gr g&i Riool Goes ingrijpend vernieuwd BEVELANDEN/THOLEN Plekje voor oude glorie naast de waterscoutvletten Straatrover vast almanak M ultitasken VRIJDAG 7 September 2012 B 21 jrZC Beroepsvissers helpen de paling 24 en 25 Lastenverhoging als gevolg van miljoeneninvestering door Luc Oggell GOES - Goes begint volgend jaar met een grootscheepse aanpak van het riool. Tot 2020 wordt jaar lijks circa 2,5 kilometer riool ver vangen of gerenoveerd, voorname lijk in de wijken Goes West, Oost, en Zuid en Goese Polder. Dat leidt tot een lastenverzwaring voor bur gers. Grote delen van de riolering heb ben het einde van hun levensduur van 65 jaar bereikt. Omdat de stad na de oorlog snel is gegroeid, moet er relatief veel riolering worden vervangen. De kósten daarvoor be dragen tot 2020 2,5 miljoen euro per jaar, zes ton meer dan de perio de 2005 tot 2012. In de afgelopen voorjaar gepresen teerde perspectiefbrief, het door kijkje naar de begroting van vol gend jaar, is die zes ton al gereser veerd. Het bedrag wordt gebruikt om de lastenverzwaring voor bur gers die eraan komt, gefaseerd door te voeren. Goes wil vanaf vol gend jaar namelijk geleidelijk toe naar een kostendekkende rioolhef fing. Dat zal de eerste vier jaar neerkomen op een jaarlijkse verho ging van het rioolrecht van 2 pro cent, exclusief inflatiecorrectie. De werkelijke tarieven kunnen onder meer nog worden beïnvloed door de waardeontwikkeling van het onroerend goed in het betreffende jaar. Zou Goes in één klap naar een kos tendekkende rioolheffing toegaan, dan zou de lastenverzwaring voor burgers en bedrijven volgend jaar 7 procent zijn. Burgemeester en wethouders ver wachten dat de gemiddelde ge meentelijke belastingdruk ook na de verhoging van het rioolrecht nog laag zal zijn in vergelijking met andere gemeenten in de regio. De renovatie zal tot overlast leiden voor bewoners van de straten in de betreffende wijken, omdat die straten zullen moeten worden opengebroken. Wel zal worden ge probeerd om zoveel mogelijk werk-met-werk (bijvoorbeeld door combinaties met herstructu rering en wegonderhoud) te ma ken om de overlast tot een mini mum te beperken. De gemeenteraad bespreekt het zo geheten Verbreed Gemeentelijk Rioleringsplan (vGRP) 2013-2020 eind deze maand en neemt later dit jaar een besluit over de exacte lastenverdeling voor woningen en niet-woningen en gebruikers en ei genaren. KORTGENE - De politie heeft een 16-jarige jongen uit Kortgene aan gehouden op verdenking van de poging tot straatroof 9 augustus, in de Zandkreekstraat in Kortgene bij een 60-jarigé man. De man raakte daarbij gewond. De twee ge maskerde daders vluchtten. De jon gen wordt ook verdacht van be trokkenheid bij diefstal van siera den uit een woning in Bruinisse, eind juli. De jongen is zondag aan gehouden en zit vast Ze wordt er wel eens moedeloos van, die Zierikzeese. Heeft ze na het eten de vaat in de machine gezet, staat ze te strijken, terwijl ze aan de telefoon geduldig haar moeder te, woord staat. Tussendoor roept ze tegen zeu rende zoon waar hij zijn sportbroek kan vinden. En dat allemaal terwijl de Heer des Huizes rustig op de bank zit. „Hallo, Tip? redactie@pzc.nl ik heb vandaag ook gewerkt, hoor. Doe ook eens wat. Oh, nee. Jij bent van het mannelijke soort. Die kun nen niet multitasken." Het blijft even stil op de bank. Dan klinkt het kalmpjes. „Schat, ik kan 1: op de bank liggen, 2: tv-kij- ken, 3: bier drinken en 4: jou com pleet negeren. Hoezo kunnen man nen niet multitasken?" KAMPERLAND - Graafmachines egaliseren de grond voor het plateau bij de nieuwe steiger voor de Bruine Vloot in het havenkanaal van Kamperland. De historische zeilschepen wor den er de nieuwe buren van de waterscouts. Er is straks plaats voor tien van die karakteris tieke schepen, die vanuit de haven tochten op het Veerse Meer kunnen maken. De steiger- aanleg, kosten drie ton, waarvan 85.000 euro voor rekening van an de provincie, is een van de troeven waarmee de gemeente Noord-Be veland de haven tot waterwoonresort wil ma ken. Binnenkort volgt de opknap van de kop van de haven ad 500.000 euro met nieuwe be strating, bootsteiger en stenen dijktrap bij de Oosthavendijk. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57