Lof voor concept Zorgboulevard 261 zeeland Dol-Fijn ligt nog zwaar op ae maag Weverij deelt niet mee Rioolcapaciteit van de Brouwersdam in geding Zweedse hulp Website Alert! Is verhuisd! 20% koifirtg Tien teams op de inschrijflijst van Beachgolf PZC zaterdag 8 september 2012 Het voortbestaan van zwem bad Dol-Fijn in Nieuwer- kerk staat weer onder druk. In de gemeenteraad durft echter nog niemand het ho ge woord uit te spreken. De subsidie van 45.000 euro aan zwembad Dol-Fijn mag niet zon der meer worden stop gezet als straks het grote nieuwe sportcentrum in Zierikzee klaar is. Daar moet constructief overleg met het bestuur van het Nieuwer- kerkse zwembad aan vooraf gaan. De gemeenteraad dwong dat 'con structief overleg' vorig jaar af met een motie tijdens de vaststelling van de toekomstvisie 'Tij van de toekomst'. Voorzitter Cees Bakx van het Nieu- werkerkse zwembad was blij met die eis van de gemeenteraad. De motie bewees dat de politieke par tijen Dol-Fijn nog een warm hart toedroegen. Al weet Bakx ook wel dat met de bouw van het nieuwe sportcentrum in Zierikzee het ein de van Dol-Fijn naderbij komt. Maar tochDol-Fijn is wel vaker met een mogelijk einde geconfron teerd. Tot nu toe heeft de bevol king dat steeds kunnen afhouden dankzij de krachtige inzet van vrij willigers. Nieuwerkerk bewijst al jaren 'Dol-Fijn' waard te zijn. Maar nu prijkt de sluiting van Dol-Fijn in 2015 toch op de lijst door Ali Pankow van mogelijke bezuinigingen die op redelijk korte termijn gereali seerd kunnen worden. Zwembadvoorzitter Bakx en voor zitter van de Dorpsraad Nieuwer kerk Richard Dekker klimmen we derom op de barricade. Tijdens hun inspraakronde in de commis sie Samenleving en Bestuur con fronteren zij de lokale politici met een breed scala aan argumenten waarom Dol-Fijn open zou moe ten blijven. Beide bestuurders ha len alles uit de kast. Natuurlijk draagt Dol-Fijn enorm bij aan de leefbaarheid in Nieuwerkerk. Ver der biedt dit zwembad een belang rijke voorziening met 'verwarmd zwemmen' voor deelnemers aan Meer Bewegen voor Ouderen. Met jaarlijks 45.000 euro subsidie van de gemeente zou het allemaal be houden kunnen blijven. Dat zou volgens de insprekers bovendien veel kosten en tijd van heen-en-wee rijden voor school zwemmen voorkomen. CU en SGP pleiten voor behoud van Dol-Fijn. De overige fracties sus sen de zaak nog even met compli menten voor de inzet van de Nieu- werkerkse bevolking. Het gebouw waarin Zorgboulevard Victoria gevestigd werd na de watersnoodramp neergezet dankzij hulp uit Zweden. Het ziekenhuis heeft ook lange tijd de naam Zweeds Rode Kruis Ziekenhuis gedragen. Met de naam Victoria - die verwijst naar het Zweedse vorstenhuis - wordt de herinnering aan de Zweedse hulp levend gehouden. De combinatie van de Victoriakli- niek en het Buurtzorgpension in Zieikzee is Zorgboulevard Victo ria gedoopt. Gisteren werd de naam op de gevel van het vroe gere Zweedse Rode Kruiszieken- huis onthuld. Het concept kreeg veel lof toegezwaaid. door Piet Kleemans Passie voor zorg in combi natie met maatschappe lijk ondernemerschap leidt tot mooie dingen, was de conclusie van Jos de Blok, oprichter van thuiszorgor ganisatie Buurtzorg Nederland. De Blok - die het publiek in Zierikzee via Skype toesprak - bleek enthou siast over de zorgboulevard en hij was niet de enige. Ook burgemeester Gerard Rabe- link van Schouwen-Duiveland bleek blij met de combinatie van een klein ziekenhuis - officieel een 'zelfstandig behandelcentrum' - met het Buurtzorgpension, be doeld voor behandeling en verzor ging van patiënten. 