Fans krijgen inspraak bij nieuwe Kuip O. sport 129 Marathon 14/10/2012 vrijdag 7 september 2012 HILVERSUM 'Het woord 'nee' ken ik niet. Ik ben iemand die op de meest negatieve momenten altijd nog een positieve uitweg weet te vinden.' Abdullah Avci, bondscoach van Turkije Leroy Fer (vooraan, links) is al weken de stuwende kracht van FC Twente, de koploper in de eredivisie. Hij mag serieus hopen op een basisplaats bij het Nederlands elftal vanavond tegen Turkije. foto Toussaint Kluiters/ANP door Hans Leber ROTTERDAM - Een nieuw Feye- noord-stadion naast de huidige Kuip is financieel haalbaar, een ver bouwing van de Kuip is dat niet. Tot die slotsom komen bouwcon cern VolkerWessels, Feyenoord en de stadiondirectie na langdurig on derzoek. Een nieuw stadion voor 63.000 toeschouwers met een schuifdak en 1500 parkeerplaatsen eronder zal op zijn vroegst in 2018 in gebruik worden genomen en kost ongeveer 300 miljoen euro. Behalve de wedstrijden van Feye noord moeten in het nieuwe sta dion ook de uit de Kuip verdwe nen popconcerten terugkeren. Ver der moeten er weer meer inter lands worden gespeeld dan nu in de Kuip. Volgens stadiondirecteur Jan van Merwijk is met de huidige plannen voldaan aan alle randvoor waarden die de gemeente Rotter dam vooraf aan de plannen heeft gesteld. „De financiële risico's voor de gemeente en de club zijn zeer gering. We vragen geen geld van de gemeente, alleen een garantstel ling voor een deel van de investe ringen die banken doen. Dus niet eens voor alle investeringen." VolkerWessels heeft voor twintig procent van de bouwkosten bedrij ven bereid gevonden te investeren. Van Merwijk: „Dan moet je den ken aan VolkerWessels zelf, aan de leverancier van de elektra, aan con tracten met frisdrank en bierleve ranciers, dat soort bedrijven. Het klopt dat het economisch zware tij den zijn, maar blijkbaar zien deze bedrijven tóch mogelijkheden, an ders zouden ze niet meedoen. Er is afgezien van een uitschuifbaar veld en wat andere faciliteiten om de kosten te drukken, waardoor het plan haalbaar werd." Volgens Van Merwijk is verbouw van de huidige Kuip niet alleen veel duurder dan nieuwbouw, van de oude Kuip zou ook visueel vrij wel niets overblijven. „Terwijl we ook niet alle faciliteiten kunnen creëren die we nodig hebben. We zullen de supporters uitnodigen mee te denken over de terugkeer van alle goede eigenschappen van de Kuip in het nieuwe stadion' de ringenstructuur, de kuipvorm, de toeschouwers pal op het veld, geen betonconstructies zichtbaar, alles wat de Kuip uniek maakt. De Kuip is het beste voetbalstadion van Nederland, het nieuwe sta dion moet dat ook zijn." Doordat het nieuwe stadion een capaciteit van 63.000 toeschou wers krijgt kunnen er Cham- pions-Leaguefmales worden ge speeld. Van Merwijk: „De grens voor de Champions League ligt op 60.000. Maar we willen het stadion zo bouwen dat we zonder al te veel té investering in de toekomst naar 70.000 toeschouwers kunnen uit breiden. Maar dat is nu nog niet aan de orde. Eerdere plannen om een stadion voor 80.000 mensen te bouwen konden alleen in sa menhang met het WK voetbal van. 2018, dat Nederland nu eenmaal niet toegewezen kreeg. Voor Feye noord is dat te veel capaciteit, ver wachten we." Aan het ontwerp van een nieuw stadion wordt begonnen als de ge meente Rotterdam heeft inge stemd met de locatie en de finan ciering. Wat er met de oude Kuip gebeurt, zal pas bekend worden als het nieuwe stadion er staat. Van Merwijk: „Niemand is erbij ge baat als de Kuip een openluchtmu seum wordt. En het hangt van de financiële haalbaarheid af of er bij voorbeeld bedrijven of woningen in kunnen worden gebouwd. Dat moet tegen die tijd worden be zien. Maar voetballen doen we vanaf dat moment in het nieuwe stadion." Engelsman Storm leidt in KLM Open De Engelse golfer Graeme Storm heeft donderdag de beste score ge noteerd in de openingsronde van het KLM Open. De 34-jarige Storm leverde op de Hilversumsche een kaart in van 63 slagen. Daarop pronkten zeven birdies. Met zijn score van -7 heeft de Engelsman twee slagen voorsprong op drie spelers, onder wie de Duitse oud-winnaar Martin Kaymer. Storm is bepaald geen hoogvlieger met zijn 353e plaats op de wereld ranglijst Richard Kind is de beste Nederlander met -3. GOES Yves Nyemb vecht schorsing aan Goes-voetballer Yves Nyemb gaat in beroep tegen de schorsing van drie wedstrijden die hem is opge legd naar aanleiding de rode kaart zondag tegen EHC (2-2). In de slot fase van het duel - het debuut van Goes in de hoofdklasse - bestrafte de scheidsrechter een sliding van Nyemb met de zwaarst mogelijke kaartstraf. Ondanks het beroep is Nyemb komende zondag tegen Ba ronie reglementair nog geschorst. Daarna is hij in afwachting van een uitspraak speelgerechtigd. ALPHEN AAN DEN RIJN Ook Lesley Kerkhove bereikt kwartfinale Door een eenvoudige overwinning op de Georgische qualifier Sofia Kvatsabaia (6-3 6-3) heeft Lesley Kerkhove zich donderdag geplaatst voor de kwartfinales van de chal lenger van Alphen aan den Rijn. De Zierikzeese tennisster treft van daag Chayenne Ewijk. Eerder al schaarde Angelique van der Meet uit 's-Heer Abtskerke zich bij de laatste acht. De twee Zeeuw se vrouwen zouden elkaar in de halve finales kunnen treffen. ISTANBOEL Smeets en Van Wely winnen voor Oranje Jan Smeets en Loek van Wely heb ben het Nederlands schaakteam aan alweer een overtuigende zege geholpen in de Olympiade, Dankzij hun winstpartijen versloeg Oranje Israël, qua eïo-rating gelijkwaardig, donderdag in Istanbul met 3-1. Vooral de manier waarop Smeets, met zwart, won van Boris Avrukh sprak tot de verbeelding. Na ruim 50 zetten zag de Nederlander een kansje. Hij maakte daar een aan zienlijk voordeel van en besliste het duel op de 66e zet. Nederland staat nu zesde. De Lage Landen Eindhoven Schrijf je nu in voor de marathon, halve marathon, 2,5 of 5 km via: www.marathoneindhoven.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29