Kwaliteit voorop bij Incanto ct tuur 15 Van Hanegem is dé Zeeuw van Oranje agenda Internationaal bluesfestival in zaal The Lane Jubileumseizoen met vijf concerten CBK Zeeland op zoek naar foto's van Facade 2012 Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. Haamstede Zeeuws Panfluitensemble Muzica. Grote of Hervormde kerk, 20.00 uur Middelburg Drum 'n bass in your face! ft. Niskerone+ Black sun empire Brownz+SilvahFonk: viering 10e editie en 5 jaar de Spot. De Spot, 21.00 uur. Sint Laurens Concert Zeeuws Vocaal Ensemble. Hervormde kerk, 20.00 uur Terneuzen Themafeest: Après-beach party. De Pit, 22.00 uur Veere Recycled Jazztunes. Kadeterras Restaurant de Struyskelder, 15.30 uur Zierikzee Concert Donnacorda Strijkkwartet. Stadhuismuseum, 20.00 uur. OQSTBURG - Bluesclub The Lane houdt zaterdag een internationaal bluesfestival in zaal The Lane in Oostburg. Het festival wordt om 16.00 uur in geluid met een optreden van de Canadese zanger en gitarist David Gogo, eerder dit jaar ook te gast op Klomppop in Ovezande. Om 18.00 uur volgt in het tuinpavil joen Long Tall Danny uit België, ditmaal als akoestisch duo (Danny Schalier en Thomas Vandenabee- le). De ervaren Veldman Brothers, vo rig jaar winnaar van de award voor 'Best Dutch Bluesband', betre den om 20.00 uur het podium. Het festival wordt vanaf 22.00 uur afgesloten door Johnny Mastro Mama's Boys uit Los Angeles. vrijdag 7 september 2012 Zeeuwse stichting voor oude muziek viert jubileum met hoogstaande concerten Het twintigste seizoen van Incan to, de Zeeuwse stichting voor oude muziek, begint vrijdag 21 september. Het bestuur vindt dit een mijlpaal en wil dit met mooie concerten vieren. Tegelijk wordt er met enige zorg naar de toekomst gekeken. door Jeamette Vergouwen MIDDELBURG - „In deze moeilijke periode voor de cultuur willen wij met dit vierde lustrum ook een nieuw publiek te vinden", zegt voorzitter Gerard Boot van Incan to. „We hebben tachtig donateurs en een vaste kern van concertbe zoekers, maar het bestand vergrijst en in de regio is er een flink aan bod. Wij onderscheiden ons om dat we vooral oude muziek in au thentieke uitvoeringen presente ren. De bezettingen zijn klein en de interactie tussen publiek en mu sici is goed." Secretaris André Poortvliet stelt dat het bestuur altijd zoekt naar een goede balans. „Dit jaar muziek van renaissance tot en met Emp- findsamer Stil en natuurlijk het ac cent op barok. Bijna twintig jaar geleden, op 1 oktober 1993, hebben Liesbeth Binkhorst en Adri Kar man Incanto (betovering in het Ita liaans) opgericht om de aan de be hoefte van barokconcerten tege moet te komen. Liesbeth Bink horst is achttien jaar de hoeksteen geweest van Incanto. Zij had een enorm netwerk van musici en sa men met de voorzitter van toen Mathieu Meijs heeft ze grote na men naar Middelburg gehaald." Incanto verzorgde recitals in de Lu therse Kerk, soms in de Kloveniers doelen, de Engelse Kerk en de Koorkerk, maar sinds acht jaar is de vaste stek gevonden in de Doopgezinde Kerk. „We zijn tevre den met deze ruimte, het speelt en zingt lekker, is de vaste uitdruk king van de musici." Bestuurslid Jenne Wielenga: „We gaan regelmatig naar concerten en horen veel mooie muziek. We leg Het bestuur van stichting Incanto, met (vlnr) André Poortvliet, Jenne Wielenga, Gerard Boot en en Nico jan Valk. foto Izaak Verkeste gen dan contacten met musici en er zijn ook veel musici die onze website bezoeken en ons dan vra gen te mogen komen spelen. We willen wel van tevoren de musici gehoord hebben, want kwaliteit staat voorop bij ons." Dat Incanto zonder subsidie toch het hoofd boven water houdt, is volgens penningmeester Nico Jan Incanto biedt dit jubileumseizoen vijf concerten: 21 september: Capriola di Gioia 9 2 november: Anton Steek/Marie ke Spaans (viool/klavecimbel) 