'Tijdelijke op vang in een gastvrije omgeving' noemen ze het zelf „Het is een ontwikkeling richting nieuwe toe komst in de zorg", aldus Schou- wen-Duivelands eerste burger. Rabelink zei ook blij te zijn dat in de nieuwe naam toch een tastbare herinnering wordt bewaard aan de hulp uit Zweden aan Schou wen-Duiveland na de watersnood ramp van 1953. Dankzij die hulp kon het Zweeds Rode Kruis zieken huis verrijzen. „Ook met particu lier geld", trok Rabelink de verbin ding met het heden. „Nederland is soms wat huiverig over investerin gen met particulier geld in een zie kenhuis, maar het kan elkaar ver sterken." Prof dr. Pieter Vierhout stak uitge breid de loftrompet over de zege ningen van de marktwerking in de zorg. „Die marktwerking heeft ons heel veel opgeleverd. Natuurlijk moet je voor niet complexe zorg lo- katies dichtbij de mensen hebben, maar hoogwaardige complexe zorg moét centraal geregeld zijn. Een ziekenhuis moet als een commer cieel bedrijf gerund worden." Rutger Batenburg en Charles Ver- 'Onze patiënten mogen ronduit zeggen wat ze van doktoren vinden. Dat is best spannend' sluijs vormen samen de directie van de Zierikzeese zorgkliniek en ze zijn allebei overtuigd van de waarde van het concept. Baten burg: „Ik liep hier in mei 2010 rond toen het gebouw van drie kwart leegstond. Ik was daar enorm verbaasd over en ik zorg ook heel goede kansen." Batenburg roemt met name de kleinschaligheid van het met pri vaat en publiek geld tot stand geko men behandelcentrum. „De pa tiënt wil snel geholpen worden en dat kan hier." Bij de Victoriakliniek worden de doktoren volgens de omschrijving van Batenburg langs de lat ge legd'. „Onze patiënten mogen ronduit zeggen we ze van de dok toren vinden. En dat is voor dokto ren best spannend. Want om hen gaat het, en niet om de lijstjes van het AD en de Elsevier." Plaatsvervangend directeur curatie ve zorg van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport Fred Krapels schaarde zich in de rij van enthousiastelingen. „Zelfstandige behandelcentra als deze zijn niet meer weg te denken en zij kunnen ook een luis in de pels van ziekenhuizen zijn. Ik vind de combinatie waar hier voor geko zen is een innovatief concept." Geen privé-kliniek maar een zelfstandig behandelcentrum ZIERIKZEE - De nieuwe theatervoor ziening Podium De Weverij en de organisatie Centree zouden ook in aanmerking moeten komen voor een bijdrage uit het gemeentelijk budget voor de programmering van professionele podiumkunsten. Dat bepleitte Dick Meulblok (WD) donderdagavond in de com missie Samenleving en Bestuur. Het budget bedraagt €46.000 en wordt, sinds de sluiting van Thea ter Mondragon gebruikt voor de ZIERIKZEE - De fractie van Alert! in de gemeenteraad van Schou wen-Duiveland beschikt sinds gis teren over een nieuwewebsite. „We zijn hartstikke trots op onze schitterende site", zegt fractievoor zitter Jos Beije. Alert! kreeg ook complimenten van andere fracties. AfeBei ZilvejÈmid Goudsand Daarom alleen vandaag 8 sepfembei op de hele collectie! programmering van circa 15 voor stellingen per jaar in Dorpshuis Renesse, ofwel 'Theater aan Zee'. „De Weverij en Centree zijn parti culiere initiatieven en komen daar voor