Fracties boos over Maecon-debacle BEVELANDEN/THOLEN Vertel uw verhaal almanak Tip? redactie@pzc.nl Schoolpicknick luidt nieuwe brede school Ovezande in ZATERDAG 8 september 2012 25 PZC Pesten is van alle tijden en gebeurt overal 28 en 29 Goese wethouder krijgt wind van voren in faillissementskwestie re-integratiebedrijf Verslaggeefster Mieke van der Jagt van de PZC zit ook deze maandag in de Ruilwinkel in Goes. Ze is daar om verhalen op te tekenen van bezoekers van de Ruilwinkel. Die verhalen kunnen over van alles gaan. Wie bij Mieke wil aanschuiven kan vanaf 13.30 tot ongeveer 15.30 uur terecht in de Ruilwinkel aan de Couwerves- traat 2 in Goes. Er is koffie. Mie ke zorgt voor koeken. De sloop van de verpauperde pan den van de Kop van de Noordstraat in Terneuzen en nog meer de toe komst van het gebied domineren het Zeeuws-Vlaamse nieuws. Dat is lo gisch, het wel en wee van het stukje binnenstad gaat veel mensen aan het hart. Niet voor niets worden er tallo ze foto's en video's gemaakt van het werk van de slopers. De vijftiger van het notariskantoor vindt het alle maal een beetje overdreven. Telkens als hij langs de Kop loopt, verwon dert hij zich over de vele toeschou wers bij het betere beuk- en sjor- werk. „Ze moeten er geld voor vra gen. Ze hadden daar ooit toch een bioscoop bedacht? Ik weet zeker dat de sloop veel meer bekijks trekt dan defilms die daar zouden draaien." door Luc Oggel GOES - Goes wil op korte termijn de contracten met externe organi saties onder de loep nemen en daar beter op controleren. Dat ge beurt naar aanleiding van het on verwachte faillissement van re-in tegratiebedrijf Maecon, waardoor de gemeente voor bijna vier ton het schip ingaat. De kwestie kwam donderdaga vond aan de orde in de Goese raadscommissie, waarbij wethou der Jan de Pooter (PvdA) de wind van voren kreeg. Met name WD en SGP-CU uitten, gesteund door anderen, forse kritiek. Dick de Kor te (WD) maakte zich er kwaad over dat er gemeenschapsgeld wordt verkwanseld en wilde we ten of Goes het faillissement niet eerder had kunnen zien aanko men. Nee, luidde het antwoord van De Pooter, want aan de hand van nota's en rechtmatigheidscon troles leek er geen vuiltje aan de lucht. Hij gaf wel toe dat het colle ge de raad in een eerder stadium had moeten informeren. Meacon ging al in maart op de fles, maar de raad werd pas een paar maan den later op de hoogte gebracht. „We wilden eerst duidelijkheid over de precieze financiële scha de." Hester van Rees (CDA) vroeg zich af of er wellicht nog meer 'lijken uit de kast' komen. Dat is volgens De Pooter niet uit te sluiten. „Dit is een leermoment, we zullen ons contractbeheer zeker onder de loep nemen." Hij wil nog niet di rect spreken van oplichting door Maecon. „Maar eventueel onzorg vuldig ondememershandelen is wel een punt van aandacht." Op merkelijk is dat ook een deel van de werkgevers niet aan de bel heeft getrokken nadat betalingen uitbleven. Het is niet de eerste keer dat Goes 'onverwacht' een aanzienlijk be drag in rook ziet opgaan. In 2008 verloor de gemeente 12 miljoen eu ro door het failissement van de IJs landse bank Landsbanki. „Daarom ben ik er ook zo buitengewoon chagrijnig over", zegt De Pooter. Waar de Landsbanki-miljoenen uiteindelijk wel terugkomen, is dat bij de Maecon-tonnen niet het ge val. „Daar moeten we realistisch in zijn", aldus de wethouder. Het is nog niet duidelijk waar het verloren geld vandaan moet ko men. Volgens De Pooter zal de pot onvoorziene uitgaven moeten wor den aangesproken. Het college zal daarover een voorstel aan de raad doen. De commissie wil namelijk niet dat de kwestie wordt afgedaan met een begrotingswijziging. pagina 26: Borsele leert les OVEZANDE - In Ovezande is vrijdag de nieuwe cieel geopend. De school was woensdag al in- nick. In de brede school zitten de basisschool leespunt van de bibliotheek en een gymzaal, brede school en het nieuwe woonzorgcom- gezegend door vicaris Paul Verbeek. Voor de De Zandplaat, een kinderdagverblijf, een bui- Vandaag is er een open dag. Stii,»'*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 135