'Misbruik is gedoogd' iiiii 'Broos wordt nieuwe exploitant Snowbase' PZC Rosenthal: Vluchtelingen beter afin regio POSTKANTOOR ECILIS - Syrische kinderen in een vluchtelingenkamp in Kilis, aan de Turks-Syrische grens. Minister Uri Rosen thal van Buitenlandse Zaken bracht een bezoek aan het kamp, waar inmiddels twaalfduizend Syriërs verblijven. Even over de grens wachten nog eens vijfduizend Sy riërs op toestemming om Turkije binnen te komen. Het land kan de vluchtelingenstroom bijna niet meer aan. mSSSSOSSmSSSBSXOmSSSSiBSSSSeSSSaaSggeSSBm In totaal zijn sinds het begin van de opstand in Syrië meer dan 130.000 mensen naar het noordelijke buur land gevlucht. Minister Rosenthal ziet niets in de op vang van Syrische vluchtelingen in Nederland. Groen- Links dringt hierop aan. Rosenthal is voorstander van opvang in de regio. De Turken delen deze mening, aldus de minister. door Henk Boot en Komaan van Damme TERNEUZEN - Nicky Broos van Skidome in Rucphen wordt vrij wel zeker de nieuwe exploitant van de skihal in Terneuzen. Dat is vernomen in doorgaans welinge lichte bronnen. Het in juni geslo ten Snowbase zou nog dit najaar de deuren weer openen. Broos wenst geen commentaar te geven. Ook eigenaar Beherman hult zich via zijn woordvoerder in stilzwijgen. Vanmiddag staat wel een persbijeenkomst gepland in Snowbase. Daar zouden dan de contracten getekend worden. Tot op het laatste moment waren er drie kandidaten voor de exploi tatie van de skihal. Het ging om twee Belgische gegadigden en Broos, die eigenaar is van het 33.000 vierkante meter grote sneeuwattractiepark Skidome in Rucphen. De West-Brabander kwam in beeld nadat twee werk maatschappijen van de Snowbase- holding begin juni failliet waren verklaard. Broos leek tussentijds te worden afgeserveerd, maar de vre de zou nu weer getekend zijn. De nieuwe exploitant liet zich eer der lovend uit over de locatie in Terneuzen, dicht tegen Vlaande ren, Walcheren en de Bevelanden. foto Evert-Jan Daniels/ANP DE STELLING Westkapelle niet verantwoordelijk voor misbruik van kinderen Reageer op pzc.nl UW MENING 241 reacties Ik stem op een Zeeuwse kandidaat eens oneens i Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 71168811555530 BUITENLAND Vrouwen op zoek naar kind dat zij gedwongen moesten afstaan 9 WONEN 'Wij slapen in de oude apotheek' VRIJDAG I PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 7% I Langzaam 7 september 2012 I 254e jaargang nr. 212 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,01 I warmer, 22" Officier: Gemeenschap greep niet in door Emile Calon MIDDELBURG - Het misbruik van jongens door Westkapellenaar loost W. (6o) werd gedoogd door de gemeenschap, zo zei officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk donderdag tijdens de strafzaak te gen de man. „Er kan niet worden volgehouden dat de gemeenschap waarin de verdachte zijn leven leid de, niet op de hoogte was van de seksuele contacten tussen de ver dachte en vele jonge jongens. Ik wil niet zeggen dat het werd geac cepteerd, maar dan toch ten min ste gedoogd." Hij stelde klip en klaar dat veel misbruik en veel ellende voor de vele slachtoffers voorkomen had kunnen worden als er in Westka pelle en omgeving tijdig mensen waren opgestaan die de verdachte hadden aangegeven. Ouders waar schuwden wel hun kinderen, maar ze gingen niet naar de poli tie. Gelukkig heeft vorig jaar ie mand dat beklemmende zwijgen doorbroken en aangifte gedaan, zo vervolgde de officier. Suijkerbuijk noemde het zeer verwerpelijk dat op internet vervolgens negatief ge reageerd is op dat doorbreken van het zwijgen. Hij sprak de hoop uit dat 'in de toekomst vanuit de maat schappij eerder zal worden gecom municeerd met de politie als er ver moedens bestaan van misdrijven die gepleegd worden'. Suijkerbuijk eiste tegen W. een ge vangenisstraf van twee jaar en tbs met dwangverpleging. Raadsman Alfons Bals pleitte voor alleen tbs met dwangverpleging omdat W., zo zei hij, gebaat is bij een zo snel mogelijke behandeling. Suijker buijk vindt dat de man niet alleen een behandeling nodig heeft, maar ook bestraft moet worden voor het misbruiken van vele jongeren. pagina 2 en 3: aantal slachtoffers blijft onduidelijk; commentaar amadore.nl VRIJDAG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1