Festival zet in op verdieping INHOUD Colofon Introductie Openingsfilm: 'Beasts of the Southern Wild' Film Recht Film- en Literatuurcompetitie Juryleden 'L'Amour des Moules' en andere Zeeuwse films Interview Jim Sheridan, winnaar Lifetime Achievement Award Film Food Blokkenschema Vlissingen Blokkenschema Terneuzen Jazz on Film Michael Haneke over 'Amour' Filmoverzicht van A tot en met Di Filmoverzicht van Do tot en met La Filmoverzicht van La tot en met Ro Filmoverzicht van Ru tot en met Z 4 5 6-7 7 8-9 10 11 12-13 14 14 15 16-17 18-19 20-21 22-23 Met ruim 45.000 bezoekers boekte Film by the Sea in 2011 een record, maar het Zeeuwse film festival blijft ambitieus. Het wil een nog groter publiek bereiken. Er zijn dit jaar meer films over dag en het festival zet in op verdieping. door Rolf Bosboom Festivaldirecteur Leo Hannewijk legt de lat hoog. „We hebben een heel ambitieus doel, namelijk dat iedere Nederlander kennis moet kunnen nemen van Film by the Sea. Voor Zeeland zijn we nog ambitieuzer: iedere Zeeuw moet minstens één keer het festival bezoe ken. We streven naar een verbreding van onze doel groep. Ik denk dat we met het programma van dit jaar een breed publiek aanspreken." Om Film by the Sea landelijk nog meer onder de aandacht te brengen, weet het festival zich inmid dels gesteund door prominente partners, zoals NS, ANWB, boekpromotor CPNB en Hema, terwijl fondsen in toenemende mate bereid zijn te investe ren in de promotie van het evenement „Het begin is er en ik hoop dat die lijn zich doorzet", zegt Han newijk. „Maar bezoekers komen niet voor één film of één dagje naar Zeeland. Je moet ze ook echt iets kun nen bieden. Daarom draaien we dit jaar meer films overdag. Daarnaast hebben we erg ingezet op verdie ping, onder meer door heel veel films te laten inlei den door deskundigen. Vorig jaar hebben we bij het programmaonderdeel 'Do You Mind?' gemerkt dat bezoekers dat zeer op prijs stellen." Het werken met themaprogramma's, die het pu bliek houvast bieden in het grote aanbod (bijna 150 films), blijkt goed aan te slaan. 'Do You Mind?' (over psychiatrie, opgezet samen met Emergis) krijgt dit jaar een vervolg. Een vergelijkbaar pro gramma is samen met de Zeeuwse Meesters en de Roosevelt Academy opgezet rond 'Film en Recht'. Andere opvallende onderdelen zijn deze keer 'The Big Easy' (films naar aanleiding van de orkaan Katri- na) en Jazz on Film (samen met Porgy en Bess in Terneuzen). „Je ziet dat steeds meer organisaties in Zeeland elkaar op deze manier opzoeken", zegt Hannewijk. „Daar ben ik heel positief over." De combinatie Film en Literatuur vormt wederom het hart van het festival. Twaalf boekverfilmingen strijden in de competitie om de prijzen, terwijl ze ker in het eerste weekeinde een groot aantal beken de auteurs het festival bezoeken, onder meer voor het 'Boekenbal' en de presentatie van het boek Zon dig in Zeeland. Het Zeeuwse gehalte in het filmaanbod is groot dit Leo Hannewijk foto Lex de Meester jaar, met zeven wereldpremières (onder meer van de mosselfilm L'Amour des Moules, Zilte klei en Een klein vlekje) en in totaal veertien kandidaten in de PZC Competitie voor beste Zeeuwse film. Hannewijk is trots op het programma en de komst van vele tientallen gasten uit binnen- en buitenland. Onder hen is de Ierse regisseur Jim Sheridan, die de Lifetime Achievement Award in ontvangst neemt. „Fantastisch dat hij komt. Hij is een regisseur die ik zeer bewonder." Het streven een acteur of actrice van wereldfaam naar Zeeland te halen, heeft Hannewijk laten varen. „Dat lukt niet met het huidige budget. Het geld steken we liever in het programma zelf en in de verdere ontwik keling van Terneuzen als tweede locatie." Het festival ziet daar volop mogelijkheden voor groei, al is steun van het bedrijfsleven daarbij onontbeerlijk, zeker om dat hoofdsponsor Delta na dit jaar afhaakt. De veertiende editie van het festival wordt vrijdag 14 september geopend in aanwezigheid van prins Wil- lem-Alexander. Hannewijk: „Dat is echt een grote eer. Hieruit blijkt dat we meetellen. Het is een bevesti ging dat Film by the Sea landelijke uitstraling heeft." 14" International Film Festival Film By The Sea 14 t/m 23 september 2012 in CineCity Vlissingen 19 t/m 23 september 2012 in CineCity Terneuzen www. filmbythesea. nl Reguliere tickets kosten 9 euro par stuk ('tienrittenkaart' a 75 euro). Voor een aantal voorstellingen geiden speciale tarieven. Tickets zijn te koop via www.fiimbythèsés.'nt, telefonisch yia CineCity (0900-24632489) en aan de kassa's van CineCity A'lissinöen. CineCity Terneuzen en bij De Drvkkery in Middelburg. Deze festivalkrant is een uitgave van de Provinciale Zeeuwse Courant en BN DeStem. in samenwerking met Film By The Sea Redactie: Rolf Bosboom, Jan van Damme en Ali Pankow Vormgeving: Johnny de Jonge Infographics: Willem Adriaansens, Donja Odijk De *ow van de poster var Film by the Soa P012 (op de -/norpagjna van cifize festivafkrant) ic va'n de hand van rjodor C Süé, die portHsteh maakt van (inter, lationsfe] schr-.jvers en acteurs Het model oo de foto is aótribe Lisa Smit, bekend van onder andere TBS (2QC8J en Shocking Blue (2010). in Galerie Hanneiore Meyaard-Westerfeid (Hendrikstraat 8, Vlissingen) wordt zondag 16 september om 16.00 uur een fototentoonstelling van Fjodor Buis geopend, in aanwezigheid van enkele geportretteerde acteurs en actrices. De expositie is té bezoeken t/m zondag 23 septem ber, dagelijks: van 14.00 tot 17.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 103