zeeland! 29 Goese raad boos over faillissement Maecon Olie op dak geeft stankoverlast zaterdag 8 september 2012 door Luc Oggel GOES - Goes wil op korte termijn de contracten met externe organi saties onder de loep nemen. Dat gebeurt naar aanleiding van het onverwachte faillissement van re-integratiebedrijf Maecon, waar door de gemeente voor bijna vier ton het schip ingaat. Wethouder Jan de Pooter (PvdA) kreeg in de Goese raadscommissie de wind van voren. Met name WD en SGP-CU uitten forse kri tiek. Dick de Korte (WD) maakte zich er kwaad over dat er gemeen schapsgeld wordt verkwanseld en wilde weten of Goes het faillisse ment niet eerder had kunnen zien aankomen. Nee, luidde het ant woord van De Pooter, want aan de hand van nota's en controles leek er geen vuiltje aan de lucht. Hij gaf wel toe dat het college de raad eerder had moeten informeren. Meacon ging al in maart op de fles, maar de raad werd pas een paar maanden later op de hoogte gebracht. „We wilden eerst duide lijkheid over de precieze financiële schade." Hester van Rees (CDA) vroeg zich af of er wellicht nog meer 'lijken uit de kast gaan vallen'. De Pooter sluit dat niet uit. Hij wil nog niet direct spreken van oplichting door Maecon. „Maar eventueel onzorg vuldig ondernemershandelen is wel een punt van aandacht." Op merkelijk is dat ook een deel van de werkgevers niet aan de bel trok toen loonbetalingen uitbleven. Het is niet de eerste keer dat Goes 'onverwacht' een aanzienlijk be drag in rook ziet opgaan. In 2008 verloor de gemeente 12 miljoen eu ro door het faillissement van de IJs landse bank Landsbanki. BRESKENS Herdenking van bombardement 1944 Stichting Oorlogsmonument ver zorgt dinsdag de herdenking van de slachtoffers van het bombarde ment op Breskens, op 11 september 1944. De aanval van de geallieer den, die daarmee hoopten de Duit sers de pas af te snijden, kostte 184 levens. Een monument aan de Steenoven houdt de gedachten aan hen levend. De herdenking begint om 19.10 uur op het Oranjeplein. DRIEWEGEN Muzikaal weekeinde in gemeente Borsele Jongeren van het project ClassiclFe- ver brengen zaterdag 8 en zondag 9 september concerten in de gemeen te Borsele. Op zaterdag en zondag tussen 14.00 en 16.00 uur spelen gi tarist Julio Melio, duo Da Capo met Keltische muziek en Veerle Mar tin in de kerk van Driewegen. Zon dag om 14.00 beginnen ook de op tredens op het mobiele podium bij kwekerij Sluishoek bij Borssele. OOSTKAPELLE Workshop poëzie in en rond het kasteel Staatsbosbeheer en Herwaartsder- waarts houden vandaag bij kasteel Westhove bij Oostkapelle een poë- zie-workshop, onder leiding van Ja- coline Vlaander (journalist en bio grafe). Tijdens de excursie vooraf gaand aan de workshop vertelt de boswachter over de historie van het gebied. De workshop is van 10.00 tot 16.00 uur en wordt afge sloten met een voordracht ELLEWOUTSDIJK Muzikanten en exposities in 't Kerkje De deuren van 't Kerkje van Elles- diek in Ellewoutsdijk staan zater dag 8 en zondag 9 september tus sen 13.30 en 16.30 uur open. Zeeuw se muzikanten verzorgen zaterdag optredens. Er is een tentoonstel ling van bloemstukken. Ook is er een expositie met schilderijen van Wout Kole. Er zijn boeken te koop. Zondagmiddag zijn er optredens van het duo Sense en Pier&Co. GROEDE Laatste zomereditie van Adrie Oosterling Adrie Oosterling speelt vanavond, zaterdag, voor de laatste keer zijn zomervoorstelling 'Als niks er toe doet..' Daarin combineert de cabaretier en liedjeszanger oud en nieuw werk. De voorstelling in Oosterlings ei gen huistheater De Twee Duiven aan de Slijkstraat in Groede begint om 21.00 uur. HULST Veel soorten hoeden te zien in bibliotheek Hoedenmaakster Corine de Serière du Bizoumet exposeert tot en