Op bezoek bij Keet Geniemuziek gestoeld op rijke historie Monument omgekomen vliegtuigbemanning Bietentocht gaat dit jaar van start in Zierikzee vrijdag 7 september 2012 Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto OUWERKERK 4kracht op bezoek bij strobalenhuis Vereniging 4kracht - een initiatief voor en door mensen die zelf aan de slag gaan om hun mondiale voe tafdruk te verkleinen - neemt zater dag 15 september een kijkje in het strohuis in Ouwerkerk. Deelnemers aan de excursie krij gen een rondleiding door het bij zondere huis. Het Ouwerkerkse strobalenhuis was het eerste in zijn soort in Nederland. De balen zorgen voor goede isolatie en de muren zijn vochtregulerend. Aan melden kan via inf0@4kracht.nl. BURGH-HAAMSTEDE Zesde editie Water en Wind wandeltocht In 1888 werd in Utrecht de Ge- niemuziek opgericht door on derofficieren en vrijwilligers. Vanaf begin jaren vijftig werd het Fanfarekorps der Genie een offici eel onderdeel van het leger. Het korps werd bemand door dienst plichtige militairen en wisselde ook per lichting van samenstel ling. Het oudste regiment binnen de krijgsmacht verloor zijn eigen muziekkorps bij een bezuinigings ronde in 1995. Binnen twee jaar borrelde het particuliere initiatief op de fanfare nieuw leven in te bla zen. Alle voorheen betrokken dienstplichtige militairen werden aangeschreven. Direct bij de eerste samenkomst op het vertrouwde terrein aan de Lunettenkazerne in Vught werd besloten de traditie voort te zetten. Het orkest speelt el in een bezetting van circa 80 muzi kanten in het uniform uit 1888. De leiding is in handen van kapelmeester/dirigent Peter Poel en van instructeur/tamboermaïtre Corné Pas. Bij Gerard van Wagten- donk sloeg de vonk over toen hij in mei 2005 het korps zag optre den in Delft. Enkele maanden la ter sloot hij zich aan. Tijdens het concert van de oude- renbonden biedt de Sint Nicolaas- kerk in Brouwershaven plaats aan ruim 300 leden. Het programma omvat bekende composities als Band of Brothers, Pirates of the Carribean, Moonlight Serenade, Buglers Holiday en The Bombard iers Mars. Zaterdag 29 september, Sint Nicolaas- kerk, Brouwershaven, 14.00 uur MIDDELBURG Van balkon gevallen man overleden De bejaarde man die maandagmid dag bij zorgcentrum Swerf Rust in Middelburg van een balkon viel, is overleden. De politie heeft dit gisteren beves tigd. Het slachtoffer viel rond 15.30 uur van drie hoog en raakte tijdens zijn val een zonnescherm. De man is in hetziekenhuis overleden aan zijn verwondingen. De technische recherche heeft on derzoek gedaan naar het incident. Volgens de politie is er geen opzet in het spel. MEEST GELEZEN 1. Mes in snuffelmarkten (foto) 2. Zierikzeese koks op cruiseschip 3. Nog 3 jaar susteams Renesse KIEK NOE! Achter Schouwse schoolfoto's schui len verhalen. Lees ze op: www.pzc.nl/kieknoe TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl door Piet Kleemans MIDDELHARNIS - Aan de Potterweg bij Middelharnis wordt zaterdag een monument onthuld ter nage dachtenis aan de omgekomen be manning van de Engelse Lancas ter-bommenwerper die in decem ber 1943 daar neerstortte. Voor de bewoners van boerderij 'De Torenstee' leek het oorlogsge weld die dag zo zo vlak voor Kerst mis ver van huis. Als uit het niets verscheen er plotseling een laag vliegend vliegtuig dat recht op de boerderij afkomt: een Engelse Lan caster bommenwerper die op weg naar Duitsland door de Duitse luchtverdediging is aangeschoten. Het vliegtuig verkeert duidelijk in moeilijkheden. Pogingen om hoog te te winnen door de bommenlast af te werpen, mogen niet baten. Met een enorme klap stort het toe stel neer. In de smeulende resten van het vliegtuig worden zeven verminkte - lichamen van de be manning gevonden. Zij worden be graven op de begraafplaats aan de Hoflaan te Middelharnis. De stich ting WO2GO plaatste ter nagedach tenis een herdenkingspaneel plaat sen aan de Potterweg. Dit paneel wordt zaterdag onthuld door families van vier van de ze ven bemanningsleden. ZIERIKZEE - De traditionele Bieten- tocht, een race voor platbodems naar de voormalige suikerfabrie ken in West-Brabant, gaat dit jaar van start in Zierikzee. Dat gebeurt op maandagochtend 15 oktober. Zondagavond houden de schippers palaver in café De Ge kroonde Suikerbiet. Na Zierikzee legt de vloot aan in Goes, Sint An- naland en de De Heen. De finish is donderdag 18 oktober in Willem stad. Aan de Bietentocht doen jaar lijks zeventien zeilende vrachtsche pen mee. Winnaar is de beman ning met de meeste gezeilde uren. Ook met versiering en kleder dracht zijn punten te verdienen. Gerard van Wagtendonk trad met het Fanfarekorps der Genie enkele jaren geleden ook op in de Nieuwe Kerk voor het schoolproject 'Keet in de Kerk' met Hans Erbrink als Johnny Brinker en Cathy Kotoun als presentatrice. ZIERIKZEE Kunstveiling en spinning voor ALS Morgen, zaterdag, vertrekken veer tien fietsers uit de Franse Elzas voor een fietstocht van 800 kilome ter. De fietsers willen aandacht vra gen en geld ophalen voor onder zoek naar de spier- en zenuwziekte ALS. De fietstocht eindigt zaterdag 15 september bij zorgcentrum De Wieken in Zierikzee. Die dag wor den er ook op Schouwen-Duive- land fietstochten gehouden, is er een spinning marathon en een kunstveiling voor het goede doel. Wie meer weten kan kijken op: www.alsvanatotz.nl Gerard van Wagtendonk is de enige Zeeuwse muzikant in het Fanfarekorps der Genie. foto Dirk-Jan Cjeltema Onder auspiciën van wandelsport bond KNBLO houdt sportvereni ging DFS zaterdag 15 september voor de zesde keer de Water en Wind wandeltocht De tocht kan worden gelopen over 8, 15, 20 of 30 kilometer. Voor rol stoelgebruikers is een route van 5 kilometer uitgezet. Deelnemers lo pen langs de oever van de Ooster- schelde, door bos en duin en na tuurgebied de Zeepeduinen. Start van de wandeltocht is vanuit de kantine van DFS, vanaf 10.00 uur. Bij ieder mens past een kunststof kozijn. KlarineK/veg 5 Middelburg T 0118 - 628 707 www.alkuplus.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51