Premie moet het 22lzeelan< 'Als de N6i dan eindelijk wordt aangepakt, maak er dan ook een snelweg van' Vier landen vertegenwoordigd op bluesfestival in The Lane Oostburg almanak M ultitasken Het aantal geboortes van trekpaarden veulens daalt gestaag. Er moet wat gebeuren, vinden betrokkenen. Mudefeesten in en rond kerk van Sint Anna lÉpisË vrijdag 7 september 2012 door Raymond de Frel De kogel is door de kerk. De Raad van State heeft 'm afgevuurd, na dat vooral IJzendijken- aren probeerden met allerlei soor ten handgranaatjes de reconstruc tie van de N6i te blokkeren of te veranderen. De Raad veegde de zienswijzen van elf bezwaarmakers van tafel, waardoor Rijkswaterstaat verder kan met de realisatie van een bre dere weg, rotondes, fietstunnels en parallelwegen tussen Hoek en Schoondijke. Tussen Hoek en Bier vliet komt een vierbaansweg, tus sen Biervliet en Schoondijke een tweebaansvariant. De IJzendijken- aren klommen vooral in de hoog ste boom, omdat ze vrezen dat de aanleg van slechts één rotonde bij hun dorp voor veel verkeer door hun woonplaats zorgt. De Raad vindt het plan van Rijks waterstaat echter redelijk genoeg om tot uitvoering over te gaan. Zijn besluit leidt op de website van de PZC tot veel reacties. Hoe kan het ook anders. De aanpak van de gevaarlijke weg, waarlangs op meerdere plaatsen herden kingskruisjes staan, maakt al ja ren tongen los. Reageerder 'Odys see' is vol lof over de uitspraak van de Raad van State. „Een zeer realistische zienswijze. De N6i is in zijn huidige vorm niet meer van deze tijd. Veel snel verkeer met daartussen langzaam verkeer zorgt voor veel gevaarlijke situa ties en oponthoud, doordat de sluipwegen inmiddels allemaal zijn afgesloten", reageert Odyssee als eerste op het nieuwsbericht. 'Z.Eurpiet' doet zijn naam eer aan. Hij of zij vindt de reconstructie namelijk niet zo nodig. „Als je al het sluipverkeer wat naar Zee- brugge gaat van de N6i afhaalt, wordt het ook al een stuk rusti ger. Ombouwen van de N6i is na tuurlijk een opstap om de eerste snelweg in Zeeuws-Vlaanderen naar de kust aan te leggen. Bin nen twintig jaar woont iedereen aan een snelweg." 'Doorrijder' kan haast niet wach ten tot de N6i een snelweg is. „Over tien jaar moeten we er de A6i van maken, grofweg van Eede tot Hontenisse." Reageerder 'wes terling' vraagt zich af wat 'Z.Eur piet' nu eigenlijk bedoelt. „Wan neer is verkeer van a naar b 'sluip verkeer'? Deze weg had twintig jaar geleden al aangepast moeten zijn. De kleinste wegen hebben een parallelweg, behalve deze. Ve le verkeersdoden, tractorverkeer op de weg... Hopelijk krijgt de nieuwe weg snel een A-nummer en kan er met minimaal honderd dertig kilometer per uur eindelijk worden opgeschoten." Reageerder 'Fietser' legt zich niet zo makkelijk neer bij het besluit. Fietser vindt Rijkswaterstaat veel te 'autominded'. 'Zeeuws-Vla ming' is daarentegen een andere mening toegedaan. „Ik ben zelf ook een fietser die dagelijks langs deze weg rijdt. Ik kan niet wach ten tot de N6i wordt aangepakt. Op dit moment zijn de fietspaden slecht van kwaliteit, smal en ze liggen bijna tegen de rijbaan aan. Bij de brug in de Braakman is er al helemaal geen ruimte meer tus sen fietsers en auto's die non-stop voorbijrijden. Dus laat de nieuwe N6i maar komen, liever vandaag dan morgen!" Reageer ook op artikelen op de website van de PZC. Post uw bijdrage on deraan een bericht. OOSTBURG - Muzikanten uit de Ver enigde Staten, Canada, België en Nederland treden morgen, zater dag, op tijdens het internationaal bluesfestival van Bluesclub The La ne. Rond 16.00 uur bijt zanger/gitarist David Gogo uit Canada het spits af Daarna is het de beurt aan Long Tall Danny uit België. Die brengt een akoestisch optreden met 'back to the roots' blues. Rond 20 uur staan The Veldman Ze wordt er wel eens moedeloos van, die Zierikzeese. Heeft ze na het eten de vaat in de machine gezet, staat ze te strijken, terwijl ze aan de telefoon geduldig haar moeder te woord staat. Tussendoor roept ze tegen zeu rende zoon waar hij zijn sportbroek kan vinden. En dat allemaal terwijl de Heer des Huizes rustig op de bank zit. „Hallo, ik heb vandaag ook gewerkt, hoor. Doe ook eens wat. Oh, nee. Jij bent van het mannelijke soort. Die kun nen niet multitasken." Het blijft even stil op de bank. Dan klinkt het kalmpjes. „Schat, ik kan 1: op de bank liggen, 2: tv-kij- ken, 3: bier drinken en 4: jou com pleet negeren. Hoezo kunnen man nen niet multitasken?" Zelfs de New York Times schonk er aandacht aan: het gaat slecht met het Belgisch trekpaard. door Romain van Oamme Paniek is een groot woord, maar de Konink lijke Maatschappij van het Belgisch Trekpaard maakt zich toch wel wat zorgen over het aantal geboortes van veulens. Dat aantal laat al ja ren een