voorma lige Oesterputten in Tholen. Daar hebben ze afgelopen nacht ook daadwerkelijk in geslapen. Dat alles gebeurde in het kader van de 'Nacht zonder dak'. De deelnemende jongens en meiden lieten zich sponsoren. Het ingezamelde geld gaat naar projecten voor straatjongeren in Bolivia, Cambodja en Kenia. foto Willem Mieras Mijn naam is Corine van Vliet en ik ben al enige jaren als sjamaan werkzaam vnl in Zeeland Van kinds af aan heb ik al paranor male ervaringen en op een gegeven moment wilde ik dat verder ontwikkelen. Gedurende 10 jaar ben ik in Amerika begeleid door een sjamaan en door een zeer bekende astrologe. i Zij vertelden me wat ik r«WK eigenlijk al wist nl dat mijn ziel die van een sjamaan is en dat ik mensen moest gaan helpen. Ik heb daarna een opleiding gevolgd tot ayurvedisch massagethe rapeut aan de ayurveda hogeschool te Nijmegen. Middels alle kennis die ik in al die jaren verworven heb en alle ervaringen die ik heb opgedaan,heb ik nu een praktijk opgebouwd waarin dit allemaal samen komt en waarin ik al vele mensen heb mogen helpen. Wat doe ik precies? Als sjamaan sla ik een brug tussen de aardse en de spirituele wereld en leef ik als het ware tussen deze 2 werelden waar door ik gemakkelijk contact kan maken met gidsen, begeleiders en overledenen van de mensen die bij mij komen. Verder zie ik uw energie in uw lichaam en zie ik ook blokkades, die ik middels een massage met warme olie ophef en laat ik uw energie weer optimaal stromen. Deze combinatie van gesprek en massage is uniek en is zeer succesvol gebleken,na een paar behandelingen voelt u zich al veel beter! Dus heeft u last van stress, hyperventilatie, depressie, fybromyalgie, vermoeidheid,of voelt u zich b.v. niet geaard? Of loopt u op wat voor manier dan ook vast in uw leven? Of wilt u meer informatieneemt u dan contact met mij op. Tel: 0629092048 of bekijkt u eerst mijn website www.helendeshamaansemassaae.nl Graag tot ziens!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 139