Nieuw hard fietspad en hogere dijk Oesterput 281 zeeland Standpunt VVD doet PvdA pijn aan de oren Concordia viert jubileum met muziekfestival Denker Piet Vogelaar Auto's wordt Autobedrijf RIDAGoes SINT PHILIPSLAND - Muziekvereni ging Concordia uit Sint Philips- land houdt vandaag een muziekfes tival in het kader van haar 110-ja- „rig bestaan. Vijf korpsen uit de omgeving doen mee aan het evenement. Naast Concordia zelf gaat het om de ge lijknamige muziekvereniging uit Tholen, OVM uit Oud-Vossemeer, Accelerando uit Sint-Annaland en Euterpe uit Sint-Maartensdijk. De korpsen maken vanaf 15.30 uur allemaal een individuele rondgang door het dorp. Ze vertrekken bij dorpshuis De Wimpel. Drie kwar tier later wordt het laatste gezel schap verwacht op het havenpla teau. Daar zullen de circa tweehon derd muzikanten rond half vijf sa men vier marsen spelen. Als afslui ting zal het Wilhelmus klinken. Na afloop marcheren de korpsen weer terug naar De Wimpel. Exploitatie van het nieuwe Onthaalcentrum de Zaete te Yerseke. Oproep aan horeca ondernemers interesse kenbaar te maken. Op de Korringaweg in Yerseke wordt in 2013 een Onthaal centrum gebouwd. Het is direct gelegen aan de Oosterschel- de, naast de historische Oesterputten en op 10 minuten loop afstand van het centrum van Yerseke. Het Onthaalcentrum wordt de primaire ontvangst en informatie locatie voor bezoekers aan Yerseke en aan het Nationale Park Oosterschelde (vanuit Ne derland en Oost Vlaanderen). Het Onthaalcentrum wordt ingericht als zalencentrum (ca 1000m2) inclusief mogelijkheid voor hotel en restauratie. De definitieve inrichting en exploitatie wordt verder uitgewerkt in overleg met de gekozen exploitant. De Stichting Promotie Yerseke (bestuur hoofdzakelijk uit de za kenwereld) garandeert de exploitant optimale medewerking en verwacht van de exploitant gevoel voor het belang de promotie van Yerseke. Geïnteresseerden worden verzocht voor 13 september te reageren naar info@versekeDromotie.nl. U ontvangt dan verdere informatie over de tender-procedure. door Claudia Sondervan COLIJNPLAAT - De dijk rond de Oes terput, de oude bietenhaven aan de Emelissedijk op Noord-Beve land, wordt volgend jaar een me ter verhoogd. Bureau Waterkerin gen begint in het voorjaar met de versterking van de dijken rond de put, vanaf camping Mattemburgh over 3,7 kilometer westwaarts. De stenen dijkbekleding wordt ver sterkt met een combinatie van nieuwe betonzuilen, gekantelde ha- ringmanblokken en breuksteen met gietasfalt. Er komt een onder- houdspad buitendijks, waar straks ook fietsverkeer overheen kan. Er ligt nu een smal betontegelpad. De dijk rond de Oesterput wordt een kleine meter opgehoogd. De oude bietenhaven krijgt er een attractie bij: op de dijk tussen de oude land- bouwhaven en het schorretje en de Verlaetweg bouwt Bureau Zee weringen een 'museumglooiing'. Tegen de dijkhelling worden vijf historische soorten stenen dijkbe kleding gelegd van stenen die bij de werken ter plekke vrijkomen. Het gaat om Vilvoordse steen, Doornikse steen, diaboolblokken, haringmanblokken en basalton. www.zeeweringen.nl Het beeldje van een denker in het deze week geopende kantoor van Jeanette Vermast en haar collega Lisette Verbrugge staat symbool voor hun werkwijze. Ze wil len zowel kinderen en volwassenen die worden gepest als pesters aan het denken zetten over hun gedrag zaterdag 8 september 2012 door Rob Paardekam THOLEN - De WD in Tholen kreeg deze week, tijdens de vergadering van de commissie bestuurszaken, de hoon van vrijwel alle andere fracties over zich heen, omdat ze niet wil dat Tholen nog langer Mil lenniumgemeente is. Tholen draagt deze titel sinds 2007 op initiatief van de Christenunie. De eerste jaren werd daar telkens 25.000 euro voor uitgetrokken. In het kader van de bezuinigingen is dat nu nog 20.000 euro per jaar. Het geld gaat naar projecten die bijdragen aan het behalen van de wereldwijde millenniumdoelen zo als het halveren van armoede en het verlagen van kindersterfte. Veel projecten hebben de afgelo pen jaren al een bijdrage gekregen van de gemeente. De voorkeur gaat daarbij uit naar projecten waar inwoners of oud-inwoners van Tholen bij zijn betrokken. Het college stelt de gemeenteraad voor om Millenniumgemeente te blijven. Alle fracties stemmen daar mee in, behalve de WD. De libera len lieten bij monde van Jack Werkman weten dat ze het geen gemeentelijke taak vinden. „De ge meente moet zich bezighouden met gemeentelijke zaken, niet met de millenniumdoelen." Dat kwam hem op de hoon van andere fracties te staan. De PvdA ging het verst. „U moet zich scha men", zei Jan Heshof. „Wat u zegt doet pijn aan mijn oren." Werk man was op zijn beurt niet onder de indruk van die kritiek. „Ik heb ook wel eens pijn." De WD'er benadrukte de millen niumdoelen wel te onderschrij ven, maar hij herhaalde dat het geen taak van de gemeente is om deze financieel te ondersteunen. Dat ontkenden de meeste andere fracties niet, maar ze vinden een bijdrage toch op z'n plaats, onder meer om de betrokkenheid en soli dariteit op lokaal niveau te vergro ten. Han van 't Hof (ABT) deed een be roep op de WD. „Kies eens voor een andere invalshoek dan de kille cijfers. Door de millenniumdoelen te ondersteunen geven we toch een mooi signaal aan onze jeugd?" Werkman beloofde het nog eens te bespreken in zijn fractie, al klonk dat niet erg enthousiast. Onderhoud en reparatie alle merken Personenauto's en lichte bedrijfsauto's APK 1 keuringsstation Pechhulp Ook voor uw gehele wagenpark Werkplaats: ma-vrijdag 8.00- 17.00 uur Verkoop verhuur: ma-vrijdag 8.00 - zaterdag 9.00 - 19.00 uur 17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 138