Aldi komt in Wissenkerke 221 zeeland A Subsidie van 130.000 euro voor Yerseke de poel Basisschool dicht Vlaketunnel dicht vanwege onderhoud VRIJMETSELAARS IN ZEELAND helemaal van deze tijd zaterdag, 8 september 2012 Nationale Open Dag Vrijmetselarij Wie zij'n ze? Wat willen ze? Wat doen ze? Maak kennis met de vrijmetselarij. Loop eens vrijblijvend naar binnen bij een van de onderstaande Zeeuwse Loges: Loge 'De Opgaande Ster', Beestenmarkt 5, Goes Zie de logewebsite www.deopgaandester.nl. Loge 'Scaldis', Beestenmarkt 5, Goes 11.00-14.30 uur 'Loge 'La Compagnie Durable', Stationsstraat 16, Middelburg 10.00-16.00 uur 'Loge 'L'Astre de l'Orient, Palingstraat 64, Vlissingen 11.00-16.00 uur 'Loge 'De Ster in 't Oosten', St. Domusstraat 66, Zierikzee. 10.00-17.00 uur U bent van harte welkom! vrijdag 7 september 2012 1 B omms school Op basisscholen De Poel in 's-Heer Abtskerke en de Octopus in Nieuwdorp zitten te weinig leerlingen om de kwaliteit van het onderwijs en een goede ontwikkeling van het kind te garanderen. Beide schooltjes gaan daarom dicht Deel van winkel schuilt achter huizengevels door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Aldi en ontwikke laar Blijvend Goed uit Rotterdam hebben een overeenkomst geslo ten met de gemeente Noord-Beve land voor de vestiging van de su permarkt in de Voorstraat in Wis senkerke. Als de bestemmingsplan procedure vlot verloopt, kan de bouw van de winkel medio vol gend jaar beginnen. Dat is donderdag afgesproken tus sen Blijvend Goed en de gemeen te. De gemeente heeft een con cept-koopovereenkomst voorge legd aan de eigenaren van de Oude Pastorie, op de hoek van de Voorstraat en de Oostvoorstraat, om de komst van de Aldi mogelijk te maken. De tuin van het karakte ristieke pand wordt gebruikt om de voorwaarde van de Aldi, meer parkeerplaatsen direct bij de win kel, mogelijk te maken. Ook twee panden in de Oostvoorstraat die de gemeente al eerder aankocht om het hart van Wissenkerke te re noveren, worden gesloopt voor een nieuw parkeerterrein. Dat grenst dan direct aan de Attentsu- permarkt aan de Oostvoorstraat. De nieuwe supermarkt komt in de plaats van het huidige gebouw van de voormalige garage De Moor, die al jaren geleden verplaatst is naar bedrijventerrein Cruijckelcre- ke aan de rand van Wissenkerke. De kop van de winkel wordt een eenvoudig, laag gebouw, maar ver der in de Voorstraat gaat de win kel deels schuil achter een aantal valse geveltjes van woonhuizen Dat is van belang voor het traditio nele bouwkarakter van de Voorst raat, vindt wethouder Adrie van der Maas. Voor de Oude Pastorie voert de ge meente gesprekken met verschil lende ondernemers die er een ho reca- of winkelbestemming aan willen geven. Het woonhuis op nummer 27, tussen Oude Pastorie en het nieuwe parkeerterrein, blijft ongemoeid, zegt Van der Maas. Het inrichtingsplan rond de Aldi, het nieuwe parkeerterrein en de verkeersstrome'n en bevoorradings routes via de Weststraat worden volgens Van der Maas begin okto ber uitgelegd tijdens een bewoners bijeenkomst. De gemeente investeerde de afgelo pen jaren fors in aankopen en be- drijfsverplaatsingen in het hart van Wissenkerke om het dorp te revitaliseren. KAPELLE - Volgende week vinden op de A58 onderhoudswerkzaam heden aan de Vlaketunnel. Het be treft het periodiek halfjaarlijks on derhoud zoals wanden wassen, voegen schoonmaken, conserve ren van portalen. Tegelijkertijd wordt een aantal testen uitge voerd. Van maandag 10 september 20,00 uur tot dinsdag 11 september 06.00 uur en van dinsdag 11 sep tember 20.00 uur tot woensdag 12 september 6.00 uur zijn beide tun nelbuizen geheel afgesloten. Van woensdag 12 september om 20.00 uur tot donderdag 13 september 06.00 uur is de zuidbuis geheel af gesloten. Van donderdag 13 sep tember 20.00 uur vrijdag 14 sep tember 06.00 uur is de noordbuis geheel afgesloten. Bij de afsluiting wordt het verkeer omgeleid over de N289. door Lilian Dominions YERSEKE - Voor de promotie van Yerseke is sinds kort een pot met 130.000 euro beschikbaar. De helft van het bedrag is door de provin cie toegekend, met geld van de Eu ropese Unie. De andere 65.000 Eu ro wordt betaald door de gemeen te Reimerswaal. Dat heeft de Stichting Promotie Yerseke bekend gemaakt. De Stich ting Promotie Yerseke is van plan de subsidie te gebruiken voor 'het ontwikkelen van een promotiestra tegie, promotiemiddelen en een promotiecampagne'. „Daaronder vallen een nationaal én internatio naal georiënteerde website en een promotiefilm", meldt Rob de Waard van de Stichting Promotie Yerseke. „Verder zal met de subsi die de bewegwijzering van Yerseke worden verbeterd. Ook krijgt hét Oosterschelde Museum multime dia apparatuur." Daarnaast wordt gewerkt aan een 'businessplan'. Daarin wordt het nieuwe onthaalcentrum op de plek waar nu nog dorpshuis De Zaete staat. „Dit moet het centrale ontvangst- en informatiepunt wor den voor de bezoekers Yerseke en de Oosterschelde", zegt De Waard. De stichting zoekt nog naar geïnte resseerde horeca-ondernemers om het centrum te exploiteren. De Stichting Promotie Yerseke heeft als een van de doelen om het aantal toeristisch bezoeken te verdubbelen tot 200.000 per jaar. In het bestuur zitten onder andere lokale ondernemers en de voorzit ter van het Oosterschelde Mu seum. Het dorp Yerseke moet merknaam en toeristische trek pleister eerste klas worden, zo lie ten ze begin dit jaar al weten. Attent supermarkt Oostvoorstraat Entree Nieuwe Aldi op de plaats van de voormalige garage De Moor. Zuidstraat Parkeerterrein Rolant: Quist bron Arlan Architecten Aanzicht vanaf Voorstraat I Parkeerterrein op plek g voormalige frituur en benzinepomp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58