Mailadressen online lezers Telegraaf op straat Boekenmarkt in Veere pekaar brieven vrijdag 7 september 2012 door Marcel Modde HEINKENSZAND - De online site Wat U Zegt (WUZ) van dagblad De Telegraaf lekt privacygevoelige informatie van lezers die reageren. Met twee keer klikken op de reac- tieknop wordt het mailadres van de geregistreerde inzenders zicht baar. De reacties zelf zijn veelal ge plaatst onder pseudoniem. De fout is 'ontdekt' door Wim Hoogerdijk uit Heinkenszand, fre quent bezoeker van het digitale discussieplatform. De WUZ-redactie is inmiddels op de hoogte van het probleem en zegt meerdere klachten te hebben ontvangen. Of de geregistreerde ge bruikers zijn gewaarschuwd dat hun adresgevens op straat liggen zodra ze een reactie plaatsen, kon de redactie donderdag niet zeggen. Op de site zelf stond donderdag nog geen waarschuwing. Van wie reageert als 'gast' zijn de mailgege- vens langs deze weg niet te achter halen. De Telegraaf werkt 'met man en macht' om het lek te dichten, laat de redactie weten. Hoe lang het eu vel zich al voordoet, is onduidelijk. „Maar het is zeker niet altijd zo ge weest." „Wat U Zegt is de online plek om jouw nieuws van de dag met ande ren te delen", zo introduceert De Telegraaf de pagina. „Bij. Wat U Zegt kun je elk moment van de dag reageren op artikelen uit de Te legraaf, maar ook je eigen nieuws, polls, foto's of filmpjes publiceren. Andere deelnemers kunnen hier op reageren met hun persoonlijke inzichten." plicht die volgens hen op de juiste tijd door hen is en wordt uitge voerd ongeacht of er daarna nog een nieuwe leiding is aangelegd die het wortelstelsel van de boom be schadigd zou kunnen hebben. Het zou de eigenaar van de witte abeel netjes staan de zaken goed te rege len met de heer Pouwer. Ellen Bijkerk-Boot Boeijesbosch 10, Burgh-Haamstede Fietsers Rustig fietsend en genieten van de natuur wordt er een mooi stukje dijk afgepakt van fietser, door het stukje dijk af te sluiten van Katten- dijke naar Goese Sas. Daar maken veel fietsers gebruik van om een mooi rondje te fietsen. Als je dan in de krant leest dat het goed uit te leggen valt, dan staat er, 'het gaat er niet om dat de fietser het natuur gebied verstoort maar dat het niet steeds drukker mag worden op zul ke plekken'. Recreatie met of zon der hond is toegestaan; ik denk dat de vogels daar meer last van heb ben als er al last voor de vogels is, dan van een fietser die langskomt. En de recreant heeft meer rechten? Waar is dat op gebaseerd? wij fiet sen veel langs de waterkant en er is geen enkele vogel die aan het foera- geren is op de slikken die ook maar een moment naar de fietser kijkt of opschrikt. Hopelijk dat hier nog eens goed over nagedacht wordt. F. Zoeteweij Damstraat 55A, Yerseke De gepensioneerde Hoogerdijk noemt zichzelf nieuwsfanaat. PZC en Telegraaf liggen ied ere ochtend trouw op de eettafel. „Bakje koffie, sigaretje erbij, zo zit ik samen met mijn vrouw tot een uur of tien te lezen. Heerlijk!" Daarnaast voelt hij met enige regelmaat de sterke behoefte zijn mening te ventileren op het landelijke nieuws. Hooger dijk gaat op de WUZ-site graag in discussie met andere nieuwsvol- gers. „Er zitten er een paar tussen die er een nogal ongefundeerde mening op na houden. Dat mag tot op zekere hoogte en dat kan ook. Alles is anoniem. Maar wan neer jé nu dus met twee keer klik ken achter het mailadres van de in zenders komt, kan ik me heel goed voorstellen dat niet iedereen daar even gelukkig mee is." Hoe gevoelig dat ligt, blijkt onder andere uit de reactie van wim- piei942. „Dat is een zure zeikerd. Die man moet volgens mij iedere dag wel een liter azijn drinken. Hij schrijft veertig jaar als ambtenaar bij een gemeente te hebben ge werkt en zit nu te zeuren dat hij geen pensioen heeft." Hoogerdijk laat hem weten wat hij van zijn standpunt vindt en begint zijn reactie met de echte naam van de man. De Arnhemmer reageert 'als door een wesp gestoken' en wil weten hoe Hoogerdijk aan zijn mailadres komt... Hoogerdijk heeft zo binnen een minuut twee velletjes A4 vol mail adressen verzameld. Hij laat zien hoe makkelijk het vervolgens is meer te weten te komen over 'wimpie', waaronder zijn woon adres en dat van zijn familie. morgen hmhi 10.00- 17.00 uur. Heerlijk relaxt sfeertje, zelfs de baby's lijken zachter te huilen!! gebakken klinkers ;>y T''/ (nieurv en herbruik) ;.j'^4,•vijverranden bertratingonaterlalen bu MIDDELBURG Informatieavond voor aspirant-pleegouders