Aantal historische markten ligt vast Asbest in groenstrook Souburg WALCHEREN Gezichtsloze danspauzes Diefstal Dodelijke val almanak Multitasken VRIJDAG 7 september 2012 21 Op zoek naar de Begraafplaats is teken mooiste bomen 22 en 23 van leven 24 en 25 Vergunning voor vijfjaar met maximaal tien marktdagen in Veere per seizoen door Annemarie Zevenbergen VEERE - De historische markt in Veere is vijfjaar gebonden aan een maximum van tien dinsdagen per seizoen. Daarnaast zijn er extra vei ligheidsmaatregelen genomen en is een aantal kramen verplaatst. De nieuwe vergunning, die in april werd verleend, is vijfjaar gel dig. Het gemeentebestuur ver klaart de beide bezwaarschriften die in juni werden ingediend te gen die vergunning ongegrond. De oude vergunning werd ingetrok- mnBBnenmiSHnnmaBHnanHHaunaanaai ken op verzoek van de marktorga nisatie zelf. Dit omdat er te veel onduidelijkheden in zaten en te veel weerstand in de Veerse ge meenschap tegen de markten ont stond. Zo zetten inwoners van Veere onder meer grote vraagte kens bij de (verkeers)veiligheid door de grote drukte op het toeris tisch evenement en bij de bereik baarheid voor hulpverleningsdien sten. In juni werden nog twee bezwaar schriften ingediend. Eén van de be zwaarmakers vroeg bij de recht bank een voorlopige voorziening aan, maar die werd niet toege kend. Wel plaatste de rechtbank kanttekeningen bij de handhaving. Verantwoordelijk wethouder Jaap Melse: „Er is nu een aantal zaken aangepast. Een haringkar en het draaiorgel worden iets verplaatst omdat die op een andere locatie stonden dan op de tekeningen is aangegeven. Daarnaast wordt er op toegezien dat de entree van de Kaai naar de Markt vrij blijft en er worden iedere marktdag verkeers regelaars ingezet. Het laden en los sen moet bij voorkeur gebeuren via bestaande parkeerplaatsen. We kunnen dat niet afdwingen, maar willen dat zo sturen. Ik ben tevre den met hoe de markt het afgelo pen seizoen is gehouden. Er zijn wat kleine dingen veranderd, maar over het algemeen ging het goed." Overigens loopt er nu nog een rechtszaak die de Stadsraad aan spande. Voorzitter Jean-Paul Loeff: „Die is niet gericht tegen de organi satie of de vergunning, maar tegen de instellingsbeschikking van de gemeente. Die biedt ruimte aan 26 marktdagen en de plaatsing van kramen op de rijbaan van de Kaai. Dat betekent dat als een andere or ganisatie in de toekomst de markt zou overnemen, die er het maxi male kan uitslepen. Dat is onwen selijk. Wij vinden het halsstarrig en onlogisch dat de gemeente die instellingsbeschikking niet aan past. Zeker nu het aantal dagen in de vergunning is gemaximeerd. We verwachten de uitspraak deze week." Melse: „We willen de boel niet op slot zetten. Dan kun je nu ook niets, mocht dat noodzakelijk blijken. Iedere nieuwe organisatie moet toch eerst bij ons aanklop pen." 5^»aS1è?23!SSXS55SK??K8S^^ meS5SSeSS60SSSa6^S7^yyX^.&S0SGeSBtZSSefS8S8S!!& OOST-SOUBURG - In een groen strook aan, de Padweg in Oost-Sou burg zijn woensdag op verschillen de plekken drie stukje asbest ge vonden. Dat heeft de gemeente Vlissingen donderdag bekend ge maakt. De omwonenden zijn woensdagavond via brieven geïn formeerd over de vondst van mo gelijke asbest. Na onderzoek bleek het donderdag inderdaad om stuk jes asbest te gaan en zijn de bewo ners opnieuw geïnformeerd. Van ochtend wordt de bodem van de groenstrook onderzocht op de aan wezigheid van meer asbestdeeltjes. Dan wordt het gebied ook afgezet. Volgens een woordvoerder van de gemeente gaat het om de minst schadelijke soort, risicotype 1. «nBauamMHSSHBBHSSSHiHBaHBHn VLISSINGEN - Het zag er zo mooi uit, die dansen de meisjes op het Dijktheater. Wapperende paar se jurkjes in het robuuste decor van Vlissingen. Toch zette beeldend kunstenaar Erlend Steiner Lovisa de tijd steeds even stil. Op het moment dat de leerlingen van de dansklas van het Schel- demondcollege niet meer bewogen en alle gezich ten door haren waren bedekt, klikte Erlend Stei ner Lovisa pas op het knopje van zijn camera. Al lerlei bijzondere poses leverde dat op. De foto's neemt hij mee naar zijn atelier, waar hij ze na schildert tot levensechte schilderijen. Het werk van Erlend Steiner Lovisa, die gewoon in Goes woont, wordt over de hele wereld geëxposeerd. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Een 80-jarige vrouw uit Middelburg is donderdagoch tend tussen 11.00 en 11.15 uur op de Markt in haar woonplaats besto len van haar portemonnee. De por temonnee is uit haar tas gepakt. Er zaten geld en waardepapieren in. Vlak erna werd op de Markt in Middelburg ook een 51-jarige vrouw uit het Duitse Mailbronn bestolen van haar portemonnee. Tip? redactie@pzc.nl 1 ?"5 1 MIDDELBURG - De bejaarde man die maandagmiddag bij zorgcen trum Swerf Rust in Middelburg van een balkon viel, is overleden. De politie heeft dit bevestigd. Het slachtoffer viel rond 15.30 uur van drie hoog naar beneden en raakte tijdens zijn val een zonnescherm. De man is in hetziekenhuis overle den aan zijn verwondingen. De technische recherche heeft onder zoek gedaan. Volgens de politie is er geen opzet in het spel. Ze wordt er wel eens moedeloos van, die Zierikzêese. Heeft ze na het eten de vaat in de machine gezet, staat ze te strijken, terwijl ze aan de telefoon geduldig haar moeder te woord staat. Tussendoor roept ze tegen zeu rende zoon waar hij zijn sportbroek kan vinden. En dat allemaal terwijl de Heer des Huizes rustig op de bank zit. „Hallo, ik heb vandaag ook gewerkt, hoor. Doe ook eens wat. Oh, nee. jij bent van het mannelijke soort. Die kun nen niet multitasken." Het blijft even stil op de bank. Dan klinkt het kalmpjes. „Schat, ik kan 1: op de bank liggen, 2: tv-kij- ken, 3: bier drinken en 4: jou com pleet negeren. Hoezo kunnen man nen niet multitasken?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21