over 'De Derby' sport 133 Alexander Bom spreidt zijn kansen ZK tien kilometer bij Scheldesport ZK mountainbike In Westkapelle TOP speelt eerste thuiswedstrijd Promotiedag mennen bij De Kroo Groot judogezelschap in Goes vrijdag 7 september 2012 IA Kijk voor de volledige agenda op www.p2C.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl ZATERDAG 8 SEPTEMBER Bij atletiekvereniging Scheldesport in Terneuzen wordt zaterdag een 10.000 meter baanwedstrijd gehouden. Er wordt gestreden om dé Zeeuwse ti tel. Deze wedstrijd is voor iedereen toegankelijk, dus ook voor recreanten. Om 12.00 uur starten de vrouwen en om 13.20 uur de mannen. Ook wordt het Zeeuws kampioenschap horden gelo pen. Tijdens de ZK wordt er een test gelopen op de lage horden voor de mannen masters 45+. Normaal gesproken moeten zij een afstand van 110 meter afleggen, maar nu wordt er een test gedaan met met een afstand van 100 meter. nog af en toe. Hoewel zijn betrok kenheid is afgenomen, zijn de war me gevoelens voor Axel er nog al tijd. M'n vader en moeder heb ben elkaar leren kennen tijdens het 25-jarig jubileum van Axel. Je kan dus gerust zeggen dat er oran je bloed door m'n aderen stroomt. Maar inderdaad, dat fanatieke heb ik niet meer. Waarschijnlijk heeft dat te maken het ouder worden." Ook de scherpe kantjes bij Van den Broeke zijn eraf „Maar de boel op scherp zetten, doe ik nog altijd heel graag. Vroeger was dat best extreem. Toen onze zoon Joep in het oude ziekenhuis van Sluiskil werd geboren, heeft het twee dagen geduurd voordat ik hem aangaf bij de burgerlijke stand. Want dat moest toen in dat vermaledijde Terneuzen gebeu ren." Van den Broeke maakte de derby in latere jaren ook op een lager ni veau mee. Inmiddels was oud-Ter- neuzenaar Cor Geelhoedt (57) zijn ploeggenoot geworden. „Ik ver huisde naar Axel. Het was dus wel gemakkelijk om die overstap te ma ken", zegt Geelhoedt. Oudere broer Piet, jarenlang- een van de steunpilaren bij Terneuzen, kon die gang van zaken maar matig waarderen. „Dat ik in Axel ging wonen was nog tot daar aan toe. Maar dat ik er ook nog eens ging spelen, ging er bij Piet absoluut door Klaas Verspoor MIDDELBURG - „Ik hoop dat mijn gokpercentage ook zo goed is", rea geert MZVC-voetballer Alexander Bom op de acht juiste voorspellin gen die AZW-speler Corné Lan- gendoen in de eerste PZC-toto van het seizoen deed. Met MZVC treft Bom zaterdag zelf streekge noot Domburg. Deze Walcherse derby mondt vol gens Bom uit in een zege voor zijn ploeg. „We hebben een goede voorbereiding gehad. We zijn fit, ook voor zaterdag. We zullen niet van iedereen winnen, maar we niet in. Ons contact was toenter tijd op zijn zachtst gezegd stroef." De keren dat hij tegen Terneuzen speelde, werd Geelhoedt meegezo gen in de beladenheid die de der by in Axel met zich meebracht. „Bij Terneuzen leefde dat minder. Zonder arrogant te willen zijn, maar wij waren in Terneuzen als grotere club toch wel iets meer ge wend. Bij Axel speelde in mijn tijd mee dat ik één van de weinige jon gens van buitenaf was. De saamho righeid was groot en daardoor ook de gedrevenheid om tegen Terneu zen goed voor de dag te komen." De uitstraling van de derby was toen al behoorlijk verbleekt. De duizenden toeschouwers stonden allang niet meer langs de lijn. Tot overmaat van ramp beleefde Geel hoedt tegen Terneuzen in 1982 een dieptepunt in zijn loopbaan. In een ongelukkig duel met Frank Bogaard brak hij zijn linkerscheen been. Doordat een ander breukje over het hoofd werd gezien, was hij er ruim een half jaar mee zoet. Mistroostig: „M'n seizoen was voorbij." Om er meteen op te la ten volgen: „Maar ik heb er geen nadelige gevolgen aan overgehou den. Ik heb Frank ook nooit iets kwalijk genomen." Een kleine acht jaar geleden keer de Geelhoedt terug naar Terneu zen, omdat hij weer in zijn geboor teplaats ging wonen. „Het leek als- kunnen wel van iedereen win nen." Op Boms lijstje prijken vier 'eentjes', vier 'tweetjes' en drie 'drietjes'. Eén van de gelijke spe len zet hij bij Kloetinge, dat bij XerxesDZB speelt. „Uit een punt is een goed resultaat voor Kloetin ge", aldus Bom. Op zondag ein digt de clash tussen Jong Ambon en