1 februari: gambiste Mieneke van der Velden Valk te danken aan de trouwe sponsoren en donateurs. „Maar we kunnen er nog meer gebrui ken. Dat stelt ons in staat om de kwaliteit te handhaven." Het lustrumseizoen wordt vrijdag 21 september feestelijk geopend met een Monteverdiprogramma. Het slotconcert is bijzonder omdat Bob van Asperen meesterwerken 1 maart: Musica Temprana 24 mei: Bob van Asperen (orgel en klavecimbel) De concerten zijn in de Doopsge zinde Kerk in Middelburg. Het slot concert in de Lutherse Kerk. De uit voeringen beginnen om 20.00 uur. uit de zeventiende eeuw zal spe len afwisselend op klavecimbel en orgel. „We organiseren ook een do nateursavond op 24 november en dan verzorgt Stoffel Gunst een le zing over Bach en specifiek over het motet Jesu meine Freude. In het voorjaar volgt nog een orgeldag met een tocht langs de orgels van Middelburg." Het bestuur kijkt toch een beetje zorgelijk aan tegen de toekomst. „Ondanks de trouwe schenkers lo pen de tegoeden terug. We heb ben wat financiële armslag nodig. De publieke belangstelling loopt niet echt terug, maar we hebben, net als andere culturele organisa ties, wel eens tegenvallende op komsten gehad." www.incantoconcerten.nl MIDDELBURG - CBK Zeeland verza melt foto's die bezoekers hebben gemaakt van dé kunst- en architec tuurmanifestatie Facade 2012 in Middelburg. Verspreid over de bin nenstad zijn tot medio november veertien omvangrijke installaties van kunstenaars uit binnen- en buitenland te bekijken. CBK Zeeland, de organisator van Fagade, is op zoek naar persoonlij ke en verrassende foto's die bij de installaties zijn genomen. Deze worden in eerste instantie verza meld op het online prikbord Pin- terest (pinterest.com/cbkzeeland/ facade-2012-expositie). Mogelijk komt er ook een expositie. Foto's kunnen op drie manieren worden aangeleverd: plaatsen op het Facebookprikbord van CBK (facebook.com/cbkzeeland), twitte- ren met hashtag #facadefoto of mailen naar info@cbkzeeland.nl MIDDELBURG - Willem van Hane gem is verkozen tot dé Zeeuw van Oranje aller tijden. Hij kreeg ver uit de meeste stemmen van de be zoekers van de voorstelling Zeeuw en van Oranje tijdens het Zeeland Nazomerfestival en van de lezers van de PZC. Zeeuwen van Oranje was dit jaar een van de vier locatievoorstellin gen van het Nazomerfestival. In de Voetbal Experience in Middelburg was een komedie te zien over voet bal in het algemeen en de negen Zeeuwen die ooit in het Neder lands Elftal hebben gespeeld in het bijzonder: Toine van Renter- ghem, Adri van Male, Jo Schot, Frans de Munck, Jan Poortvliet, Willem van Hanegem, Adrie Kos ter, Danny Blind en Peter van Vos sen. Onderdeel van de voorstelling - met Hein van der Heijden, Bas Teeken en Lauranne Paulissen als acteurs - was dat het publiek kon stem uitgebracht. Willem van Ha negem, in Breskens geboren, won met een straatlengte voorsprong: 1. Willem van Hanegem (212 stem men) 2. Frans de Munck (84 stemmen) 3. Danny Blind (74 stemmen) 4. Jan Poortvliet (57 stemmen) 5. Peter van Vossen (44 stemmen) 6. Jo Schot (39 stemmen) 7. Adri van Male (15 stemmen) 8. Adrie Koster (14 stemmen) 9. Toine van Renterghem (2 stemmen) Van Hanegem heeft met deze ver kiezing de Gouden Schoen gewon nen. Deze krijgt een mooi plekje in de Voetbal Experience. Onder de inzenders van de stem briefjes zijn twee toegangskaarten voor een wedstrijd van het Neder lands Elftal verloot. Deze prijs is beschikbaar gesteld door de Voet bal Experience. De kaarten zijn ge wonnen door M. Lankhaar. foto Lex de Meester site van de PZC de mogelijkheid hun voorkeur kenbaar te maken. In totaal hebben 541 mensen hun stemmen op zijn favoriete Zeeuw se voetbalinternational. Tegelijker tijd hadden bezoekers van de web Scène uit Zeeuwen van Oranje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15