niet in aanmerking", vindt wethouder Wim Stouten. Hij ziet daar eerder de cultuurvoorzienin gen bij Pontes Pieter Zeeman (Campus Cultura) voor in beeld komen. Meulblok vindt dat De Weverij en Centree toch maar een aanvraag moeten indienen. RENESSE - Tot vandaag hebben zich tien teams ingeschreven voor het jaarlijkse Lions North Sea Beach Golftoernooi. De inschrij ving sluit maandag. Het toernooi wordt voor de acht ste keer gehouden en vindt volgen de week zaterdag plaats op het strand van het Watergat bij Renes se. De teams bestaan uit vier perso nen waarvan tenminste de captain een geoefend golfer is. De deelne mers worden om 10.00 uur ont vangen op strandpark De Zeeuwse Kust. De wedstrijd duurt van 12.00 tot 16.00 uur en wordt afgesloten met een mosselparty. Inschrijven: martin@ timmerman-natuursteen O De Victoriakliniek is onderdeel van het ADRZ. De Victoriakliniek is geen privé-kli niek, maar een 'zelfstandig behan delcentrum' Patiënten kunnen er terecht voor zes specialismen; kaakchirurgie, KNO, neurochirurgie, orthopedie, pijncentrum, plastische chirurgie. De kaakchirurg behandelt de let sels van de beenderen van het aan gezicht en de weke delen (huid en slijmvliezen) die er overheen lig gen. Hij helpt ook mensen die tob ben met hun kunstgebit. De KNO-arts houdt zich bezig met de behandeling van aandoenin gen aan keel, neus en oren. De neurochirurg behandelt de aan doeningen van het zenuwstelsel. Orthopedie is een medisch specia lisme dat zich bezighoudt met de behandeling van botten, gewrich ten en pezen. 9iSSSS^Z^XSSSSSSSXiSiSSSSSS^>S!!ZiSSSSlSfS>SSS!SSISiS6SeSSSSS)SSS!!»SSS3SX>S^^S!SilSa SCHARENDIJKE - Voor de Brouwers- dam staan zo veel bouwplannen op stapel dat Rijkswaterstaat waar schuwt voor overbelasting van het riool. Dat blijkt uit stukken die deze overheidsdienst aan de gemeente Goedereede heeft gestuurd. Con creet gaat het om een advies bij het uitbreidingsplan van het Zeil en Surfcentrum Brouwersdam. Dit watersportcentrum wil voorlo pig een berging en een kantoor bouwen, maar denkt op termijn aan 14 slaapkamers en 17 vakantie huisjes. Volgens Rijkswaterstaat is de maximum-capaciteit van de drukriolering in de dam nog niet Een heel belangrijk onderdeel van de plastische chirurgie omvat de handchirurgie. Het is de bedoeling dat het aantal specialismen binnenkort verder wordt uitgebreid. De Victoriakliniek beschikt over po liklinieken en twee volledig her bouwde operatiekamers. I Ook is er een buurtzorgpension waar patiënten 24 uur per dag ver pleegd kunnen worden. www.pzc.nl bereikt en zal dat ook niet het ge val zijn als het Surfcentrum huis jes bouwt. Dat wordt echter an ders als alle andere plannen in uit voering komen. Op de dam komt de Jachthaven van de Toekomst met vierhonderd recreatiewonin gen, een hotel en een bezoekers centrum. Het gemaal van de druk riolering kan maximaal zestig ku bieke meter rioolwater per uur lo zen in de richting van de waterzui vering. Rijkswaterstaat wil hier over nog deze maand overleg met de planontwikkelaars en de ge meente Goedereede. Daarbij moet het over verantwoordelijkheden en oplossingsrichtingen gaan. MEEST GELEZEN 1. Brandveiligheid campings 2. Steltlopers door Zierikzee (foto) 3. Vispassage bij Kerkwerve KIEK NOE! Schouwse schoolfoto's vertellen een verhaal. Lees het op: www.pzc.nl/kieknoe TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 126