Zeelandia Middelburg volgens Bom onbeslist. „Ik verwacht een spektakelstuk. Het is een bijzonde re wedstrijd. Ik verwacht een har de strijd, maar dat is ook afhanke lijk van de scheids. Een punt is winst voor Jong Ambon en verlies voor Zeelandia." of ik nooit was weggeweest. Ik heb nog een paar leuke jaren bij het vijfde gehad." Toch was er oud zeer. „Een aantal mannen van vroeger keek me niet aan of zei niks tegen me. Nog steeds niet. Het interesseert me niet echt, maar het is duidelijk dat de rivali teit met Axel ook bij sommige Ter- neuzenaren nog altijd heel erg diep zit." In het Axelse bos was de klusjes- ploeg donderdagochtend volop be zig met de voorbereidingen op de derby. Het gras op het fraaie hoofd- veld lag er strak gemaaid bij. De extra schrobbeurt van de kleedlo kalen was ook al achter de rug. Een tapwagen op het terras moet de grote toestroom van dorstig pu bliek helpen stroomlijnen. „Mor gen de boel nog even kalken. En dan zijn we er klaar voor", lichtte Cyriel de Deijn (74) de inspannin gen van de vrijwilligers toe. Net als zijn kompanen Henk Cijsouw (inmiddels 83 jaar en oud-leider van het eerste elftal), oud-eer- ste-elftalspeler Johan Schelleman (79) en George de Rijck (76) kan hij bijna niet wachten tot de af trap. Waarschijnlijk wordt het de allerlaatste keer tegen Terneuzen. Want normaliter fuseert het 101 jaar oude Axel binnenkort met AZVY tot het nieuwe FC Axel. Tot grote spijt van de trouwe vrijwilli- gersploeg. HSV Hoek-Alexandria'66 XerxesDZB-Kloetinge 1!x Oranje Wit-Tern.Boys X 1 GPC Vlissingen-LRC x II MZVC-Dombuj^ X II Hoedekensk.-Wemeldinge X II Smerdiek-ZSC'62 *1 Stavenisse-SPS X II- Goes-Baronie 1 X Vlissingen-Dosko X 1 Jong Ambon-Zeel.M'burg II x Op een parkoers bij de Westkappelse kreek wordt zaterdag gestreden om het open Zeeuws kampioenschap MTB. Al verschillende jaren heeft de Zeeuwse mountainbikevereniging X-Treme de slotdag om de ATB Zomercup ge combineerd met deze titelstrijd die vorig jaar bij de senioren werd gewonnen door Edzard van Ewijk uit Wolphaartsdijk. Aan dit kampioen schap mag worden deelgenomen door mountain- bikers die in Zeeland woonachtig zijn of die lid zijn van een wielerclub uit de provincie. Ook telt de wedstrijd als finale van de ATB Zomercup. De eerste wedstrijden starten om 12.00 uur. De korfballers van TOP uit Arnemuiden spelen zaterdag de eerste thuiswedstrijd van het sei zoen. De ploeg handhaafde zich vorig seizoen vrij eenvoudig in de overgangsklasse en een knappe inhaalrace bood zelfs uitzicht op meer. De derde plaats was uiteindelijk de beloning. De tweede plaats was voor Tweemaal Zes en die ploeg komt nu op bezoek in Arnemuiden. Vorig seizoen won TOP op eigen veld met 12-11 van de club uit Maartensdijk. Die won vorige week de eerste wedstrijd van Vriendenschaar (zaterdag gastheer van Tjoba), terwijl TOP startte met een nederlaag bij Oranje Wit. Stal De Kroo in Nieuw- en St. Joosland staat za terdag in het teken van de mensport. De Zeeuw- sche Menvereniging zal vanaf 13.00 uur alle facet ten van de sport de revue laten passeren. Gede monstreerd worden dressuur, vaardigheid in de hindernissen en een mini-marathon. Daarnaast zijn er diverse specialisten (paardentandarts, leer- en materiaaldeskundige en Pareli-instruc- teur) aanwezig. Een ritje meerijden op de koets behoort tot de mogelijkheden. De middag is gratis en geschikt voor jong en oud. Jan van den Broeke (midden) was zo'n dertien jaar een rots in de branding in de defensie van Axel. Hij speelde zowel in de tweede klasse als op lager niveau mee in de derby's tegen Terneuzen. foto Camile Schelstraete De extra randori-trainingen voor judotalenten uit de regio hebben zaterdag een zware bezet ting. Bij de start van het nieuwe seizoen hebben bevriende clubs uit Zeeland, Brabant, Zuid-Hol land en België toegezegd met judoka's naar Sportpunt Zeeland in Goes te komen. Het inter nationale karakter van de dag wordt verzorgd door de Belgisch clubs uit Zelzate, Antwerpen United en de Poorter. Naar schatting zullen veer tig a vijftig judoka's op de mat verschijnen. De judotraining duurt van 12.00 uur tot 14.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33