economie 'Vasthouden mocht niet' buitenland 19 Kleuter uren verstopt onder dode moeder vrijdag 7 september 2012 8aStmSm2$5SSiBZaZ55SS®®^^SiS@BÏS8geSW5<iSaS®S6eS ANNECY - De Franse politie heeft nog geen idee wie verantwoorde lijk is voor een wrede moordpartij in een bos ten zuiden van het meer van Annecy, ongeveer 435 ki lometer ten zuidoosten van Parijs. Onderzoeksrechter Eric Maillaud noemde gisteren de moorden ex treem barbaars. Hij had nog geen aanwijzingen over het motief of de mogelijke dader(s). Drie inzittenden van een Britse BMW-stationwagon, een 50-jarige Brit van Iraakse komaf Saad al-Hil- li, zijn vrouw Ikbal en naar ver luidt de moeder van Ikbal die een Zweeds paspoort heeft, werden doodgeschoten in hun auto, onder meer met gerichte schoten door het hoofd. De mensen die dit aan richtten wilden doden, stelde Maillaud vast. Een Britse fietser alarmeerde de politie rond 16.00 uur woensdag middag. Hij trof ook het lijk van een doodgeschoten Franse fietser aan, een vader van drie kinderen uit de streek. De Franse fietser had hem kort tevoren ingehaald. Moge lijk is hij als getuige uit de weg ge ruimd. Een vrouw die in de buurt woont, heeft rond het tijdstip van de moord een kleine witte auto met één man erin over het boswegge- tje hard weg zien rijden. Wel hebben twee zusjes de moord partij overleefd. De 8-jarige Zaina werd levensgevaarlijk verwond. Ze werd in de schouder geschoten en vervolgens zo hard geslagen dat ze onder meer een schedelbasisffac- tuur heeft. Ze ligt in een kunstma tige coma in het ziekenhuis in Gre- Vrouwen moesten anoniem bevallen In België zijn verschillende vrouwen op zoek naar hun kind dat zij gedwongen moesten afstaan. De zusters in het tehuis Tamar in Lom mei regelden dat. door Koen Snoekx Elise (61) werd op haar 23ste verkracht door een priester, raakte zwanger en werd vervolgens in het Lommelse tehuis Tamar gedwon gen haar baby af te staan. „Ik wil de het kind houden, maar omdat het van een priester was, mocht dat absoluut niet van de zusters." Op internet circuleren al langer anonieme getuigenissen van Bel gische vrouwen die in de jaren '70 en '80 verbleven in het Lommelse tehuis en daar het slachtoffer wer den van gedwongen adoptie. Elise treedt nu als eerste naar buiten. De priester werkte destijds in het psychiatrisch centrum van Loven- joel (een dorp ten oosten van Leu ven), waar Elise verpleegkundige was. Toen na drie maanden bleek dat Elise zwanger was, bracht de priester haar naar Tamar, een te huis voor ongewenst zwangere vrouwen. De meisjes verbleven op een zolder boven het oude zieken huis, permanent 'bewaakt' door vier zusters. „Toen ik bleef aandringen dat ik mijn kind niet kwijt wilde, ram melden de zusters mij door elkaar. 'Uw kind is al voorzien voor adop tieouders en die verlangen heel erg naar dat kind', kreeg ik te ho ren", aldus Elise. De meisjes die in Tamar verbleven en moesten bevallen, werden daar voor speciaal naar Frankrijk overge bracht. Anoniem bevallen was daar toen niet verboden. Elise werd op een avond in 1974 naar een ziekenhuis in Noord-Frankrijk gebracht, begeleid door zuster Ali ce. „Die rit was de hel. Je hebt wee ën. Je bent alleen en weet absoluut niet wat er met je gaat gebeuren. Het was mijn eerste bevalling." Elise kwam op 20 september 1974 aan in het ziekenhuis van Ma- lo-les-Bains, waar ze beviel van een zoon. „Heel even mocht ik het kindje zien en toen werd het abrupt weggenomen. Ik heb het niet eens mogen vasthouden", zucht Elise. „Als ik erover praat, word ik nog altijd heel emotio neel. Boos ook, omdat ik niks heb kunnen doen voor mijn kindje." Van de vier zusters die destijds Ta mar leidden, is alleen zuster Alice nog in leven. Zij wil niet reageren. De priester die Elise verkrachtte, overleed in 2008. CAIRO HRW: VS martelden tegenstanders Kaddafi Mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch (HRW) heeft tal van bewijzen gevonden dat ten tijde van de regeerperiode van de Ameri kaanse oud-president George Bush in CIA-gevangenissen in het buiten land op veel grotere schaal werd ge marteld dan door Washington is toegegeven. Amerikaanse inlichtin gendiensten werkten in de nasleep van de aanslagen van 11 september 2001 in de VS nauw samen met het bewind van Kaddafi. IZMIR Tientallen doden bij bootramp Turkije Ongeveer zestig bootvluchtelingen, onder wie 31 kinderen, zijn giste ren verdronken voor de westkust van Turkije. Hun schip voer enkele tientallen meters uit de kust op een rots, ten zuiden van de stad Iz mir. De boot zonk daarna. Veel slachtoffers zaten opgesloten in het laadruim. Ongeveer veertig tot vijftig opvarenden werden gered. De meeste vluchtelingen kwamen uit de Palestijnse gebieden. PEKING Chinees moet cel in na doodrijden peuter Een man die in oktober vorig jaar in Peking een 2-jarige peuter doodreed, is gisteren tot 3,5 jaar cel veroordeeld. Een bewakingscame ra registreerde destijds hoe de peu ter twee keer door het busje van de man werd overreden. Zeker 18 mensen liepen langs het in kritieke toestand verkerende meisje zonder iets te ondernemen. Daarna ont stond een nationaal debat over nor men en waarden. noble, maar is inmiddels buiten le vensgevaar. De 4-jarige Zehab bleef lichame lijk ongedeerd. Zij had zich ver stopt onder de benen van haar do de moeder. Ze praat inmiddels, volgens de Franse autoriteiten, maar ze kan nog geen licht laten schijnen over het gruwelijke dra ma. De 4-jarige bewoog zich na de moordpartij niet en maakte geen geluid. De speciale forensische re chercheurs die uit Parijs moesten komen, vonden haar pas tijdens hun onderzoek rond middernacht, acht uur na de moordpartij. Dat ge beurde toen de politie op de cam ping waar de familie verbleef hoorde dat er naast het levensge vaarlijk gewonde meisje nog een dochtertje moest zijn. De late vondst van de kleuter heeft gisteren tot felle discussies ge leid in Frankrijk en Engeland. De gendarmerie verweert zich, door erop te wijzen dat ze orders had in het belang van het onderzoek de beschoten auto niet te openen en dat het kleine meisje volkomen on zichtbaar was. De slachtoffers komen uit Claygate in de buurt van Londen. Ze waren sinds eind augustus op een cam ping in Saint-Jorioz aan het Meer van Annecy. Buren in Claygate zei den gisteren tegen de Britse pers dat ze zich niet kunnen voorstel len dat de familie al-Hilli vijanden had. De vader woonde al twintig jaar in Claygate. De Franse president Hollande heeft gezegd dat alles wordt ge daan om de daders te vinden. Barack Obama als presidentskandidaat. foto Charles Dharapak/AP lf4u*]É^. Werkt in je voordeel 08001707 Telfort wink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9