Fracties schoorvoetend met bezuinigen SCHOUWEN-DUIVELAND Nog even strandweer Bonnen op brug almanak Tip? redactie@pzc.nl Sloop ZATERDAG 8 September 2012 25 Lofvoor concept Zorgboulevard 26 en 27 Boodschap aan B en W: Niet aankomen met afstoten hertenkampjes en spartelbadjes door Ali Pankow zierikzee - De meeste raadsfrac ties staan niet te trappelen nu al heldere uitspraken te doen over ta ken die de gemeente zou kunnen afstoten en over mogelijke bezuini gingen. „Hebben we daar als college nou vier dagen voor op de hei geze ten?", vraagt wethouder Ad Verse- put van Financiën zich af naar aan leiding van de reacties in de com missie Samenleving en Bestuur. „Wij hadden ons deze avond heel anders voorgesteld", zegt Verse- put. Zijn verwachting was dat de politieke partijen zich duidelijk zouden uitspreken over het 'praat stuk' dat B en W op de hei had den geproduceerd. Dat betreft een indeling van de gemeentelijke ta ken in vier categorieën. Daarbij wordt onderscheid gemaakt tus sen taken die snel of pas op lange re termijn afgestoten kunnen wor den en taken die al of niet wette lijk verplicht zijn. De meerderheid van de fracties wil voorlopig al leen die indeling in categorie vast stellen. „Je hoeft niet aan te ko men met het wegbezuinigen van hertenkampjes en spartelbadjes. Die willen we gewoon houden", geeft Jacqueline van Burg (LSD) het college wel als boodschap. Maar verder wil ook zij de voorstel len van B en W afwachten. „Het lijkt wel beslissingsvrees", ver wijt PvdA-fractievoorzitter Petri d'Anjou haar raadscollega's. „Als je 'ja' zegt tegen de indeling in een categorie heb je in feite al een be sluit genomen over bezuinigin gen", vindt d'Anjou. Zij kondigt aan in de raadsvergadering deze maand met een amendement te komen om bezuinigingen op het onderwijs (begeleidingsdienst en schoonmaakkosten) te voorko men. Ook kant de PvdA zich te gen kortingen op extraatjes voor de minima. Wat die minima be treft, kan de PvdA rekenen op steun van het CDA, laat woord voerster Bea Flach weten. Verder voelt het CDA niks voor 'het verso beren van kosteloze huwelijken'. Dan wordt bijvoorbeeld geen ge meentebode ingeschakeld, wordt alleen de standaardtekst uitgespro ken en ontbreken de bloemen. De WD is het op dat punt helemaal eens met het CDA. „Dan kunnen we de mensen net zo goed op de stoep laten trouwen", zegt Dick Meulblok. Volgens hem moet je als overheid ook niet doorschieten in bezuinigingsdrift. SCHARENDIJKE - Achter een parasol als wind- zal dat nog beter gaan, want hoewel de scherm was het vrijdagmiddag al goed uit te meteorologische herfst al heeft ingezet, krijgt houden op het strand aan de Brouwersdam de zomer nog een staartje. De temperaturen bij Scharendijke. Vandaag en vooral morgen gaan omhoog. Zonaanbidders doen er goed aan dit weekeinde hun kans te grijpen, want nog even geduld hebben, want vanaf 15 sep- maandag wordt regen voorspeld. Met de tember trekt Controle en Handhaving niet lan- herfst in aantocht melden zich steeds meer ger het bonboekje als Bello zonder riem langs hondenbezitters op het strand. Zij moeten de vloedlijn rent foto Dirk-Jan Cjeltema MIDDELBURG - De politie heeft de afgelopen week in totaal vijf bekeu ringen uitgedeeld aan automobilis ten die over de Stationsbrug in Middelburg reden. Sinds ruim een maand geldt er een inrijverbod. De eerste weken werd dat verbod zeer vaak overtre den. Sinds tweeëneenhalve week deelt de politie daarvoor bekeurin gen uit. Er wordt niet speciaal gepost bij de brug door agenten. De sloop van de verpauperde pan den van de Kop van de Noordstraat in Terneuzen en nog meer de toe komst van het gebied domineren het Zeeuws-Vlaamse nieuws. Dat is lo gisch, het wel en wee van het stukje binnenstad gaat veel mensen aan het hart. Niet voor niets worden er tallo ze foto's en video's gemaakt van het werk van de slopers. De vijftiger uit Biervliet vindt het allemaal maar een beetje overdreven. Telkens als hij langs de Kop loopt, verwondert hij zich over de vele toeschouwers bij het betere beuk- en sjorwerk. „Ze moeten er geld voor gaan vragen. Ze hadden daar ooit toch een bioscoop bedacht? Ik weet zeker dat de sloop veel meer bekijks trekt dan de films die daar zouden draaien."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 125