Raad voert de druk op over plan voor Kop Leeuwtje geboren in Zoo ZEEUWS-VLAANDEREN Van grote hoogte VRIJDAG 7 September 2012 21 Premie moet trekpaard redden 22 en 23 Wethouder: 'Provincie geeft 1,5 tot 2 miljoen' door Raymond de Fret TERNEUZEN - De provincie geeft eind dit jaar 1,5 tot 2 miljoen euro voor het plan voor de Kop van de Noordstraat in Terneuzen. Dat is minder dan de initiatiefnemers hadden gehoopt. Om een tekort op het totaal toch weg te werken, wordt er door een 'kleine aanpas sing' 1,2 miljoen euro op het plan bespaard, liet wethouder Frank van Hulle weten. De wethouder vertelde in de verga dering van de raadscommissie Om geving dat de ambtelijke en be stuurlijke signalen vanuit het pro vinciehuis goed zijn. „Op die 1,5 miljoen euro (of iets meer) moet in het najaar nog wel een klap wor den gegeven."Op de vraag wat de aanpassing in het plan precies in houdt moest Van Hulle de com missieleden het antwoord nog schuldig blijven. D66-voorman Charles ten Hengel wil daar graag zo snel mogelijk inzicht in, terwijl CDA'er Ronald Lippens graag pas na 7 februari helderheid wil. Dan loopt immers het halfjaar uitstel af, dat projectontwikkelaar Leyten en wooncorporatie Clavis (samen met de gemeente en de Rabobank de trekkers van het plan) hebben aangevraagd voor de ontwikkeling van het gebied. Leyten heeft meer tijd nodig om tot een akkoord te komen met bedrijven, die hun in trek moeten nemen in de zesdui zend vierkante meters winkelruim te. „We moeten de boel nu niet weer verstoren", zei Lippens. Ten Hengel, die al een alternatief plan liet opstellen omdat hij geen vertrouwen in een goede afloop van het huidige initiatief heeft, was daarna om te spetteren, Eer der op de avond kondigde hij al een motie aan, waarin hij de raad oproept om 7 februari als ultima tum te stellen. „Is er dan nog geen duidelijkheid, dan is het einde ver haal." Bram Stoffels van TOP-Gemeente- belangen liet nagenoeg hetzelfde geluid horen. Ook WD'er Evert- Jan van Exter wil dat er al verder wordt gedacht. „Dat dit zo moei zaam gaat, ligt niet aan het initia tief op zich. Welle plan je ook be denkt, het is in deze tijd verdraaid lastig om het te verkopen. .Maar er moet wel al worden nagedacht over te nemen stappen, mocht al les afketsen." Van Hulle houdt moed. „Er zijn volop gesprekken gaande met par tijen, maar er zijn nog geen hand tekeningen gezet. Leyten en Clavis hebben er vertrouwen in dat het binnen dit extra half jaar tot een akkoord met winkelketens komt. Daar put ik moed uit, al heb ik geen zekerheid. We moeten ze de kans geven en nu niet al het voor werk de nek omdraaien." Een aantal raadsleden uitte zorgen over het eigendomsrecht van het ook in het plan zittende voormali ge pand van Naeye-Verstraten op de hoek van de Noordstraat. Ten Hengel kon, op eigen gezag, helder heid scheppen. „Dat pand is in 2008 verkocht aan een tussenper soon van Leyten. Die heeft niet aan zijn betalingsverplichting vol daan. Daarover lopen juridische procedures, zoals beslagleggingen." ANTWERPEN - In de Zoo in Antwer pen is vorige week een welpje ge boren. Moeder Maouli beviel ze ven uur later ook nog van een dood leeuwtje. Daarna kampte Maouli met een ontstoken baar moeder. Dankzij antibiotica is ze nu aan de beterende hand. HULST - Zo'n negentig militairen van de Koninklijke Landmacht waagden zich donderdag aan de afdaling van de toren van het stadhuis in Hulst. De pioniers- en pontonniersschool (PPS) uit Vught hield haar jaarlijkse teambuildingsdag. De militairen moesten naast tokke len en abseilen ook de Bierkaai over via een touwbrug. De mannen overnachtten bij voetbalvereniging RKVV in Koewacht, de geboorteplaats van Kapitein Werner Acke. „Voor ons is dit vooral ontspanning", zei Peter Kuijpers van de PPS. foto Peter Nicolai CLINGE Motorrijder gaat te hard; rijbewijs kwijt Een 44-jarige motorrijder uit de ge meente Hulst moest woensdagmid dag rond 14.30 uur zijn rijbewijs af staan aan de politie. De man reed met 135 kilometer per uur over de Woestijnestraat bij Clinge. Daar mag je niet harder dan 80. Omdat de motorrijder meer dan 50 kilo meter per uur te hard reed, kreeg hij een boete en werd ook zijn rij bewijs ingevorderd. HULST Mart Boeijkens wint kleurplatenwedstrijd De 11-jarige Mart Boeijkens heeft de kleurwedstrijd tijdens de Ves- tingdagen in Hulst gewonnen. Die wedstrijd was een initiatief van lijs tenmakerij De Spanschroef. De 5-jarige Annabelle Vonk won de tweede prijs en Mehmet Devre (9 jaar) werd derde. De top drie krijgt de ingelijste kleurplaat mee naar huis en wint een cadeaubon. Er waren ruim tachtig deelnemers. HULST Werkgevers gezocht voor 'speedmeet' De gemeente Hulst is op zoek naar werkgevers die zich willen presen teren tijdens 'speedmeet', op 2 ok tober in het Hulster gemeentehuis. Tijdens die bijeenkomst worden werkgevers en werkzoekenden met elkaar in contact gebracht. Speedmeet duurt van 13.30 uur tot 19.00 uur. Werkgevers die (gratis) willen deelnemen, kunnen zich melden via 0114 - 389391.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63