dertig vierkante meter extra leefruimte wonen 15 'Drie maanden van sloop tot aan het schilderwerk' vrijdag 7 september 2012 Marcel Verton (links) en Bart Verkaart in de tuin van het verbouwde huis. foto Dirk-Jan Gjeltema Verton en Verkaart was zakelijk. In de bouw werken de twee bedrijven soms sa men. Marcel: „Later bleek dat onze zoons al lebei in hetzelfde elftal voetballen, dus ook op het veld komen we elkaar tegen." Verton en Verkaart bestaat in 2013 tien jaar. De twee hebben aan werk geen gebrek. Mar cel: „Dat klinkt misschien raar, maar van de crisis hebben we nog niets gemerkt. We hebben het hele jaar door goed te werken en kunnen ook nog wel even vooruit. Mo menteel zijn we bezig aan een monumen tenpandje in Colijnsplaat." Verton en Verkaart is van oorsprong een timmerbedrijf. De twee bouwvakkers von den het dan ook leuk om over de gehele be nedenverdieping bij Kafoe een eiken vloer te leggen. Marcel: „We hebben het hier tot aan de plintjes gedaan. Je ziet vaak bij verbouwin gen dat de klant de afwerking zelf doet. En dan denk ik: Tja, is dit het dan? Dat was hier niet zo. Je kan zien dat aan de afwer king ook geld is uitgegeven." Werner: „Toen die twee hier klaar waren, heb ik meteen de tuin laten doen." Verton en Verkaart plaatsten daarna als kers op de taart een betonnen kunstobject in de vijver. De aanbouw met glazen pui. foto Dirk-Jan Gjeltema Wat heeft de verbouwing gekost? Marcel: „Dat zal ongeveer 60.000 euro zijn geweest. De opdrachtgever heeft zelf een installatiebedrijf. Dus dat werk heeft hij zelf gedaan. De keuken hebben wij trouwens ook niet ge plaatst." Wat viel er mee? Bart: „Pff. Tegenvallers onthou je meestal wel, maar meevallers? Het was hier wel zo dat alle onderaanne mers zoals de stukadoor en de metse laar er waren op het moment dat wij ze nodig hadden. Ook alle materialen waren er op tijd. We hadden een sta len bint nodig. Daar hebben we niet op hoeven wachten. Ook een kwestie van op tijd bestellen natuurlijk." Wat viel er tegen? Marcel: „Het grondwaterpeil. Dat is hier vrij hoog en daar hadden we niet op gerekend. Bij het maken van de be kisting van de convectorput voor de verwarming moesten we continu een pomp laten draaien." Wat was je grootste blunder? Het blijft lang stil. Marcel: „Wij laten best wel eens wat uit onze handen val len en het komt ook wel voor dat er iets stuk gaat, Maar dat is hier geluk kig niet gebeurd." Hoe lang heeft de klus geduurd? Marcel: „Van de sloop tot aan het schilderwerk drie maanden. Bart en ik zijn ongeveer twee maanden bezig ge weest. De bewoners hebben al die tijd op zolder gewoond." Heeft u tips? Mail dan naar: wonen@pzc.nl Het begin van de klus: sloopwerk in de winter. foto familie Kafoe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45