Impregneermiddel kan campings redden 241 zeeland Nieuw natuurgebied boven Hoedekenskerke 50% korting Staatsbosbeheer en ZMf kritisch over plan Bokkegat Speciale aanbieding 24 maanden op een abonnement én een Samsung Galaxy S Advance voor slechts 9,-! Bestel op www.vodafone.nl/pzc 0 vrijdag 7 september 2012 Brandvertragend middel oplossig voor Schouwse door Ton van den NouweBand ZIERIKZEE - Het kost twintig euro per liter, maar dan heb je ook wat. Een brandwerend impregneermid del kan wel eens de redding blij ken te zijn voor vijftien tot twintig minicampings op Schouwen-Dui- veland. Campinghouders dienen ervoor te zorgen dat het minstens twintig minuten duurt voordat een brand overslaat van het een huisje naar het andere. Voor nieuwe campings moeten dat zelfs dertig minuten zijn. Tot op heden wordt die brandver- traging bereikt door huisjes en sta caravans (de regel geldt alleen voor vaste staanplaatsen) op afstand van elkaar te plaatsen. Drie meter onderlinge afstand levert twintig minuten brandvertraging op, vijf meter is goed voor dertig minuten vertraging. Sinds kort staan B en W van Sdiouwen-Duiveland echter ook het gebruik van een impregneer middel toe om de verlangde brand vertraging te bereiken. In hun besluit noemen ze beide methoden 'gelijkwaardig'. „Dat hebben we gedaan om kleine cam pings te helpen die fysiek niet ge noeg ruimte hebben voor onder linge afstanden van vijf meter", legt wethouder Ad Verseput uit. Volgens Marije Bakker, secretaris van de Vereniging Kamperen bij de Boer hebben vijftien tot twin tig van de tachtig minicampings op Schouwen-Duiveland baat bij het gebruik van het impregneer middel. Bakker verwacht dat over enkele ja ren alle campings, dus niet alleen nieuwe, moeten voldoen aan de norm van dertig minuten. De se cretaris denkt niet dat minicam pings moeten sluiten als ze niet aan de nieuwe norm voldoen. „Ze zullen dan wel heggen moeten ver wijderen en brandwerende schut tingen moeten plaatsen. Het ge bruik van het impregneermiddel scheelt ze in elk geval een hoop werk." De gemeente gaat toezien op geïm pregneerde huisjes en caravans. De behandeling moet regelmatig wor den herhaald en beschadigen moe ten worden bijgewerkt. Voor slimme ondernemers. De re gel omdraaien: impregneren bete kent minder afstand tussen de huisjes dus meer huisjes bouwen, werkt niet. Verseput: „Natuurlijk niet. Het aantal kampeereenheden is ge woon geregeld in de exploitatiever gunning van de campinghouder." door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Staatsbosbeheer en de Zeeuwse Milieufederatie (ZMf) hebben bedenkingen bij het plan voor vakantiehuizen, golfbaan, vis vijver en natuurpark in het Bokke gat bij Wissenkerke. Het plan dat ontwikkelaar Ballast Nedam in grote lijnen heeft laten zien, heeft veel meer recreatiewo ningen dan.aanvankelijk was voor zien. 'Vlietenburgh', zoals Ballast Nedam het noemt, krijgt volgens de eerste, globale schets 150 hui zen. Daarmee wordt vólgens Staatsbosbeheer en ZMf de ont wikkeling van tien hectare natuur niet realistisch, schrijven zij aan de fracties van de gemeenteraad. Ze vragen de fracties om niet akkoord te gaan met de voorbereidingen van het bestemmingsplan Bokke gat. De raad praat op donderdag 11 oktober over het uitgewerkte plan dat Ballast Nedam dan ook zal pre senteren. Wethouder Piet de Putter zegt in een gesprek met ZMf en Staatsbos beheer graag te horen waar hun bedenkingen zitten. Hij stelt dat er voldoende natuurcompensatie en nieuwe natuur in het plan zit. door Frank van Cooten HOEDEKENSKERKE - Ten noorden van Hoedekenskerke komt eén nieuw natuurgebied. Het gebied wordt begrensd door de inlaag van Hoedekenskerke, de Moertjesdijk en de Waanweg. „Een ont- werp-wijzigingsplan is in voorbe reiding", zegt wethouder Ad Schenk van de gemeente Borsele. Het nieuwe natuurgebied is nog onderdeel van het natuurbeheer- plan Zeeland 2009 en is als zoda nig-onderdeel van de Ecologische' Hoofd Structuur (EHS). Het vele hectares tellende terrein heeft nu nog grotendeels een agra rische bestemming. Er is akker bouw, er zijn een paar boomgaar den en op het weiland lopen scha pen. De meeste gronden zijn inmiddels verworven door de Dienst Lande lijk Gebied (DLG) zodat nu de voorbereidingen worden getroffen voor de aanleg van het nieuwe na tuurgebied. „Langs weerskanten van de Moer tjesdijk en de Waanweg staan bo men en struiken. Daarbinnen wordt een brak gebied ingericht. Deze brakke natuur is zeer ge schikt als foerageergebied en als hoogwatervluchtplaats voor vo gels", zegt Schenk. voor lezers van dit blad SAMSUNG licht üeyv'r-lkï 4-inch Super AMOLED display 1 GHz processor Vodafone Voordeel Web Min SMS Internet* Normaal Actieprijs Toestelprijs 180 120 300 Mb €40,- €20,- €449,- €49,- Hetgemiddelde verbruik in Nederland ligt op ongeveer200 Mb per maand. Bron: Opta Sony Experia U t.w.v. €400,- gratis Vodafone Voordeel Web 40 HTC Desire C Samsung ACE t.w.v. 299,- gratis Vodafone Voordeel Web 30 Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 »45/Sesp«k! vodafone Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 7.50 en altijd in combinatie met een toestel Boven staande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30.-. Zolang de voorraad strekt Aan Mobiel Internet zijn geen aansluitkosten verbonden. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24