eeland 123 4000 'Behoefte aan meer huurwoningen' Wandelaars kiezen top drie mooiste bomen Informatiebord monumentale bomenbuurt gpLus vrijdag 7 september 2012 In het hele land is het morgen Open Monumentendag. Dit jaar is gekozen voor het thema 'Groen van Toen'. De drie Walcherse gemeenten hebben sa men een brochure uitgebracht waarin de activiteiten staan. Deze js te verkrij gen bij de Touristshop in Middelburg, het Gemeentearchief in Vlissingen en de VWs in de gemeente Veere. Bus en veerboot zijn deze dag gratis, zie ook www.openmonumentendag.nl Uit een recente inventarisatie blijkt dat er in de gemeente Middelburg 4000 waardevolle bomen zijn. De Koepoortlaan, het fietspad bij het Molenwaterpark met z'n machtige kastanjes, is één van de mooiste boomlinten van Middelburg, foto Lex de Meester door Wendy Wagenmakers VLISSINGEN - Door nieuwe huurwo ningen te bouwen haalt Vlissingen de druk van de oververhitte kamer- verhuur, betoogt vastgoedbeheer der Geoffrey Sips. Vlissingen zit al jaren in de knel met kamerverhuur. Er zijn te wei nig regels vastgelegd voor te veel kamers, waarvoor dikwijls veel te veel huur wordt gevraagd. Aftand se zolderkamertjes voor zeven-, achthonderd euro per maand; die bestaan gewoon en ze worden nog verhuurd ook. Voor datzelfde geld hadden de be woners een splinternieuwe eenge zinswoning mét tuin in de Salva dor Dalistraat, de voormalige Bo- nedijkestraat. Dat heeft Geoffrey Sips van het gelijknamige vastgoed bedrijf in de Vlissingse Badhuis straat, dat de verhuur voor woning corporatie l'Escaut op zich nam, geweten. „Ze waren alle dertien in vrij rap tempo weg. Net als in het Antoni Gaudipark." Niet zelden moet Sips 'nee' verko pen aan klanten die vragen naar een huurwoning in het hogere seg ment. „Die zijn er niet genoeg in Vlissingen. Maar de potentiële be woners wel. Het zijn mensen met hun gezamenlijke inkomen vallen tussen de 34 en vijftigduizend eu ro per jaar; mensen die te veel ver dienen voor een sociale huurwo ning, maar te weinig om een huis te kunnen kopen. Ze blijven dan maar zitten waar ze zitten." Geen doorstroming, dus. Terwijl dat nu net is wat de overheid juist wél wil. „Met nieuwe, fatsoenlijke huurwoningen trek je bovendien mensen aan en je houdt ze vast. Huurwoningen zijn steeds meer in trek, omdat mensen steeds flexi beler zijn. Ze kunnen zo van baan veranderen, dus ze willen zich niet meer vastleggen. Daarom heb ben ze liever een huurwoning dan een koopwoning." Dat blijkt wel uit de hoeveelheid te koop staande woningen. In Vlis singen zijn dat er duizend, waaron der veel appartementen. Want die zijn wel lekker makkelijk en goed koop om te bouwen, maar een gat in de markt zijn ze niet gebleken. Zeker die uit de heel hoge prijsklas se, zoals in het Scheldekwartier en op de boulevard, staan op dit mo ment lang te koop. „Om beweging te krijgen in de Vlissingse woning markt, zullen er nieuwe huurwo ningen bij moeten komen", be toogt Sips. „Dan gaan mensen die er eigenlijk niet thuishoren, die ka mers uit. Er zijn veel arbeidsmi granten die willen blijven. Mensen die hard werken en hun gezin, met eveneens hardwerkende echt genote, willen laten komen. Die willen hier iets opbouwen. Zij dra gen iets bij aan de stad." Een locatie voor al die nieuwe huurwoningen is voor Sips niet zo lastig te benoemen. „Het Schelde kwartier natuurlijk." De Walcherse afdeling van natuurorganisatie IVN houdt morgen rondleidin gen langs mooie en karakteristieke bomen in Middelburg. De rondlei dingen beginnen bij de kraam van IVN in het Molenwaterpark. Ze voeren langs veertien bijzondere bomen, zoals een zilverlinde op de Herengracht, een kastanjeboom in de Stoppelaarstuin, een tulpen boom in de Sint Sebastiaanstraat en een beuk bij de Spanjaard straat. De deelnemers aan de wan deling krijgen van de gids een for mulier waarop ze kunnen aange ven welke drie bomen volgens hen tot de mooiste behoren. In het Molenwaterpark worden ter gelegenheid van Open Monumen tendag van 10.00 tot 16.00 uur ook activiteiten georganiseerd door de Vereniging Stadspark Molenwater. In de bomenbuurt in de wijk Griffioen in Middelburg wordt morgen in verband met Open Monumentendag een rondleiding gegeven door architect en bomen- buurtkenner Johan de Koning. Aan het eind van de wandeling door de wijk onthullen wijkwet houder Chris Simons en directeur Eric de Ceuster van Woongoed een informatiebord bij de vijver aan de Berkenlaan. Op dit bord staat uitleg over de aanwijzing in 2010 van de bomenbuurt als be schermd gemeentelijk monument. De rondleiding begint om 11.00 uur bij het theehuisje bij de Dom- burgse Watergang. De Koning ver telt tijdens de wandeling in de bo menbuurt over de architectuur van Arend Rothuizen en het land schapsplan van C.P. Broerse. De onthulling van het informatie bord is rond 12.30 uur. Bij ieder mens past een kunststof kozijn. Klarinelweg 5 Middelburg T 0118 - 628 707 www.alkuplus.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23