dalende lijn zien. Een fors dalende lijn zelfs. „Om het ras goed in stand te houden, moeten ieder jaar duizend veulens worden geboren", liet voorzitter Jan de Boitselier van de in Brussel geves tigde vereniging onlangs nog we ten. Dat aantal wordt bij lange na niet gehaald. Vorig jaar werden er 493 veulens geboren en het ziet er naar uit dat ook dit jaar het aantal geboortes onder de 500 blijft ste ken. „Een vrije val", zegt Jan de Boitselier. „Sinds 2007 is het aantal Brothers op het podium. Dat kwar tet wordt aangevoerd door Gerrit en Bennie Veldman. Afsluiter is de Amerikaanse groep Johnny Mastro 8c Mama's Boys, dat ruige bluesrock de wereld in- slingert. Kaarten kosten 20 euro en zijn te te koop bij M8cM Music in Oost burg of te reserveren via de site www.bluesclubthelane.nl. Aan de deur zijn nog beperkt kaarten be schikbaar. Tip? redactie@pzc.nl Dierenarts Pol van de Vijver is dé promotor van het trekpaard. MEEST CELEZEN 1. Reconstructie van N61 gaat door 2. Duitser overlijdt in tunnelbouwput 3. CDA'er laakt bordjes bij sluizen VIDEO Peuterspeelzaal De Kreukeltjes vierde gisteren de veertigste verjaardag. Be kijk de video op www.pzc.nl STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl geboortes in Vlaanderen met maar liefst eenderde teruggelopen. Die daling moet nu toch stoppen." Sinds begin dit jaar steekt de Vlaamse regering een helpende hand toe. Aan ieder veulen dat ge boren wordt, hangt de Vlaamse landbouwminister Kris Peeters een premie van 150 euro. „Maar dan kom je nog geld te kort", zegt IJzendijkenaar Jack van Aert die al geruime tijd trekpaar den fokt. „Het heeft met de prijs te maken. Voor een merrieveulen krijg je nog wel wat, maar voor een hengstveulen krijg je bij de slacht hooguit 350 euro. Als je dan weet dat een dekking 600 euro kost, is het sommetje snel ge maakt. Vergeet niet dat het wel een hobby is. Dat mag wat kosten, maar als je in deze tijd alles bij el kaar optelt, wordt het wel heel veel en moet je je afvragen of het nog wel de moeite waard is. Dierenarts Mark van de Vijver uit IJzendijke merkt ook dat er wat minder gefokt wordt dan in voor gaande jaren. „Dat heeft toch wel te maken met de economische cri sis. Dat zie je dan ook terug in de hele paardensector. Niet alleen bij de trekpaarden." Dat de drastische daling van het aantal geboortes op termijn een bedreiging vormt voor het trekpaard, vindt Mark van de Vijver wel iets te ver gaan. „Bedreiging is een groot woord. Het gaat nu wat minder, maar er zijn nog genoeg volwas sen paarden. Ook in Zeeuws- Vlaanderen. Juli 2013 hebben we in IJzendijke de internationale trek paardenkeuring. Die keuring is om de vier jaar en dan zijn er toch al tijd enkele honderden paarden. Uit België en Nederland." Dan is Charles Verkest uit Aalter ongetwijfeld ook van de partij. Hij reist met zijn dekhengsten regel matig naar Zeeuws-Vlaanderen en zegt de toekomst niet zo rooskleu rig in te zien. „Luister, het gaat SINT ANNA TER MUIDEN - De Kunst kring Sint Anna houdt op Monu mentendag, morgen, traditiege trouw de Mudefeesten. Daarbij zijn allerlei activiteiten in en rond de hervormde kerk. Om 10.30 uur speelt Cees Hamelink op het orgel. Daarna begint een historische rondwandeling onder leiding van gids Wilfried Staelens. Het middag programma omvat onder meer een optreden van gitarist Jay de Smet en een concert van Anita Frenks (harp), Stefan de Ridder (gitaar) en Monique de Paauw (zang). Voor kinderen is er een schilderworkshop (vanaf 12.45 uur), aanmelden via 0117-452398. slecht omdat de slachtwaarde laag is en er geen export meer is. Blijft de recreatie over en ook dat wordt door de slechte tijden minder." Volgens Verkest moet er op korte termijn zeker wat veranderen. „Ik hoorde iemand, die druk bezig is achter de schermen, zeggen dat het goed zou zijn dat de verschil lende stamboeken zich gaan vere nigen. De Noord-Fransen, de Ne derlanders en de Belgen, die dan het voortouw zouden moeten ne men, en de Denen. Dan kun je na- Bij exploot van gerechtsdeurwaar der P.J. Dielen te Terneuzen d.d. 4 september 2012, is op verzoek van JUON ANTHONY KAMMEIJER, wonende te Sas van Gent (gem. Ter- neuzen) als verzoeker, betekend aan KORNKANOK KHOMSANTHIAH, zonder bekende woon- en verblijf plaats in Nederland en daarbuiten, de beschikking gegeven door de rechtbank Middelburg d.d. 11 juli 2012, waarbij aan verzoeker het eenhoofdig ouderlijk gezag is toege wezen over de minderjarige Naomi Kammeijer (geb. te Terneuzen op 21-11-2010). Betrokkene kan een afschrift van het exploot verkrijgen op onderstaand adres. DIELEN GERECHTSDEURWAARDERS Schuttershofweg 1 4538 AA Terneuzen T 0115 612797 F 0115 694824 E info@dielenaerechtsdeurwaarders.nl •- -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 64