Juvent Jeugd- en Opvoedhulp Zee land zoekt mensen die pleegouder willen worden. De organisatie houdt een informatieavond voor mensen die denken dat het pleeg ouderschap misschien iets voor hen is, op donderdag 20 september in het hoofdkantoor van Juvent, aan Park Veldzigt 43 in Middel burg. Vanaf 19.45 is er inloop, van 20.00 tot 22.00 uur wordt uitleg ge geven over wat pleegzorg precies is. Aanmelden en info: 0118-635510, clientservice@juvent.nl 'S-HEER ABTSKERKE Vertrouwenspersoon voor zorgboerderij De Boerderij in 's-Heer Abtskerke krijgt als eerste zorgboerderij in Zeeland een vertrouwenspersoon. Patiëntenvereniging Klaverblad Zeeland en De Boerderij tekenen een overeenkomst daartoe. Klaver blad hoopt dat het voorbeeld navol ging krijgt. De cliëntenvertrou wenspersoon - in GGZ en jeugd zorg al een bekend fenomeen - helpt cliënten die vragen en klach ten hebben bij het vinden van (structurele) oplossingen. VLISSINGEN 13 -jarige jongen mishandeld Een 13-jarige Vlissingse jongen is donderdag tussen 15.30 en 16.00 uur mishandeld op het Bunkerpad in Vlissingen. Hij werd door een aantal jongeren geslagen en ge schopt waardoor hij letsel in zijn gezicht opliep. De politie is op zoek naar twee fiet sers die de jongen hebben gehol pen en die een stukje met hem mee zijn gefietst. Zij worden ver zocht contact op te nemen met het politiebureau in Vlissingen. informatie van het waterschap Vanaf 10 september tot en met 22 oktober ligt een voorgenomen watervergunning voor de Scherpbierseweg 16.in Groede ter inzage. Op donderdag 27 september 2012 vergadert de algemene vergadering in een openbare vergadering om 20.00 uur in het waterschaps kantoor in Terneuzen. Voorafgaand aan deze vergadering vinden de openbare commissievergaderingen plaats. De commissie Waterkerin gen en Wegen vergadert op 18 september om 17.00 uur in het waterschapskantoor in Terneuzen. De commissie Waterbeheer vergadert op 18 september om 19.30 uur ook in het waterschaps kantoor in Terneuzen. Op 19 september om 19.30 uur komt de commissie Bestuurlijke en Economische Zaken bijeen in het kantoor in Terneuzen. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur. voor de oester, is de verklaring. Al lemaal voor de promotie van de Zeeuwse oesters, leder doet dat op zijn eigen manier. Zeeuwse oesters, vandaar dat we er bij hen ook aandacht aan beste den." Hoe wordt de opening luister bij gezet? „Gedeputeerde Sjoerd Heijning zal, als hij een proeve van be kwaamheid heeft afgelegd, lid wor den van het Gilde van de Vergulde Oester." Is er ook iemand die het oester seizoen officieel opent? „Er zijn wat toespraken tijdens een vaartocht op de Oosterschelde en dan is er die activiteit rond gedepu teerde Heijning. Dat is zo'n beetje de officiële opening. Hoeveel soorten Zeeuwse oes ters zijn er? „Wij hebben het over twee soor ten oesters. De creuses die vooral uit de Oosterschelde komen en de platte Zeeuwse oesters uit de Gre- velingen." Wanneer zijn de oesters op zijn lekkerst? „Het lekkerst zijn ze aan het eind van deze maand. Maar het hoogte punt als het om de oester gaat is natuurlijk de periode rond de feest dagen. Dan is het echt een heksen ketel bij de bedrijven." Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Boom omgevallen Hoe kon dit gebeuren? vragen me dewerkers van de gemeente zich af Als men een boom om wil la ten vallen moet men ernaast een groot gat graven en daar de wortels afzagen, hierdoor bepaal je ook de valrichting. Dat een lekkende wa terleiding zo spoedig mogelijk gere pareerd moet worden zal niemand ontkennen, maar als er dan toeval lig een boom in de weg staat, die toch al min of meer kaprijp is, laat dan tevens vakmensen deze boom verwijderen. Hierdoor kunnen kos ten en ongelukken voorkomen worden. Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Boom omgevallen 2 Hierbij spreek ik mijn hoop uit dat de 94-jarige heer Pouwer in Veere 'geluk heeft bij de financiële afhan deling van de schade aan zijn wo ning veroorzaakt door de omge waaide witte abeel. Met Rijkswater staat zou dit in ieder geval niet te regelen zijn. Zij beroepen zich in gelijke zaken op de verzorgings- single bij zich om te laten signeren. Zij hebben een wit gitaartje gekocht die ze door de zanger willen laten signeren. Maar dat is niet het enige wat Jan Smit met het gitaartje Hij laat horen dat hij naast zingen ook het gitaarspelen in de vingers heeft. foto Ruben ©reel Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27