wonen7 Elektrische haard in tropisch klimaat M vrijdag 7 september 2012 Niet elk tweede huisje staat in mondain Monte Carlo of in ongerept Varmland. De meeste staan in eigen tuin. door Bauke Boersma Verrekte handig, zo'n huisje in de achtertuin. Als jij en je man ruzie hebben, kan hij mooi even een tijdje het huis uit, tot een en ander bekoeld is? Marian van Oers-Roubos: „Haha, dat zeggen wij ook vaak genoeg gekscherend tegen elkaar en tegen familie en vrienden; dat het tuinhuisje daar ooit voor bedoeld was. Maar gelukkig is dat in al die jaren nog nooit no dig geweest hoor." 3. Wat is er interactief aan? De prikborden kunnen door ande re gebruikers van Pinterest worden bekeken. Spreekt een plaatje hen aan, dan kunnen ze het ook op hun eigen prikbord zetten of jouw prikbordactiviteiten volgen, zodat ze een seintje krijgen als er nieu we foto's worden geplaatst. Op an dere socialmediaplatforms, zoals Facebook, kun je laten zien wat je op Pinterest hebt gezet. Je kunt je smaak tonen en bekijken wat ande ren mooi vinden. 4. Wat heb je eraan? Sommige mensen vinden het een sport zoveel mogelijk volgers te krijgen, anderen zoeken vooral in spiratie. Wees je eigen curator, ver zamelaar, etaleur, stylist en beeld redacteur. Dat kan volop op interi eurgebied, want vooral de thema's 'Interieur' en 'Tuinen' zijn heel po pulair. 'Home' is de grootste afde ling op Pinterest. Al bladerend door de immense hoeveelheid fo to's en tips is er altijd wel iets dat op z'n minst inspirerend is. Door dat Pinterest wereldwijd wordt ge bruikt, zijn het niet alleen Neder landse interieurs of reportages van woonbladen uit eigen land. Ameri ka is ruim vertegenwoordigd met interieurs en doe-het-zelf-tips. Hierdoor zie je eens wat anders dan wat in magazines en op blogs voorbij komt. Vaak vergeet je het webadres van leuke producten of interieurs, op Pinterest bewaar je alles, zodat je het weer kunt bekij ken. 5. Waar komt het vandaan? Pinterest is in 2009 bedacht door de Amerikaan Ben Silbermann, vanuit een passie voor verzamelen en de idee dat wat je leuk vindt, iets over je zegt In eerste instantie was de site alleen op uitnodiging te bezoeken, sinds afgelopen maand is gratis registratie moge lijk. Op zich is het platform niet nieuw. Eerder waren er al social- bookmarkingsites, bijvoorbeeld StumbleUpon en Pinboard. Ver schil is dat Pinterest socialer is: pins kunnen worden gedeeld en anderen reageren erop. 6. Wie gebruikt Pinterest? Uit onderzoek van AppData blijkt dat zo'n 80 procent van de gebrui kers vrouw is. Maandelijks bezoe ken enkele honderdduizenden Nederlandse bezoekers Pinterest. Ook wordt het steeds vaker ge bruikt door merken en makelaars. 7. Wat zijn de nadelen? Wie eenmaal aan het pinnen is ge slagen, ontdekt dat het behoorlijk verslavend kan zijn. Het toevoegen van foto's is eenvoudig en al gras duinend kom je steeds meer inspi ratie tegen. Wel is het lastig zoe ken naar specifieke zaken als salon tafels of badkamers. Maar dat is ook niet de opzet van Pinterest. Ontdekken is belangrijker dan zoe ken. Uiteraard zijn dë meeste fo to's op Pinterest jaloersmakend mooi, net als in woonmagazines. De blog pinstrosity.blogspot.com relativeert al het moois op een grappige manier. r>^ Reageren? wonen@wegener.nl Volg-tips Deze deelnemers aan Pinterest zijn inspirerend op interieurge bied: Etsy (doe-het-zelfvoorbeelden) aprilandmay (meest gevolgd Ne derlands Pinterest-account) VT Wonen en 101 woonideeën Better homes St Gardens (Ameri kaanse wooninspiratie) Design Sponge (van de gelijkna mige populaire blog) Populairste Op www.pingids.nl staat een overzicht van de populairste Nederlandse Pinterestpagina's. Kijk op pinterest.com/popular voor de meestbekeken foto's. SÈ Nederlandse alternatieven Plaatjes van mooie interieurs kij ken, kan ook op www.welke.nl en www.liever.com Het Nederlandse antwoord op Pinterest is www.prikze.nl Ach, kon de elektrische haard in de tussentijd mooi worden ingebouwd. Toen werd het pas echt tropisch... „Haha, het lijkt nogal in tegenspraak met elkaar: aan de ene kant een warme, exotische sfeer scheppen met bamboe en zo, en dan toch een haard erin. Maar ja, zo als ik al zei, we maken in alle jaargetijden gebruik van ons tweede huisje. En in de herfst en winter willen we er dan natuurlijk ook graag warmpjes bijzitten." Wat heet? Jullie zijn van zo veel gemakken voorzien, dat de originele woning niet eens meer nodig is! „Koelkast, koffiezetapparaat, magnetron, waterkoker- We leven als God in Frankrijk. Het zit hier zalig, met uitzicht op de ene vijver met koikarpers en de andere vijver met goudvisachtigen. Als het weer een beetje aardig is, hoeven we eigenlijk niet meer op vakantie." BW* Reageren en aanmelden? wonen@wegener.nl NAMEN Jacques (67) en Marian (62) van Oers-Roubos BEROEPEN hij: ex-politieman, zij: ex-boekhoudkundig medewerkster WOONPLAATS Zevenbergen TWEEDE HUIS JE sinds 2006 FUNCTIE Tuinkamer En dan ga je vervolgens zeker nadenken hoe je dat afzichtelijke isola tiemateriaal wegwerkt. „Klopt. Je wilt dat het er gezellig uitziet en daar helpt isolatiemate riaal niet bij. We gin gen op onderzoek uit, via een tuincentrum in de buurt kwamen we bij oosterse, exotische sferen. We gebruikten bamboe tegen de wan den. En olifantengras tegen het dak. Al moesten we daar wel een halfjaar op wachten." Het exotische tuinhuisje van Jacques en Marian van Oers-Roubos. foto's MvO Je bent natuurlijk ook veel te trots op je man om ruzie met hem te maken? „Nou en of. Hij heeft er zo enorm veel werk in gestoken. Heeft zo zijn best gedaan om het zó perfect en gezel lig te maken, dat we er het hele jaar door kun nen zitten. Het huisje, van 4,25 bij 4,25 meter, hebben we neer laten zetten door de leveran cier - het is helemaal voor ons op maat ge maakt, maar daarna be gon het echte werk voor mijn echtgenoot. Zoals het isoleren. Om dat we er het hele jaar door willen zitten, was dat natuurlijk nodig."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47