'Wij slapen in de oude apotheek' 3 vrijdag 7 september 2012 door Annemarie Zevenbergen Af en toe staat er nog een ver dwaalde patiënt voor de deur, op zoek naar huisarts A. van der Ma le, die praktijk hield aan de Duin weg in Zoutelande. Daar wonen nu Adrie en Corrie Meijers. Zij kochten het pand zo'n drieënhalf jaar geleden. Een briefje ach ter het raam verwijst naar de huisartsprak tijk elders in het dorp. Een opvallend huis aan de voet van de dui nen, compleet met buitenbar in de voorma lige paardenstal en een wijnkelder die gelij kenis vertoont met een kasteelgewelf. De flessen rusten in rekken, gemaakt door Adrie. De kelder is een 'project' van zoon Mario en Adrie. Het is een ruimte 'met een rouwrandje', zegt Corrie. Zij verloren Mario in 2010 op 22-jarige leeftijd. Corrie: „Achter de voordeur is hier veel verdriet." Adrie vult aan: „Mensen denken wel eens, wat een mooi huis. Die mensen hebben alles. Maar dat verdriet verdringt soms de schoonheid." Een plek in de woonkamer herinnert aan de levenslustige, vrolijke jongen. Voor een raam met uitzicht op de tuin, staan foto's en wat spulletjes van Mario. „Een soort mo numentje. Zijn kamer hebben we niet in tact gehouden", zegt zijn moeder. Oudste zoon Ramon (28) woont sinds kort in Maastricht. Het stel verwerkt het verlies ondermeer door het huis open te stellen voor familie en vrienden. Het maakt ook on derdeel uit van Kunst aan de Kust, de jaar lijkse Kunstroute van Zoutelande „Je leeft door dit verlies veel intenser," zegt Corrie die sinds een paar jaar schildert. „Als ik schilder, maak ik mijn hoofd leeg. Dat heeft me echt geholpen. Ik heb ook bewust veel bloemen buiten gezet om mensen het ge voel te geven dat ze hier welkom zijn." Adrie is ervan overtuigd dat de afleiding en de gezelligheid nodig zijn. „Als je in stilte en afzondering leeft, is de klap veel harder." De wijnkelder is een warme ontmoetings plek voor familie en vrienden. Adrie maakte het meubilair grotendeels zelf en gaf de ruimte een Middeleeuwse sfeer. Corrie: „We gaan nog met een groep op wijncur sus. Wijn drinken is heel wat anders dan wijn verzamelen." Het huis werd in 1948 gebouwd, in op dracht van de toenmalige huisarts Frima. „Dat had destijds prioriteit. Voor de weder opbouw van het dorp waren een huisarts en een school nodig." vertelt Corrie. Het huis werd ontworpen met een rieten dak, maar dat is er nooit opgegaan. Het pand heeft een chique, landhuisachtige uitstraling en biedt een zee aan ruimte. Adrie: „Aange past aan de eisen van deze tijd. Een op maat gemaakte keuken, maar ook domotica ma ken het heerlijk om te wonen. Het is echt een thuis en we hebben absoluut niet het idee om hier nog weg te gaan." „We slapen in de oude apotheek", lacht Cor rie. „De wachtkamer is nu kantoortje en de behandelkamer gebruiken we als bijkeuken. De keuken zeifis op maat gemaakt. Donker eiken en een granieten aanrechtblad domi neren. Adrie was 25 jaar een van de directeu ren van Dominicus in Westkapelle: „Ik kon er natuurlijk geen kunststof bladje opleg gen. Dat moest natuurlijk van natuursteen." Het interieur is klassiek van uitstraling en is gedurende de laatste jaren tot stand geko men. „Een combinatie van klassiek en an tiek. Ieder keer kwam er weer iets bij. We houden niet van dat hele moderne en strak ke", vertelt Corrie. „Ik heb ook veel horten sia's in de tuin en roze accessoires buiten. Een beetje romantisch. Het moestuintje, de hobby van Corrie, herbergt prei, sla, boon tjes en aardbeien. De woonkamer biedt een schitterend zicht op de duinen en de Duinweg. „Er zijn altijd mensen te zien. In het seizoen ook honder den fietsers. Als we tien minuten niemand zien, is er iets mis in het dorp", lacht Adrie. De wijnkelder onder het huis (foto boven) ademt een middeleeuwse sfeer. Het meubilair is groten deels gemaakt door Adrie Meijers zelf. De zandstenen boog in de woonkamer is later aangebracht en geeft een doorkijk naar de keuken. foto's Mechteld Jansen Heeft u tips? Mail dan naar: wonen@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43