Aantal slachtoffers blijft onduidelijk 21 zeeland 'Die man is heel gevaarlijk' Provincie geeft negatief zwemadvies vrijdag Hit and run De krant 6 weken voor 18 euro! PZC vrijdag 7 september 2012 door Ondline van der Vleuten De zaterdag was nog maar net begonnen, toen de deurbel ging. Het waren twee vrien delijk ogende agenten. „Goedemorgen!", zei de ene opge wekt. „Bent u M.T.O. van der Vleu ten? Dan wordt u ervan verdacht vrijdagavond met uw auto een aanrijding te hebben veroorzaakt en de plaats delict te hebben verla ten. Is die zilvergrijze Citroën Xsa- ra Picasso van u?" Dat was juist. Maar een aanrij ding? Bezorgd informeerde ik naar de schade. „Twee scheurtjes in de bumper", zei de ene agent. En nee, aan mijn auto was niks te zien, dat hadden ze al gecontro leerd. Of ik mij die avond om 22.00 uur maar wilde vervoegen op het bureau. Nu begon het grote piekeren. Rond het middaguur reed ik naar de 'plaats delicf, waar ik het ant woord hoopte te vinden op de vraag wat er gebeurd was. Een op lettende buur hing over de rand van zijn balkon. Jazeker, hij had de dag tevoren wat gekraak ge hoord. En kijk, wees hij naar een Toyota Corolla, daar kwam nét de gedupeerde aan. Die, toevallig, ook nog meester in de vechtkunst was. Dat had ik weer! Gelukkig bleek het geen Badr Hari, maar een redelijke vent, die voorstelde de kwestie onderling te regelen. Dit zette hij zelfs op papier. Helaas! Ik werd verdacht van een ernstig delict en het recht moest zijn beloop hebben, werd mij op het bureau uitgelegd. Zwetend on derwierp ik mij aan een grondig verhoor. De volgende dag vulden de tae- kwondomeester en ik de verzeke ringspapieren in. „Reken maar op het ergste", zei hij. „Dan kan het alleen nog maar meevallen." Ik be reidde mij voor op het ergste (maximaal 4500 euro boete, 3 maanden cel en ontzegging van de rijbevoegdheid van maximaal 5 jaar), deed voortdurend schietge bedjes en zweefde tussen hoop en vrees. Wekenlang. Deze week viel er een brief in de bus, van de aardige baas van de vriendelijke agenten. 'Er zal geen vervolging worden ingesteld.' God bestaat En hij is genadig. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91,4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118-43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 - Familieberichten: 088- Ö139 999 Kleintjes: 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/iezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Antwoordnr 10008, 5680 VB Best Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro €80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro €299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.rll Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (nass) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal (na28> ik neem een proefabonnement van 6 weken voor €18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuurde bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-013 9910 Straat Postcode Woonplaats -Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaal roigruldlg oir ct persoonsgegevens. it cololon trelt u nadere inform; 'De verdachte gaf een slachtoffer op zijn negende zomaar geld. Op zijn twaalfde begonnen de seksuele handelingen.' Officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk Joost W. verscheen donderdag voor de rechtbank op beschuldi ging van ontucht met minderjari ge jongens. Hij gaf de ontucht toe, maar hij vertelde dat hij nooit jongens had gedwongen. Een slachtoffer hield hem voor dat de straf die W. krijgt in het niet valt bij de schade die W. heeft aangericht. door Emile Caion Westkapellenaar Joost W. wilde donderdag geen aantallen noe men toen recht bankvoorzitter Koen de Jager vroeg met hoeveel jongens hij seks, had gehad. Tegenover de politie heeft de verdachte heel wat getal len genoemd, zo bleek uit het re quisitoir van officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk. Groot was de verbazing bij de rechercheurs toen ze kort na zijn aanhouding vorig jaar september vroegen de namen op te schrijven van jonge- ren met wie hij recent seks had ge had. Dat lijstje met vijftien namen correspondeerde niet met de tien namen die ze via het aftappen van de telefoon hadden gehoord. Tijdens de daaropvolgende verho ren probeerde de politie te weten te komen met hoeveel jongeren W. de afgelopen- veertig jaar on tucht heeft gepleegd. „Ik kan ze onmogelijk allemaal noemen. Het is ondoenlijk om dat te doen om dat het er zoveel zijn", citeerde Suijkerbuijk uit het politieverhoor. „Waar moet ik beginnen en waar moet ik eindigen? Als ik begin vlie gen jullie de deur uit want dan wil len jullie het niet meer horen. Moet ik er 100 noemen. Moet ik er 150 noemen." In een boekje dat de verdachte ge bruikte, trof de