Coating kan minicampings redden SCHOUWEN-DUIVELAND Steltlopers trekken drummend over markt almanak M ultitasken VRIJDAG 7 september 2012 21 Op zoek naar de mooiste bomen 24 en 25 B&W Schouwen-Duiveland staan impregneermiddel toe als brandbeveiliging door Ton van den Nouweiand ZIERIKZEE - Hen kost twintig euro per liter, maar dan heb je ook wat. Een brandwerend impregneermid del kan wel eens de redding blij ken te zijn voor vijftien tot twintig minicampings op Schouwen-Dui veland. Dat zit zo: Campinghouders die nen ervoor te zorgen dat het min stens twintig minuten duurt voor dat een brand overslaat van het door Ali Pankow ZIERIKZEE - Festival Muziek Monu mentaal in Zierikzee begon don derdagmorgen op spectaculaire wijze met een optreden van Close Act uit Tilburg. Vijf imponerende zwarte gedaanten met hanekam- men lieten met krachtige trommel slagen van zich horen. De steltdrummers baanden als een onstuimig peloton hun weg door door de binnenstad. Zij lieten hun drums het ene moment fluister- zacht klinken en gaven vervolgens weer een oorverdovend geluid ten beste. De vijf drummers op stelten trokken veel belangstelling van het publiek tijdens de weekmarkt. De organisatoren van Muziek Mo numentaal deelden op het Haven plein flyers uit met het volledige programma van Muziek Monu mentaal. Dit driedaagse festival, wordt elk jaar gehouden in combi natie met de Open Monumenten dag in Zierikzee. Vanavond wordt het programma voortgezet met een (gratis)concert in het Stadhuismuseum door strijkkwartet Donnacorda. Zater dag biedt het festival op diverse lo caties in het centrum muziekgen res uit verschillende delen van de wereld. een huisje naar het andere. Voor nieuwe campings moeten dat zelfs dertig minuten zijn. Tot op heden wordt die brandver- traging bereikt door huisjes en sta caravans (de regel geldt alleen voor vaste staanplaatsen) op afstand van elkaar te plaatsen. Drie meter onderlinge afstand levert 20 minu ten brandvertraging op, vijf meter is goed voor 30 minuten vertra ging- Sinds kort staan B en W van Schouwen-Duiveland echter ook het gebruik van een impregneer middel toe om de verlangde brand vertraging te bereiken. In hun be sluit noemen ze beide methoden 'gelijkwaardig'. „Dat hebben we ge daan om kleine campings te hel pen die fysiek niet genoeg ruimte hebben voor onderlinge afstanden van vijf meter", legt wethouder Ad Verseput uit. Volgens Marije Bakker, secretaris van de Vereniging Kamperen bij de Boer hebben vijftien tot twin tig van de tachtig minicampings op Schouwen-Duiveland baat bij het gebruik van het impregneer middel. Bakker verwacht dat over enkele jaren alle campings, dus niet alleen nieuwe, moeten vol doen aan de norm van 30 minu ten. De secretaris denkt niet dat minicampings moeten sluiten als ze niet aan de nieuwe norm vol doen. „Ze zullen dan wel heggen moeten verwijderen en brandwe rende schuttingen moeten plaat sen. Het gebruik van het impreg neermiddel scheelt ze in elk geval een hoop werk." De gemeente gaat toezien op geïmpregneerde huisjes en caravans. De behande ling moet regelmatig worden her haald en beschadigen moeten wor den bijgewerkt. Voor slimme ondernemers. De re gel omdraaien: impregneren minder afstand meer huisjes bouwen, werkt niet. Verseput: „Na tuurlijk niet. Het aantal kampeer- eenheden is gewoon geregeld in de exploitatievergunning van de campinghouder." eltdrummers van Close Act nemen bezit van de Appelmarkt in Zierikzee tijdens hun openingsact van het driedaagse Festival Muziek Monu- foto Dirk-Jan Gjeltema BRUINISSE Zestienjarige vast na inbraak en beroving De politie heeft een 16-jarige jon gen uit Kortgene aangehouden voor een inbraak eind juni in Bruï- nisse waarbij sieraden werden ge stolen. De jongen wordt ook ver dacht van een poging tot straatroof op 9 augustus in Kortgene. De 16-jarige werd afgelopen zon dag gearresteerd. Hij zit inmiddels in het huis van bewaring in Middel burg. Tip? redactie@pzc.nl Ze wordt er wel eens moedeloos van, die Zierikzeese. Heeft ze na het eten de vaat in de machine gezet, staat ze te strijken, terwijl ze aan de telefoon geduldig haar moeder te woord staat. Tussendoor roept ze tegen zeu rende zoon waar hij zijn sportbroek kan vinden. En dat allemaal terwijl de Heer des Huizes rustig op de bank zit. „Hallo, ik heb vandaag ook gewerkt, hoor. Doe ook eens wat. Oh, nee. jij bent van het mannelijke soort. Die kun nen niet multitasken." Het blijft even stil op de bank. Dan klinkt het kalmpjes. „Schat, ik kan 1: op de bank liggen, 2: tv-kij- ken, 3: bier drinken en 4: jou com pleet negeren. Hoezo kunnen man nen niet multitasken?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49