2 O 111 O 2 O 2 K VB X fiv Fill 2 wonen mm ra vrijdag 7 september 2012 Vereniging Eigen Huis opent meldpunt voor appartementseigenaren Slechts de helft van de ap partementseigenaren is tevreden over hun Vereni ging van Eigenaren-be heerder, blijkt uit onder zoek van de Vereniging Ei gen Huis (VEH). Een VvE kan de administratie en het onderhoud uitbeste den aan een beheerkantoor. Vol gens de VEH komt het te vaak voor dat beheerders zelfstandige beslis singen nemen met verstrekkende gevolgen. Te denken valt aan: finan cieel wanbeheer of bevriende bedrij ven die op kosten van de VvE be voordeeld worden. Ook ziet de VEH nog steeds be- heerkantoren die de reser- ves van de VvE niet goed afscheiden van hun eigen vermogen. De VEH opent een meldpunt (www.eigen- huis.nl/wemeldpunt) waarop eigenaren en VvE's slechte ervaringen kunnen doorgeven. De VEH inventariseert en beoordeelt de meldingen. De slechtste kantoren worden aange pakt. De VEH vindt dat er een ge dragscode en een geschillencommis sie moet komen. Makelaarskantoren Schuitema en Zwaan gaan samen verder De makelaarskantoren Schuitema uit Vlissingen en Zwaan uit Koude- kerke gaan samen verder. De geza menlijke diensten worden voortge zet vanuit het kantoor aan het Dorpsplein 25 in Koudekerke onder de naam Makelaarskantoor Zwaan. Voor die locatie is gekozen vanwege de centrale ligging in het werkge bied Walcheren. De reden voor de naamskeuze is de historie van make laarskantoor Zwaan - het bestaat al sinds 1933 - en het streven naar een algemene naam, onafhankelijk van personen. De makelaarskanto ren hebben besloten samen verder te gaan om een aantal redenen: door de ruimere bezetting van per soneel kan een betere dienstverle ning worden geboden en samen gaan leidt tot een efficiëntere en kostenbesparende bedrijfsvoering. Het nieuwe team van makelaarskan toor Zwaan bestaat uit: Marijke Pen- nings-Dourlein, Thérèse Wisse-Mul- der, Ineke van Vermaete-van den Berg, Stefan Wielemaker en Rob van Avermaete. Consument heeft gemiddeld voor drieduizend euro aan klussen liggen Nederlanders, die binnen een halfjaar willen klus sen, hebben een budget van gemiddeld driedui zend euro. Dat blijkt uit i m onderzoek van internetsi te Marktplaats onder ruim 1600 consumenten. Driekwart van hen heeft voor de klus een groter of vergelijk baar budget dan in 2011. Voor de grotere klussen, zoals een dakkapel of een uitbouw, wordt vaak een vak man ingeschakeld. Bijna één op de drie van de ondervraagden kijkt op Marktplaats om een vakman te vin den. Schilderen wordt, zo blijkt uit het M onderzoek, vaak zelf ge daan. Veel genoemd werk dat ligt te wachten is: al lerlei kleine klusjes (58 procent), boren, schroe ven of iets ophangen (55 procent) en tuinieren (52 procent). Klussen die uit besteed worden zijn het plaatsen van een dakkapel en het onderhoud van het dak. Ook glaszet ten en een keuken plaatsen worden vaak door een klusjesman gedaan. Opmerkelijk is dat maar liefst 43 procent ook het stucwerk door een vakman laat doen. Op Marktplaats zijn al ruim 150.000 klussen geplaatst. Nederlands Woning Waarde Instituut groeit naar 4350 aangesloten taxateurs In krap drie jaar tijd is het Neder lands Woning Waarde Instituut (NWWI) uitgegroeid tot de grootste organisatie als het gaat om woning taxaties. Inmiddels zijn ruim 4350 van de 6000 taxateurs in Nederland bij het NWWI aangesloten. Het NWWI werd in 2009 mede op initiatief van de NVM opgericht om een einde te maken aan de praktij ken van malafide taxateurs van vast goed. Die taxaties waren hoog en slecht, wat nadelig was voor hypo theekverstrekkers. Het gevolg was dat de sector een slechte reputatie kreeg. Met de oprichting van het NWWI kwam er een heldere contro le op kwaliteit en betrouwbaarheid van de taxaties. Het instituut keurt taxatierapporten van woningen van aangesloten taxateurs en ziet erop toe dat elke taxatie uniform en vol gens duidelijke richtlijnen is opge steld, Geldverstrekkers, tussenperso nen en consumenten krijgen zo ob jectieve en betrouwbare woning taxaties die duidelijk maken hoe de taxatie tot stand is gekomen. Q£ mmm MM QC u Van huisartspraktijk tot woonhuis Kort na de oorlog gaf huisarts A. van der Male in Zoutelande opdracht voor de bouw van huis met praktijkruimte aan de Duinweg. Het lag min of meer verscholen achter bosschages. In de tuin hield Van der Male paarden in een stal. Het destijds onder architectuur gebouwd pand is nu omgeto verd tot woonhuis. Klassiek qua interieur, maar modern voor wat betreft snufjes als domotica. Omdat het hoog opgeschoten groen aan de voorkant fors is teruggesnoeid, is het pand nu beter in beeld. Veel voorbijgangers denken dan ook vaak dat het om een nieuw huis gaat. Het echtpaar Corrie en Adrie Meijers (foto boven). In het zitje in een hoek van de tuin is er een prachtig zicht op de duinen aan de overkant (foto onder). De ver bouwde paardenstal is nu buiten bar (smalle foto links)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42