politie 293 namen en nummers aan van mannen eri jongens. Suijkerbuijk heeft geen bewijs dat met al die personen on tucht is gepleegd. Hij wees erop dat politie en OM er bewust voor hebben gekozen om niet al die mensen te benaderen omdat ze hen niet weer wilden confronte ren met hun verleden. „Sommi gen zijn getrouwd, hebben kinde ren. Moeten wij hen dan met die pijnlijke zaken uit hun verleden confronteren?" Suijkerbuijk zei tegen de rechters dat de gehele geschatte omvang van het seksueel misbruik ook geen rol speelde bij de straftoeme ting. „Maar het geeft wel aan hoe diepgeworteld de problematiek bij de verdachte zit." Hij stelde ook dat de kern van het probleem is dat W. al vanaf zijn pubertijd op de hoogte was van zijn homoseksuele geaardheid. „Maar vanwege zijn strenge geloof moest hij die geaardheid onder drukken, omdat homoseksualiteit binnen zijn kerkgemeenschap nu eenmaal niet wordt geaccepteerd." De verdachte noemde zichzelf lie ver pedofiel dan homofiel, gaf hij tijdens het verhoor door de rech ters zelfs toe. Een slachtoffer van W. durf de gisterochtend zijn ver haal te doen tegenover de rechtbank. Een zeer aangrijpend verhaal waarin hij vertelde hoe zijn leven kapot is gemaakt door W. Pas vele jaren na het misbruik besefte hij dat hij geen dader maar slachtoffer was. De man vertelde ook hoe eenzaam hij is geweest, omdat hij in de war was en tegen over niemand zijn verhaal kon doen. Hij vluchtte in alcohol en drugs maar ook dat hielp hem niet. Het misbruik van deze man begon op zijn twaalfde. Tien jaar later zocht hij hulp bij Emergis maar daar werd hij, vertelde de man, niet goed begrepen. Een an dere hulpverlener leerde hem dat hij een posttraumatische stress stoornis had. Terwijl zijn vrienden uitgingen moest de Westkapellen aar met grote regelmaat naar de psycholoog. Hij hield W. voor dat door het misbruik zijn dromen niet ziin uitgekomen. Hij heeft re gelmatig overwogen om zelf moord te plegen maar dat wilde hij zijn ouders niet aandoen. „Heb wel een miljoen keer tegen mijzelf moeten zeggen, het is niet mijn schuld." Tot slot meldde hij dat hij hoopt dat hij nu weer een nor maal leven kan leiden en kinderen kan krijgen. En met nadruk zei hij dat hij in Westkapelle blijft wonen ondanks de kans dat W. daar op termijn ook weer komt wonen. „Ik laat mij niet wegjagen." De kans is aanwezig dat over een tweetal jaren W. weer in Westkapelle te vinden is. De officier eiste een cel straf van twee jaar en ths met dwangverpleging. Als de recht bank die eis overneemt, begint W. over vijf maanden aan de tbs. Ge dragswetenschappers vermoeden dat hij een tot twee jaar op een ge sloten afdeling moet blijven voor behandeling. Daarna, bleek giste ren, zou hij ambulant behandeld kunnen worden zodat hij dan ook terug kan keren naar zijn woon plaats. Uitspraak: 20 september. door Edsth Ramakers MIDDELBURG - Zoveel jongens en mannen hebben last gehad van die kerel die maar blijft denken dat hij in zijn recht heeft gestaan. „Dat maakt mij wel boos", zei Ad- di Evertz. De lezersjury van de PZC is onder de indruk van de zedenzaak. Aart Jobse wilde dit keer net als de an dere keren dat hij lid was van de jury de voors en tegens van een verdachte aanstippen. „Altijd kon ik verzachtende omstandigheden vinden, maar dit keer niet Nee, de ze man deugt niet." De opmerking van de officier van justitie dat de politie Joost jaren lang al in de gaten hield, baarde op- door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De provincie Zee land heeft een negatief zwemad- vies afgegeven voor drie zwemloca- ties. Het gaat om: badstrand Oes- terdam Speelmansplaten, bad strand Stavenisse en het badstrand Fort Rammelcens bij Ritthem. Bij een negatief zwemadvies kan be ter niet gezwommen worden. De kans om ziek te worden is groot In het water van de zwemlocatie Oesterdam Speelsmansplaten bad strand is veel blauwalg gevonden. In het water bij Stavenisse en Rit them zijn bacteriologische over schrijdingen gemeten. De provin cie plaatst zo snel mogelijk waar schuwingsborden. Zwemmen in water met blauwalg is zeer onverstandig. De algen kun nen giftige stoffen afgeven. Klach ten kunnen variëren van: hoofd pijn, hu id irritatie, misselijkheid, diarree en koorts. Mensen moeten hun hond niet laten drinken van besmet water. De bacteriën in Stavenisse en Rit them kunnen leiden tot: maag- en darmklachten, koorts, hoofdpijn en oorontsteking. De provincie raadt mensen aan om als zij deze klachten hebben, direct contact op te nemen met de huisarts. Vandaag (vrijdag) worden de zwemlocaties opnieuw bemon sterd. De resultaten daarvan zijn volgende week bekend. Tot dat mo ment geldt in ieder geval een nega tief zwemadvies.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2