met 2 oktober in de bibliotheek in Hulst. Zij toont hier verschillende hoeden van onder meer vilt, sisal en voile. Op 24 september start in haar atelier in Walsoorden een cur sus hoeden maken. Ook in Oost- burg gaat eind oktober een cursus van start. Meer informatie is te vin den op www.hoeden4you.nl. Mijn naam is Corine van Vliet en ik ben al enige jaren als sjamaan werkzaam vnl in Zeeland Van kinds af aan heb ik al paranor male ervaringen en op een gegeven moment wilde ik dat verder ontwikkelen. Gedurende 10 jaar ben ik in Amerika begeleid door een sjamaan en door een zeer bekende astrologe. Zij vertelden me wat ik eigenlijk al wist nl dat mijn ziel die van een sjamaan is en dat ik mensen moest gaan helpen. Ik heb daarna een opleiding gevolgd tot ayurvedisch massagethe rapeut aan de ayurveda hogeschool te Nijmegen. Middels alle kennis die ik in al die jaren verworven heb en alle ervaringen die ik heb opgedaan.heb ik nu een praktijk opgebouwd waarin dit allemaal samen komt en waarin ik al vele mensen heb mogen helpen. Wat doe ik precies? Als sjamaan sla ik een brug tussen de aardse en de spirituele wereld en leef ik als het ware tussen deze 2 werelden waar door ik gemakkelijk contact kan maken met gidsen, begeleiders en overledenen van de mensen die bij mij komen. Verder zie ik uw energie in uw lichaam en zie ik ook blokkades, die ik middels een massage met warme olie ophef en laat ik uw energie weer optimaal stromen. Deze combinatie van gesprek en massage is uniek en is zeer succesvol gebleken,na een paar behandelingen voelt u zich al veel beter! Dus heeft u last van stress, hyperventilatie, depressie, fybromyalgie, vermoeidheid.of voelt u zich b.v. niet geaard? Of loopt u op wat voor manier dan ook vast in uw leven? Of wilt u meer informatieneemt u dan contact met mij op. Tel: 0629092048 of bekijkt u eerst mijn website www.helendeshamaansemassaae.nl Graag tot ziens! NIEUWDORP - Bij één van de olieop slagtanks van Zeeland Refinery in Nieuwdorp is donderdagnacht een hoeveelheid ruwe olie op het zwe vende tankdak terecht gekomen. Door de verdamping was er vrij dag sprake van een sterke oliegeur in de wijde omgeving. Automobi listen op de A58 dachten dat hun auto benzine lekte. SammitUaSminmBSaaaBBKgmmaBaUmSStmaa De oorzaak van het incident is nog onbekend. De raffinaderij is di rect gestart met een onderzoek. De olie is niet over de tankrand ge komen. Er is dus geen sprake van vervuiling van het terrein rondom de tank. Het tankdak wordt gerei nigd met behulp van vacuüm- trucks. Het duurt nog enige tijd voordat alle olie is opgeruimd. Exploitatie van het nieuwe Onthaalcentrum de Zaete te Yerseke. Oproep aan horeca ondernemers interesse kenbaar te maken. Op de Korringaweg in Yerseke wordt in 2013 een Onthaal centrum gebouwd. Het is direct gelegen aan de Oosterschel- de, naast de historische Oesterputten en op 10 minuten loop afstand van het centrum van Yerseke. Het Onthaalcentrum wordt de primaire ontvangst en informatie locatie voor bezoekers aan Yerseke en aan het Nationale Park Oosterschelde (vanuit Ne derland en Oost Vlaanderen). Het Onthaalcentrum wordt ingericht als zalencentrum (ca 1000m2) inclusief mogelijkheid voor hotel en restauratie. De definitieve inrichting en exploitatie wordt verder uitgewerkt in overleg met de gekozen exploitant. De Stichting Promotie Yerseke (bestuur hoofdzakelijk uit de za kenwereld) garandeert de exploitant optimale medewerking en verwacht van de exploitant gevoel voor het belang de promotie van Yerseke. Geïnteresseerden worden verzocht voor 13 september te reageren naar info@versekeoromotie.nl. U ontvangt dan verdere informatie over de tender-procedure.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 129