81 wonen vrijdag 7 september 2012 HOEDJE OP Het is elk jaar op Prinsjesdag weer vermakelijk om te zien wat voor hoedjes de vrouwelijke Kamerleden op hun hoofd hebben gezet. Interieurmerk Innermost houdt ook van hoeden. Hun hanglampen Jeeves en Wooster hebben de vorm van klassieke hoge hoeden, be kleed met een zilver- of goudkleurig aluminium. HET KOFFERTJE www.innermost.net OP DE TROON Spreek je eigen troonrede uit op een deftige stoel. Een barok-exemplaar in Louis XV-stijl getuigt van stijl. Of kies een moderne kunststof versie, bijvoorbeeld van Design of Love. Een eigentijds antwoord op de troon is de POD-stoel van het Nederlandse merk De Vorm. Onze koningin zal zich hier ook prettig in voelen, want het meubel biedt veel privacy. www.designoflove.com www.devorm.nl PRINSHEERLIJK Niemand minder dan her majesty the Queen of England was de inspiratiebron voor de Jubilee Cushions van Designers Guild. Het merk voert al een paar jaar met succes The Royal Collection, met stoffen en behang geïnspireerd op dessins en kleuren uit de koninklijke paleizen. Het 60-jari- ge regeringsjubileum van koningin Elizabeth was aanleiding dit zijden kussen te ontwerpen. Het toont de beeltenis van de Imperial State Crown. Met recht een kroonjuweel. www.designersguild.com SPAARPOT Op Prinsjesdag draait alles om geld. Wie zo nu en dan wat kleingeld in een spaarpot stopt, houdt ongemerkt wat achter de hand. De gloednieuwe Mo ney Box van de Britse ontwerper Tom Dixon is een stoere spaarpot in de vorm van een fabriek uit de tijd van de industriële revolutie. www.tomdixon.net In de winter willen we warmte, in het voorjaar jeuken onze 'groene vingers' en nu, met Prinsjesdag in het ver schiet, geven we ons interieur een koninklijk tintje. De rubriek 'Een huis vol...' gaat mee met de seizoenen en biedt inspiratie, door Suzanne Dijkstra foto's PR Een kroonluchter geeft moderne versie is deze Boon. Elke lamp wordt waarna een druipeffect www.pietboon.nl het interieur allure. Een Hot Kroon van Piet met kunststof overgoten, ontstaat. Als het kabinet is geformeerd, volgt de bordesscène: konin gin en ministers zetten hun voeten op een rode loper. Zo'n loper geeft ook de trap thuis een chique uitstraling. Het monteren is een oud ambacht, dat onder andere Brink Campman in de vingers heeft. www.brinkcampman.nl Reageren? wonen@wegener.nl De minister van Financiën biedt de Miljoenennota traditioneel aan in een koffertje. Koffers zijn ook pri ma te gébruiken in het interieur. Zie deze Suited Case van de Nieuwe Heren. Een frjs en speels ont werp: de reiskoffers vormen samen een bank.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48